Autor: marc 10

Jubileuszowa, 10. edycja kołobrzeskiego festiwalu ma być wyjątkowa, stąd jej tytuł, Opus Magnum – Wielkie Dzieło. - Ta edycja to tak naprawdę nowy festiwal  – mówi Krzysztof Bartyzel, głowa MDT Agency, klubowiczom dobrze znany jako DJ Kris - To będzie festiwal dla wszystkich, 10 imprez na dziesięciolecie,  otwarcie w nowym kierunku.

Rzeczywiście tak będzie. Impreza rozpocznie się już 20 lipca na centralnej plaży w Kołobrzegu Wielkim Otwarciem Lata. To wydarzenie skierowane do szerokiego kręgu publiczności, wystąpią m.in. Alexis Jordan i Sophie Ellis Bextor. Wstęp będzie darmowy.

Następny dzień, 21 lipca, a także kolejny weekend, 27 i 28 lipca, to Sunrise, jaki znaliśmy do tej pory. W amfiteatrze i na parkingu zaprezetują się największe gwiazdy muzyki klubowej. Już wiemy, że wśród nich znajdą się Armin van Buuren, Ashley Wallbridge, Bingo Players, Chuckie, Dash Berlin, Erwin Spitsbaard, Ferry Corsten, Gareth Emery, Giuseppe Ottaviani (live), Jochen Miller, Jordy Dazz (Lishious), Moguai, Paul van Dyk, Robbie Rivera, Tomcraft, oraz Westbam.

Tradycyjnie wieńczące festiwal Sunset Music Awards na razie nie zostały potwierdzone, prowadzone są rozmowy z telewizją w kwestii możliwości emisji tej imprezy. Wiadomo natomiast, że słynne Afterparty przy kołobrzeskim molo odbędzie się nie na koniec, a po pierwszym dniu imprezy klubowej, w niedzielę 22 lipca.

Rewolucją są wydarzenia, w jakich weźmiemy udział pomiędzy weekendami z muzyką klubową. Dni 23-25 lipca to czas Sunrise Fashion Festival. Event chce mieć wpływ na to jak mlodzież ubiera się i jak tańczy w klubach. Zaplanowano dużą ilość warsztatów i pokazów mody. Poprowadzą je znaczące nazwiska z tych dziedzin, zaprezentują nam nowe trendy w clubbingu. Wszystko odbędzie się na terenie miasta, odpoczniemy od festiwalowego miasteczka. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych na konferencji związanej konkretnie z tą marką.

Do miasteczka wrócimy w czwartek. 26 lipca to projekt wstępnie nazywany imprezą disco lat 90. Zajmie się nim Marek Sierocki, znany dziennikarz, dyrektor artystyczny festiwali w Opolu i Sopocie. Skierowany będzie do wszystkich, także do rodzin z dziećmi – zgodnie z formułą „być w Kołobrzegu, wypocząć i posłuchać dobrej muzyki”.

Więcej artystów i informacji poznamy już w środę, 29 lutego, słuchając audycji z organizatorami Sunrise Festival 2012 w radiu Eska o godzinie 17. Dowiemy się również szczegółów dotyczących cen i rodzajów biletów. Ich sprzedaż rozpocznie się dzień później, 1 marca, o godzinie 16 na stronie bileterii MDT.

Andrzej Baranowski

 21.07 (Sobota)

Paul van Dyk
Ferry Corsten
Kris
Moguai
Rank 1 / Live Act
Robbie Rivera
Westbam
Giuseppe Ottaviani / Live Act
4 Strings
Tomcraft
Erwin Spitsbaard
i inni…

27.07 (Piątek)

Dash Berlin
Chuckie
Sander van Doorn
Gareth Emery
Chris Lake
Mat Zo
Allure
Dimitri Vegas & Like Mike
Bingo Players
i inni…

28.07 (Sobota)

David Guetta
Armin van Buuren
Fedde le Grand
Michael Woods
Jochen Miller
Ashley Wallbridge
Deniz Koyu
Wally Lopez
Jordy Dazz
Arnej
i inni…

SUNRISE FESTIVAL
20-29/07/2012
KOŁOBRZEG

http://www.facebook.com/sfmdt
http://www.MDT-Agency.pl
http://www.SunriseFestival.pl

Music Defeats Time