Autor: marc 86

Jest taki jeden dzień w roku, w który jednoczą się wszyscy fani techno w Polsce. Nieprzerwanie od dziesięciu lat, dziesiątego listopada, w przeddzień święta niepodległości, klubowicze z całego kraju mają jeden wspólny cel podróży - katowicki Spodek.

Są imprezy i jest Mayday

„You make my day” to tegoroczne motto XI edycji MAYDAY. Na początek ogromna niespodzianka, która ucieszy wszystkich fanów imprezy - trzecia scena, na której zagra sześciu DJ-ów oraz cztery live-acty, a królował będzie tech house. MAYDAY to najdłużej organizowana cykliczna impreza w Polce z muzyką techno. Żadna inna do tej pory nie obchodziła X-lecia oraz żadna inna nie jest organizowana z takim rozmachem jak MAYDAY. Tak jak Westbam jest papieżem techno, tak MAYDAY jest matką wszystkich elektronicznych wydarzeń muzycznych w Polsce. Każdy powinien przynajmniej raz w swoim życiu odwiedzić katowicki Spodek 10 listopada, ponieważ MAYDAY nie jest zwykłą imprezą - MAYDAY to święto muzyki technicznej; to miejsce spotkań wszystkich miłośników elektronicznych brzmień; MAYDAY to styl, to sposób na życie! Tylko dla Was w tym roku zagra trzydziestu pięciu artystów - to więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Grają wspaniałą muzykę, przy której każdy znajdzie coś dla siebie. Nie pozostaje nic innego, jak tylko zaprosić Was do katowickiego Spodka. Pamiętaj: TO TY JESTEŚ MEMBERS OF MAYDAY!

Mainfloor:

 • Westbam (Berlin)
 • Jeff Mills (Chicago)
 • Markus Schulz (Florida)
 • Einmusik (Hamburg) - live -
 • Jochen Miller (Amsterdam)
 • Lützenkirchen (München) - live -
 • Alex M.O.R.P.H. b2b
 • Woody van Eyden (Bochum)
 • Members of Mayday (worldwide) - live -
 • Hardy Hard (Berlin)
 • Marten Hørger (Ravensburg)
 • Tillmann Uhrmacher (Darmstadt)
 • Cherry aka BreakNtune (Szczecin)
 • Michał Lazar ( Pszczyna)

Showroom:

 • Dave Clarke (Amsterdam)
 • Len Faki (Berlin)
 • Felix Kröcher (Frankfurt)
 • The Advent (London) - live -
 • Sven Wittekind (Frankfurt)
 • Pet Duo (Sao Paulo)
 • Dusty Kid (Cagliari) - live -
 • BMG aka Brachiale Musikgestalter (Wiesbaden) - live -
 • Klaudia Gawlas (Passau)
 • Hellboy (Kraków)
 • Harty (Włoszczowa)
Ballroom:
 • Marco Bailey (Bruessel)
 • Oliver Koletzki feat. Fran (Berlin) - live -
 • Dominik Eulberg (Bonn)
 • Kollektiv Turmstraße (Hamburg) - live –
 • Ramon Tapia (Antwerpen)
 • Marek Hemmann (Jena) - live –
 • Niko Schwind (Berlin)
 • André Hommen (Nettetal)
 • Kuba Sojka (Mysłowice) - live –
 • Thomas Langner (Kraków)

Time Table :

Mainfloor

17.00  – 18.30 Uhr Michał Lazar
18.30  – 20.00 Uhr Cherry aka BreakNtune
20.00  – 21.30 Uhr Hardy Hard
21.30  – 23.00 Uhr Alex M.O.R.P.H. b2b Woody van Eyden
23.00  – 23.45 Uhr Einmusik -live-
23.45  – 01.15 Uhr Markus Schulz
01.15  – 02.45 Uhr Jeff Mills
02.45  – 03.05 Uhr Members of Mayday -live-
03.05  – 04.30 Uhr Westbam
04.30  – 06.00 Uhr Jochen Miller
06.00  – 06.45 Uhr Lützenkirchen -live-
06.45  – 08.00 Uhr Marten Hørger
08.00  – 09.00 Uhr Tillmann Uhrmacher


Showroom
18.30 – 20.00 Uhr Harty
20.00 – 21.00 Uhr Hellboy
21.00 – 22.00 Uhr Klaudia Gawlas
22.00 – 22.45 Uhr Dusty Kid -live-
22.45 – 00.15 Uhr Felix Kröcher
00.15 – 01.45 Uhr Len Faki
01.45 – 03.15 Uhr Dave Clarke
03.15 – 04.45 Uhr Sven Wittekind
04.45 – 05.30 Uhr The Advent -live-
05.30 – 07.00 Uhr PET Duo
07.00 – 08.00 Uhr BMG aka Brachiale Musikgestalter -live-


