Carl Cox
marc, 05.02.2010; 20:06
Srednia ocen to
 

Ikona muzyki elektronicznej. Carl Cox to swoista legenda, zarówno wśród fanów muzyki elektronicznej jak i DJ'ów. To przecież on zapoczątkował tzw. "Three deck mixing", czyli odtwarzanie muzyki z trzech odtwarzaczy jednocześnie. „Trzy odtwarzacze były zwykłą progresją - niewiele można zrobić na dwóch deckach. Z trzecim mamy więcej możliwości remixów na żywo i cięcia rytmów, czego większość ludzi nie potrafiła zrobić. Wymagało to ode mnie więcej pracy.”
Carl Cox jest producentem i remikserem, ale przede wszystkim świetnym DJ'em, który rozkręci każdą imprezę. Jego miłość do muzyki zaczęła się już w latach 80’tych. Pierwszą płytą, jaką kupił był funkowy winyl (miał wtedy 10 lat!).Nie brakowało go na najważniejszych festiwalach, gościł w najlepszych klubach, a jego sety były relacjonowane zarówno w radiu jak i w telewizji. Przyznać  trzeba ze Carl Cox jest jednym z najbardziej utalentowanych DJ’ów w Europie, a nawet na świecie. Wszystko osiągnął ciężką praca, wykorzystując do tego swój talent i umiejętności artysty, producenta, remixera, businessmena, a popularność pozwoliła mu zostać aktorem. To wszystko spowodowało ze stał się międzynarodowym ambasadorem muzyki tanecznej na świecie. Ostatnim razem w naszym kraju gościł w roku 2003 oraz 2004! Carl Cox jest z pewnością obecnie jednym z najbardziej oczekiwanych DJ’ów w Polsce!

 
Komentarze (9)

mospin

Od zeszłorocznego Globala minęło juz prawie 1,5 roku więc mogliby go znów do PL zaprosić gdzies...
On na Globalu to on dojebał wiatru swoim secikiem uuu!

osiris

na MAYDAY moglby podbic

Pol-X

Od paru dobrych lat lubie Carla,nalezy do jednych z ikon muzyki elektronicznej mama okazje sluchac co 2tyg jego audycji w Eska live gdy mam nocki w pracy i jestem pod wrazeniem co robi posluchalbym sobie go wkoncu na zywo...szkoda ze jego wystep na zeszlorocznym GG mnie ominol :(

Bobek_nt

Był niecały rok temu w Polsce na Globalu

a@@d

spoko zerknę . Mistrz który jakoś omija Polskę czemu

aleks.zylk

bo jest mistrzem, zobaczcie sobie wywiad z nim i z Umkiem spoko sie oglada

a@@d

nie wiem jak to robi ale strasznie wkręca swoją muzyką

marcing2000

człowiek legenda ,na Globalu pokaże klase

aleks.zylk

faktycznie za rzadko pojawia sie w Polszy...:(

TOP