Autor: marc 16

Impreza, na którą czekaliście cały rok…

Ujawniamy pierwszą Gwiazdę - niekwestionowany guru konsolety już niebawem w Polsce!

Adrenalina

Totalny odlot audiowizualny

Bezapelacyjnie najlepsze, muzyczne wydarzenie lata 2010.

Fala niesamowitych emocji i muzy w najlepszym wydaniu nadciąga do Gdyni… Daj się ponieść!

Oficjalnie oznajmiamy, że rusza kolejna edycja Festival Beach Party Gdynia.

Najbardziej wyczekiwane, zaskakujące i oszałamiające Wydarzenie muzyczne 2010 roku już 16 i 17 lipca. Tradycyjnie, w samym sercu Gdyni!

Jedyna impreza na plaży w centrum miasta: spektakularne Show, celebracja muzyki, ruchu, i światła, która od lat magnetyzuje tłumy. Niesamowity zastrzyk pozytywnej energii i gwarancja oderwania się od szarej rzeczywistości. Dwa dni audiowizualnego raju! Pirotechnika, ekstremalnie zaawansowana scenotechnika, fantastyczne wizualizacje…

To będzie jak gigantyczne tsunami pozytywnych doznań, orzeźwiający koktajl wyselekcjonowanych stylów muzycznych – podany w wielkim stylu. Festival Beach Party Gdynia to punkt obowiązkowy wszystkich fanów muzyki elektronicznej oraz wszystkich tych, którzy nie zadowalają się zwyczajnością. Po raz kolejny przekroczymy granice zmysłów i grawitacji.

Plejada Gwiazd: światowej sławy Dj-e, wokaliści i artyści to nasza specjalność…

 

Cząstkowy line up:

- piątek 16.07:

Sied van Riel

Ronald van Gelderen

Mark Sherry

Yoji

- sobota 17.07:

ATB Z przyczyn niezależnych od Organizatora występ ATB w sobotę 17 lipca  został odwołany.

Richard Durand

Tocadisco

Martin Roth

Thrillseekers

Co roku lepiej, intensywnej, śmielej…

Mamy swoją tradycję i jak nikt umiemy podkręcać atmosferę… Mimo to z roku na rok przekraczamy kolejne granice: ulepszamy Show i dodajemy do niego nowe elementy. Adaptujemy najlepsze rozwiązania scenotechniczne i wyprzedzamy trendy. Festival Beach Party Gdynia jest zjawiskiem bezprecedensowym: zyskał uznanie imprezowiczów na całym świecie, a sława Wydarzenia dociera do najdalszych zakątków globu. Najlepsi artyści, wokaliści i Dj-e przyjmują nasze zaproszenia, by pokazać max swoich możliwości… I jeszcze więcej! A co najważniejsze - wszystko to dzieje się w pięknej nadmorskiej scenerii, w samym centrum Gdyni… Nie w zamkniętej hali i nie na odległych peryferiach miasta.

To będzie już VII edycja – szczęśliwa cyfra zobowiązuje. Zaskoczymy bardziej, niż kiedykolwiek! Kultowa impreza powraca, a wraz z nią wrażenia, które zapamiętacie do końca życia. Festival Beach Party Gdynia to marka sama w sobie i muzyczne spełnienie marzeń.

16 i 17 lipca 2010 to magiczne daty… Już teraz wpisz je do kalendarza.

Śledź nasz line-up – nowe Gwiazdy już wkrótce! ATB to dopiero początek niespodzianek.

Przedsprzedaż pierwszej puli biletów rusza 10 marca.

Bilety dostępne tylko za pośrednictwem portalu FTB: www.ftb.pl oraz na stronie Organizatora: www.beachparty.pl

 

 

Tocadisco

Urodzony w 1974 roku w małym miasteczku w pobliżu Kolonii Roman Boer wcześnie zaczął fascynować się harmonijnymi dźwiękami. Za młodu grał na kilku instrumentach w kilku różnych kapelach. Jego kariera zaczęła nabierać tempa od 1996 roku, kiedy Tocadisco (z hiszpańskiego gramofon) rozpoczął rezydenturę w klubie UNIQUE. Tam z powodzeniem zaczął rozkręcać swój cykl imprez, co zaowocowało kilkukrotnym tytułem „Best Club Of The City” w magazynie PRINZ.

W 2001 roku zawiązał współpracę z labelem Superstar Records, a pierwszym singlem w wytwórni był hit „Nobody Likes The Record That I Play”. Utwór stał się prawdziwym hitem, dzięki któremu producent i dj przedostał się do świadomości szerszego grona odbiorców, a grać go zaczęli m. in. Westbam, Moguai, Kid Alex, Boris Dlugosch, Moonbootica. Na początku tego roku ukazał się debiutancki album Tocadisco – „Solo”.

Wokół tej postaci narosło sporo kontrowersji, zwłaszcza po jego „Solo”, na którym znajdziemy akcenty wręcz popowe. W dorobku Tocadisco z jednej strony mamy bowiem produkcje takie jak „Nobody Likes The Record That I Play", electro remix produkcji Fischerspoonera „The Best Revenge”, czy remix kultowego utworu The Doors „The End”, a z drugiej regularną, stricte komercyjną współpracę z Davidem Guettą.

Tocadisco gra na imprezach F*** Me I’m Famous, a jego tracki możemy znaleźć na kompilacjach wydawanych pod tym szyldem. Trzeba oddać, że horyzonty muzyczne tego pana są niezwykle szerokie, a co najważniejsze Tocadisco działa aktywnie w kontekście wszystkich swoich muzycznych fascynacji.

Dj ten jednak znajduje się już wśród największych. Tocadisco to dziś marka, która bardzo dobrze się rozwija. Z pewnością Roman należy do ścisłej, światowej czołówki.

Niedawno ukazała się EPka Davida Guetty „Tomorrow Can Wait”, na której znajdziecie również remix w wykonaniu Tocadisco. Tak jak Guetta raczej nie zaskakuje, tak ten drugi potrafi sprawić, że produkcja nabiera większej energii, a jej parkietowy potencjał znacząco rośnie.

www.tocadisco.com

 

Ronald van Gelderen

Ronald van Gelderen przyszedł na świat 25 lutego 1976 roku w Holandii. Dla dorastającego w portowym mieście Rotterdam, Ronald'a Van Gelderen'a muzyka od zawsze była miłością i hobby. Kontynuując naukę w szkole technicznej marzył o możliwości tworzenia muzyki w profesjonalnych studiach, które dzięki profilowi nauki widział na zajęciach. Bakcyla djki połknął gdy spotkał Ferry'ego Corsten'a (a.k.a system F, Gouryella, Moonman, Albion, etc.), skok na głęboką wodę pod kontrolą tak znakomitego DJ'a jakim jest Ferry Corsten nie był czymś trudnym. W roku 1998 Ronald wydał swój pierwszy numer "My X-Perience" jako Formologic przy pomocy labela Flammable Records. Krótko po tym wypuścił "Sweet Substance" po raz kolejny zmieniając alias, tym razem na N-Fluence. Ten numer zagwarantował mu przychylnośc Paul'a Oakenfold´a, który błyskawicznie dołączył go do ekipy swojego labela Perfecto, pod krórego szyldem Ronald zyskiwał coraz lepsze noty i uznanie na scenie trance. Spędzając na produkcji muzyki mnóstwo czasu w roku 1999, Gerald uczynił z niej nie tylko swoją pasję a pełnoetatową pracę, czym zaskarbił sobie uznanie w branży muzycznej. Śmiało można rzec, że właśnie w tym czasie wykrystalizował się jego unikalny styl pełen dynamicznych melodii i błyskawicznych przejść pomiędzy kolejnymi nutami i urywanymi w połowie dźwiękami. W tym roku Ronald rozpoczął prace nad projektem Kid Vicious, który z powodzeniem realizuje do dnia dzisiejszego. Pierwszą produkcją był Paraphrase i jego sukcesor w postaci singla "Re-Form", wraz z remixem wykonamym przez mistrza trance - DJ Tiesto, który stał się wielkim hitem. Ten właśnie utwór był początkiem ich krókiej współpracy nad dwoma numerami: "Urban Train" i "Suburban Train", których duża sprzedaż odbiła sie na wynikach list sprzedaży w Anglii plasując ich na miejscu 22.

www.ronaldvangelderen.com

 

Mark Sherry

Mark Sherry to artysta, którego znają niemal wszyscy imprezowicze, tylko nie wszyscy o tym wiedzą. Jest tak dlatego, że Mark olbrzymią popularność zyskał dzięki nagraniom wydanym w projekcie Public Domain, jak „Operation Blade (Bass In The Place)", który sprzedał się w ponad 2 milionach kopii. To nie jest jednak jedyne pole działania artysty, który w ciągu ostatnich lat stał się czołowym szkockim DJem i producentem, kojarzonym głównie z ciężkimi brzmieniami oscylującymi wokół techno i trance. Wydając nagrania jako Outburst i Mark Sherry, zyskał nie tylko uznanie fanów, ale także gwiazd sceny muzycznej. Jego kwałki są obecne na playlistach takich artystów, jak Judge Jules, Marco V, Scot Project, Eddie Halliwell, Dave Pearce, Anne Savage, Matt Darey, Graham Gold, Johan Gielen, Guy Ormadel czy Yoji Biomehanika. Duży wpływ na jego karierę miały także liczne eventy w ojczystym kraju Sherry'ego, jak Inside Out (The Arches) czy Coloursfest, na których występował jako „lokalny bohater". Oprócz tego, Mark grał w niemal każdym kraju na globie, zarówno na mniejszych, jak i największych festiwalach - na Stadionie Olimpijskim w Sydney, Code i Velfare w Tokio, na Homelands i Gatecrasher, Fort Dance w Sankt Petersburgu, Dance Valley w Holandii, Love Parade i oczywiście w najlepszych klubach na Ibizie! Mark prowadzi także autorski program radiowy na antenie West FM - „Public Domain Powermix", uważany za najlepszy szkocki show o tematyce hard dance, a także audycję „The Outburst Radio Show" na antenie Sense.FM.

http://marksherry.net

 

Martin Roth

Jest to dj, obok której od dłuższego czasu nie można przejść obojętnie interesujac się muzyką elektroniczną - Martin Roth pochodzi z Frankfurtu w Niemczech.
Fakt, ze Martin Roth jest doświadczonym dj-em oraz producentem muzyki trance nie jest nowością, gdyż już dłuższy czas tworzy pod aliasami YOMC, TECHNOPUNK oraz wieloma innymi. Martin Roth ma na swoim koncie 10-letnią karierę oraz ponad 15 wydanych remisów i produkcji.
W 2004 roku nastąpił przełom w jego karierze, kiedy wydał remake znanego transowego utworu "The Orange Theme" właśnie jako Martin Roth. Utwór ten zdobył uznanie wśród czołówki światowych djów i był nieprzerwanie grany na ich setach. Mniej wiecej w tym samym czasie, w ręce Paul'a van Dyk'a dostal sie utwor Martina Rotha "Energize"; wydany pod jego aliasem TECHNOPUNK, co zaowocowalo swietnym remisem.
Od tamtego czasu Martin Roth jest uznanym producentem a z jego studia wyszły remiksy takich utworów jak np. "Second Day" Jose Amnesii; "Other Side" Paul'a van Dyk'a

www.martinroth.net

 

Yoji

Yoji Biomehanika to rodowity Japończyk uważany za boga, mistrza twardszej strony muzyki tanecznej, wpowadzający wiele świeżości, witalności na międzynarodowe sceny muzyczne. Nazywa sie Yoji Mabuchi grał pod wieloma pseudonimami zaka Oz, Bionico, Mutant DJ. Został międzynarodową Dj'em i producentem. W jego ojczystym kraju jest numerem 1. To on jest odpowiedzialny za wprowadzenie twardego brzmienia do Japonii od 1994 roku. Jego reputacja i siła pozwalają mu podbijać świat muzyki, z jego oryginalnością, stał się natchnieniem dla wielu DJ'ów w skali światowej. Jego styl i technika sa redukcją reszty, a gust jest nowy, wyrabiający sobie zwolenników. Yoji'ego charakteryzuje Hard i FastStyle sączący się z energy i groove. Jego żywe wykonanie i kwiecisty obraz przyczyniają się do tego, że jest tak unikatową osobą.

http://www.yojibiomehanika.com