Ballroom

19.30 – 20.30 Uhr Thomas Langner

20.30 – 21.30 Uhr Kuba Sojka -live-

21.30 – 22.30 Uhr André Hommen

22.30 – 23.30 Uhr Niko Schwind

23.30 – 00.30 Uhr Kollektiv Turmstrasse -live-

00.30 – 01.30 Uhr Oliver Koletzki feat Fran -live-

01.30 – 03.00 Uhr Dominik Eulberg

03.00 – 04.30 Uhr Marco Bailey

04.30 – 05.30 Uhr Marek Hemmann -live-

05.30 – 07.00 Uhr Ramon Tapia

 
MAYDAY Poland 2010


DJ
Westbam (Berlin)

MAYDAY- to Westbam, a Westbam - to MAYDAY. Jeden z ojców "matek wszystkich raves". Od 27 lat przy gramofonie, gorliwy promotor techno, współzałożyciel Low Spirit, administrator "Bass Planet".

www.westbam.de

Jeff Mills (Chicago)

Człowiek, który każdą cząsteczką swego ciała broni techno i żyje dla niego. Jeden z założycieli legendarnej grupy "Underground Resistance" i twórca niezliczonych prekursorskich produkcji. Kto przygląda mu się przy DJ-owaniu, zapomina o tańcu.


           
Markus Schulz (Florida)

Ten czarodziej dźwięków jest obecnie na 8. miejscu na liście DJ-Mag Top 100. Album "Do You Dream" pokazuje, dla jakich dźwięków bije jego serce: to melodyczny uplifting trance. Jego składanki sprawiają, że chce się śnić i tańczyć - jednocześnie.

 

www.markusschulz.com


Dave Clarke (Amsterdam)

Jeden z najpopularniejszych producentów techno na świecie. Czysta muzyka maszynowa. "I may be established but I'll never be establishment".


www.daveclarke.com


Len Faki (Berlin)

Ściśle związany z berlińskim klubem Berghain. Publikuje między innymi na "Ostgut". Łączy techno, house i dubstep. Po raz pierwszy na Mayday Polska.

 

www.myspace.com/lenfaki


Felix Kröcher (Frankfurt)

Właśnie zakończył światowe tournée "Discover". Bawił w klubach w USA, Tokio, Madrycie i oczywiście na NATURE ONE. Felix uznawany jest dziś za najpopularniejszego Dj-a świata oferującego muzykę na najwyższym poziomie. To synteza stylów na wszystkich częstotliwościach!

 

www.felixkroecher.de

Jochen Miller (Amsterdam)

Zaczynał jako DJ Jochen. Teraz jako DJ i producent dzięki "The Great Escape" na "High Contrast Recordings" wkracza na Olimp progressive trance. Mocny dźwięk i technoidalny beat - ta mieszanka działa na plaży i na rave.


www.jochenmiller.com

 


Sven Wittekind (Frankfurt)

Co się stanie, gdy rozdzielimy wszystkie oblicza techno, a potem znów je połączymy? Szef wytwórni "SWR" pokaże Wam to osobiście. Niesamowite linie basowe, ciągłe drumy, nieokiełznana potrzeba ruchu - New School Techno galore!

 

www.svenwittekind.com


PET Duo (SãoPaulo)

Swój styl nazywają "Ass Shaking Techno". Kto posłucha ich remixu Miss Djax "Hells Bells", ten wie, że wstrząsną całymi Katowicami. Obecnie koncentrują się na swoim debiutanckim albumie który ukaże się już niedługo. Hearing is believing!

 

www.petduo.com

Marco Bailey (Brüssel)

Właściwie zwolennik czystego techno, chętnie gra jednak sety minimal i techhouse. Od dziesięciu lat właściciel wytwórni "MB Elektronics". Właśnie pracuje nad albumem. Przypuszczalna data wydania: rok 2012. A do tego czasu: pełne entuzjazmu składanki i kawałki.

www.marcobailey.com

Alex M.O.R.P.H. b2b Woody van Eyden (Bochum)

Są na topie sceny trance. 2010 jest ich rokiem - projekt HeavensGate święci sukcesy jak nigdy dotąd: radiowe show jest niesamowicie popularne, można już kupić HeavensGate Vol. 1. Na marginesie : to Woody napisał hymn Nature One 2010.

 

www.alexmorph.com
www.woodyvaneyden.com

DominikEulberg(Bonn)

Muzyka minimalna, tak czysta jak górski potok. Ten entuzjasta natury redukuje ścieżki do minimum, podwaja jednak ich efekt. Publikuje jako Rocco Branco w "Platzhirsch Schallplatten" [Platzhirsch - jeleń w okresie godowym]. Szykuje się okres godowy w ballroomie!

Hardy Hard (Berlin)

W latach 90. był znany jako Hardsequencer. Po zmianie pseudonimu na Hardy Hard jest tak samo wpływowy. Kawałkami takimi jak "Silver Surfer" czy "Minimal" udowodnił, że wcale nie jest minimalny. Porywający electro-groove ze świetnymi breakami.

www.hardyhard.de

Klaudia Gawlas (Passau)

Ma coś wspólnego z van Buuren: w ubiegłym roku zafascynowała wszystkich na Mayday w Katowicach. Teraz ta sympatyczna Female Vinyl Jockey wraca oczywiście dodatkowo zmotywowana, a wraz z nią tony dobrego humoru.

www.klaudiagawlas.de

Ramon Tapia (Antwerpen)  

 Po wielu produkcjach i remixach na "Strictly Rhythm", "Snatch!", "Monique Musique" i "Sci+Tec" na początku tego roku ukazał się jego debiutancki album "Sunka Sanka" na "Great Struff". House meets Tribal!

Niko Schwind (Berlin)

Wszyscy mówią o korzeniach muzyki house, Niko Schwind nadaje im dźwięk - swymi publikacjami na "Stil vor Talent" i "Autist" czy jako DJ. Jego kawałki i składanki w żadnym momencie nie wydają się przeładowane i stanowią przeciwieństwo nudy.


Marten Hørger (Ravensburg)

DJ, producent, organizator imprez i właściciel agencji. Zremixował hymn Mayday "Massive Moments" i współpracuje z Leeroyem Thornhillem jako Smash Hifi. Mixuje elektro z breaks, house i zapożyczeniami z hip-hopa.


Tillmann Uhrmacher (Darmstadt)

Inicjator i prowadzący najstarszego radiowego show dance w Niemczech: "Maximal" bedzie miał w tym roku 20 lat. Poza tym Tillmann jest DJ-em, producentem i dziennikarzem. Tak duże doświadczenie mają tylko nieliczni.

www.tillmannuhrmacher.com


André Hommen (Nettetal)

Świętował swój debiut w 2010 r. na MAYDAY w Dortmundzie. Po wydaniu dwóch kawałków "Marashi" i "Hakuyno" André coraz rzadziej bywa w domu - teraz domem dla niego stał się klub Privilege na Ibizie.

 

Cherry aka BreakNtune (Szczecin)

Dj i Producent pochodzący ze Szczecina, założyciel kolektywu oraz wytwórni muzycznej Dirty Funk Records. Jest prężnie działającym producentem muzyki Breakbeat/Electro. Na swoim koncie ma już ponad 10 wydanych singli a w planach wydawanie kolejnych. Od 2 lat organizuje jedne z największych na Pomorzu Zachodnim imprez klubowych – Bassplanet oraz Electronic Beats. Regularnie występuje w klubach całej Polski oraz światowej stolicy muzyki elektronicznej – Berlinie

Hellboy (Kraków)

Dj, producent pochodzacy z Krakowa. Zainteresowanie muzyką wykazywał juz od najmłodszych lat. Długo szukał wlasnego stylu , dzieki  wytrwałości odnalazl go i gra do dziś. To oczywiście hardtechno i schranz.  www.myspace.com/hellboypl

Michał Lazar (Pszczyna)

Swoją muzyczną karierę rozpoczynał w roku 1994, tworząc muzyczną historię w różnych klubach na Śląsku. W roku 2005 nagrał swoją pierwszą muzyczną produkcję zyskując sympatię legendarnej berlińskiej wytwórni Low Spirit, która postanowiła wydać jego produkcje. Współpracuje z wieloma klubami z całej Polski w których prezentuje swoje muzyczne koncepcje. Uczestnik wielu kultowych imprez w Polsce i za granicą.

Harty (Włoszczowa)

Bracia Hart – to dwóch, młodych, utalentowanych producentów, pochodzących z osławionej miejscowości Włoszczowa. Od dwóch lat regularnie występują w klubach w całej Polsce, mając także na swoim koncie występy zagranicą. Grają i poruszają się głównie wokół gatunku jakim jest: minimal oraz tech-house. Ich utwory wydane przez label DiceRec robią prawdziwą furorę. Ostatni singiel – Ramona Ray – „Znajdź i weź” (Harty remix) to prawdziwy hit minionych wakacji, rozgrzewający publikę do czerwoności. W Spodku będzie podobnie!

