Autor: marc 52

W numerologii chińskiej Piątka to liczba podróżników, poszukiwaczy i odkrywców. Symbolizuje ona ruch, zmianę i nieprzewidywalność. Znaczenie liczby 5 wskazuje na ogrom chaosu w przyrodzie a także na jego dzikie piękno i potęgę. Zmiana, dzikość i nieprzewidywalność wiążą się także z omylnością i poszukiwaniem.

V
Jest sumą pierwszej cyfry parzystej 2 i pierwszej nieparzystej 3. To symbol zjednoczenia, centrum, harmonii i równowagi, istnienia materialnego, postrzegalnego. Liczba 5 uważana była za liczbę szczęśliwą. Była między innymi symbolem potęgi Boga i człowieka (rozstawione nogi i ręce oraz głowa). Mamy pięć palców u ręki, pięć palców u stopy, pięć zmysłów: wzrok, słuch, dotyk, węch i smak. Reprezentuje także człowieka i wszechświat oraz jego dwie osie pionową i poziomą, przechodzące przez wspólny środek. 5 staje się w ten sposób symbolem doskonałości i porządku. W symbolice hinduskiej 5 jednoczy w sobie 2 oznaczające zasadę żeńską i 3 zasadę męską. Wyraża w ten sposób życie. Oznacza człowieka oraz mikrokosmos. Jest to cyfra symbolizująca życie na łonie natury i jak twierdzą chińczycy tam gdzie się ona pojawia tam szczęście jest blisko. Symbolizuje również 5 świętych planet znanych pitagorejczykom.
V

Piątka to symbol podsumowania, piątką też oznaczona jest ilość scen. Piątka stanowi potężne wyzwanie stawiane tym co za poprzednie cztery edycje odpowiedzialność wzięli. Piąte ElectroCity staje się faktem – również i Ty jesteś odpowiedzialny za to jakie będzie, nie pozostań obojętny – Ty jesteś przecież jego częścią.

ElectroCity V - prolog

Trzaskający mróz, noc pełna gwiazd, świateł pochodni oraz świec, niestrudzeni poszukiwacze klubowych przygód otrzymują cenną wskazówkę zapisaną setki lat temu….  

 

To tylko wstęp do całej serii krótkich filmów składających się z czasem jako puzzle w całość układanki – ElectroCity. Wykorzystując pobudzającą wyobraźnie scenerie klasztoru chcemy zaprosić Was do wirtualnego udziału w naszym projekcie.  
Waszym zadaniem jest odgadnięcie treści przekazanej przez mnicha oraz informacji zawartej w księdze i mapach . Najlepsze trafione pomysły, przedstawiające kolejne części przepowiedni, które znajdą się na forum zostaną nagrodzone biletami VIP na tegoroczną edycję imprezy.
 
Kolejnym etapem jest wybór 2 osób, kandydatów do wzięcia udziału w następnych produkcjach na planie filmowym. Będzie to zapewne jedyna okazja w życiu na przeżycie przygody na szklanym ekranie.
Finałem i rozwiązaniem wszystkich filmowych tajemnic będzie samo ElectroCity 14-go sierpnia, a wszystko to co zobaczycie w pełni pokaże filmowa produkcja z piątej edycji imprezy. Będzie to film o niespotykanej formule, fabularyzowane DVD pokaże się na kilka miesięcy po imprezie.
 
 
ELECTROCITY V - przygotowania
 
Kilka lat ciężkiej pracy, tysiące godzin poświęconych na projekty, spotkania, konsultacje. Setki doświadczeń i krocie Waszych opinii - wszystko to 14 sierpnia 2010 sprawi, że ponownie oderwiecie się od rzeczywistości.
V edycja ElectroCity to czas podsumowania całej naszej działalności, to jubileuszowe spotkanie wszystkich kochających klubowe dźwięki.
Prace nad edycją 2010 rozpoczęły się w momencie kiedy zamilkł ostatni dźwięk, zgasło ostatnie światło, wyszedł ostatni klubowicz zamykając ElectroCity 4 – 15 sierpnia 2009 . Już w tym momencie z głowami pełnymi pomysłów ruszyliśmy do pracy.


Podział artystów na poszczególnych scenach: