Autor: marc 25


Creamfields to największy festiwal muzyki elektronicznej i klubowej na świecie i jedyna tego typu impreza o zasięgu globalnym. Już 16 sierpnia 2008 roku odbędzie się we Wrocławiu jego polska edycja. Do stolicy Dolnego Śląska zjadą fani nowych brzmień z całej Polski i Europy. W trakcie osiemnastu godzin, na pięciu scenach wystąpi kilkudziesięciu zagranicznych wykonawców, w tym największe światowe gwiazdy.


  Tegoroczna edycja Creamfields Poland będzie już czwartym polskim wydaniem tego największego na świecie festiwalu muzyki elektronicznej. Swoje korzenie ma on w Wielkiej Brytanii, jednak dziś logo marki Cream - charakterystyczny „wiatraczek” sygnuje największe festiwale muzyki elektronicznej w różnych zakątkach świata ! Gdziekolwiek ten festiwal się pojawił, począwszy od macierzystego Liverpoolu poprzez Belgię, Irlandię, Hiszpanię, Rosję, Czechy, aż po Argentynę i Chile osiągnął spektakularny sukces. O wyjątkowości tego festiwalu decyduje m.in. jego muzyczne zróżnicowanie. W trakcie jednej imprezy spotkają się ze sobą niemal wszystkie ważne gatunki muzyki elektronicznej. Jak mówił Fatboy Slim ”Creamfields jest unikalny, wyrazisty i zawzięcie hedonistyczny”. Bo Creamfields to coś znacznie więcej niż festiwal. To spotkanie z pozytywną energią, nieskrępowaną radością, nowymi, różnorodnymi brzmieniami i najnowszymi trendami w kulturze. Wspaniała atmosfera, doskonała muzyka i pozytywni ludzie – to właśnie jest Creamfields.LINE-UP

MAIN STAGE Pendulum

Sasha   & John Digweed                            

Vitalic 

Forest North Project
MYSTIC HOUSE ARENA Moshic 

Hernan Cattaneo 

Plump DJs 

Olav Basoski 

David Morales 

Junior Jack 

Kid Creme 

Wet Fingers 

Marika 

Glasse 
HYPNOSIS ARENA Eddie Halliwell 

Astral Projection 

Markus Schulz 

Yahel 

John O Callaghan 

Ronald Van Gelderen 

Diana D Rouze 
TECH GENETIC ARENA Valentino Kanzyani 

Dave The Drummer 

Frank Kvitta 

Juan Atkins 

Carl Craig 

David Crystal 

Hagal  and Peter Von Coil 

SLG 

Poziom X 
DEEP & BLUE ARENA Goldie 

Aphrodite 

High Contrast 

Spor 

John B 

Skream 

Lady Waks 

The Panacea 

Counterstrike  

MC Wrec

Logistics                                                            


 Główne gwiazdy:

Sasha - jeden z najciekawszych twórców muzyki elektronicznej. Dla The Chemical Brothers zrobił remiks Out of control. Współpracował z Madonną i zrobił muzykę do gry „Wipeout 3”.John Digweed, brytyjski Dj i producent, niezwykle rozpoznawalna postać progressive house'u. Ma własny program w radiu Kiss 100, emitowany przez stacje w 12 krajach. Na Creamfields zaprezentuje się wspólnie z Sashą w specjalnie przygotowanym unikatowym secie!Vitalic - jeden z najważniejszych współczesnych producentów electro. Debiutancki album „OkCowboy” uznano w wielu kręgach za doskonałość. W 2007 wydał w formie mixu „This Is the Sound Of Citizen”.Pendulum - połączenie osobowości zakorzenionych w różnych stylach muzycznych - od punka i metalu po drum & bass i breakbeat. Pierwszy album "Hold Your Colour" sprzedali w nakładzie 100 000 sztuk. Wykonali remiks dla Prodigy, a ich wielkie przeboje to „Tarantula” oraz „Painkiller”. Od niedawna grają live.


Ikona d'n'b Goldie mixuje na Watch The Ride!Ikona drum n bass i zarazem ostatnimi czasy gwiazda reality TV mixuje jungle i jump-up na siódmej odsłonie serii "Watch The Ride" labelu Harmless Records.Goldie jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną postacią sceny dnb, funkcjonującą na niej już przeszło 15 lat, prowadzącą jednocześnie niesamowicie wpływowy label Metalheadz. Jego "Watch The Ride" jest kontynuacją serii, w której udział mieli dobrzy znajomi Goldiego ze sceny dnb, jak Zinc, TC i High Contrast. Mix zawiera 4 jego własne produkcje jako Rufige Kru (kolektyw z udziałem zaprzyjaxnionych "donów" dnb), a także utwory nowych gwiazd labelu Metalheadz, jak Noisia i Commix. Nie zabrakło także old schoolowych klimatów, jak Future Cut - Whiplash (1999) czy Shy FX - Bambaata (1997). Wyrazem swego rodzaju uprzejmości dla Breaka, jednego z tzw. "roducer-of-the-moment" było umieszczenie na kompilacji dwóch jego remixów, w tym do kawałka Commix – Talk To Frank.Goldiego zobaczyć będziemy mogli już 16 sierpnia 2008 we Wrocławiu na polskiej edycji największego festiwalu muzyki elektronicznej na świecie Creamfields.


Lista obecności na Creamfields 2008