 

Thomas Langner (Kraków)

Thomas Langner wcześniej jako dj Ex-Or aktywny od 10 lat na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Zaczynał w Częstochowie, by dzisiaj jako producent muzyki tech-house i deep house wydający m.in. dla Starlight Rec.(Italy), Akbal Music (Mexico), Outside The Box Music (Netherlands), Baroque Rec.(UK), Destroy The Ego Rec., Twisted Frequency Rec. i Unikat, kolejny rozdział swojego życia spędzić w Krakowie. Organizator imprez na południu Polski z udziałem wielu cenionych artystów, pochłonięty produkcją czerpie inspiracje z tego co kształtowało jego gust muzyczny w ciągu minionych lat.

http://www.myspace.com/thomaslangner

 


LIVE


Oliver Koletzki feat.
Fran (Berlin)

Jedni z niewielu artystów, którzy swe ścieżki wokalne naprawdę śpiewają na żywo. Przy mikrofonie: urzekająca Fran. Głos, który czaruje w "Hipnotized". Chcecie więcej? To pozwólcie sobie opowiedzieć "Großstadtmärchen" ["Bajkę o wielkim mieście"] - to aktualny album.

www.myspace.com/koletzki
www.myspace.com/franpeony

 

Einmusik (Hamburg)

W 2010 r. Samuel Kindermann alias Einmusik zachwycił wszystkich występem na scenie OpenAir na festiwalu NATURE ONE. Twórca klasyki wszechczasów "Jittery Heritage" jest właścicielem wytwórni "Einmusika" i należącej do niej kolekcji odzieżowej.

www.einmusik.com                                 


The Advent (London) 

 To dla niego wymyślono pojęcie tool techno. Definiuje techno jako pełne rezerwy, porywające i bez ozdobników. To stopienie ery komputerów i nadanie jej nowych form. W ten sposób od 20 lat powstają świetne produkcje. Niezmienne, ponadczasowe, po prostu dobre.


Lützenkirchen (München) 

   Niesamowicie wszechstronny DJ i producent, miał w swojej karierze dziesiątki pseudonimów. Jego brzmienie nie mieści się w żadnej kategorii. Na żywo oferuje coś, co można by nazwać "Phuture Disco Vibes". Real Great Stuff!

  www.lutzenkirchen.comDusty Kid (Cagliari)      

Pochodzący z Włoch Dusty Kid publikował już na Fatboy Slims "Southern Fried Records". Obecnie współpracuje z "Boxer Recordings", gdzie w 2009 r. ukazał się jego album "A Raver´s Diary" ["Pamiętnik ravera"]. Nadstawcie uszu, teraz Dusty Kid poczyta Wam z niego: usłyszycie toczące się linie basowe w minimalnej oprawie techno.


                                  

      
Marek Hemmann (Jena)  

Kiedy Marek Hemmann stoi przy swoich elektronicznych instrumentach, dzięki funky minimaltechno rodzi się "Freude am Tanzen" ["Radość z tańca"]. Jego dotychczasowe produkcje ukazały się na płycie pod tym samym tytułem. Aktualny album: "In Between".Kollektiv Turmstraße (Hamburg)   

Jak minimal może wywołać tak maksymalną ekstazę na scenie? Najlepiej zapytać o to masy ludzi na NATURE ONE, MAYDAY czy Kazantip. Turmstrasse raz jest pełna dystansu, raz melancholijna, a raz szalona.

www.kollektiv-turmstrasse.de

BMG aka Brachiale Musikgestalter (Wiesbaden)   

Ci dwaj DJ-e związani z abstractem od 2003 r. wypracowali swój własny styl. Ich kawałki są jak bomby: precyzyjne, wytrawne i z mocnym efektem. Dotychczasowe imprezy: SYNDICATE, MAYDAY, NATURE ONE. Drop it!

www.abschuss.netMembers of Mayday (Worldwide)   

Punkt kulminacyjny każdej imprezy MAYDAY! To pewna gwarancja dreszczu emocji!

MAYDAY MAYDAY MAYDAY!
 
Kuba Sojka (Mysłowice)

Kuba Sojka, znany również jako Psi-Acoustic, jest młodym polskim producentem, muzykiem oraz live performerem pochodzącym z Mysłowic.W swoich oryginalnych live actach prezentuje własne kompozycje, głębokie oraz organiczne brzmienia, połączone z rozwinięta harmonią muzyczną.Dlatego też podczas swoich występów na żywo, sprawnie się porusza w takich stylistykach jak detroit techno, deep house, dub techno, tech-house,minimal a nawet acid house.Do jego szczególnych osiągnięć należą wydawnictwa w wytwórniach Matrix Records(Detroit) oraz Mathematics Recordings(Chicago).

 www.myspace.com/kubasojkamusic