Autor: marc 8

Tej imprezy fanom muzyki trance przedstawiać chyba nie trzeba. Za nami już łacznie 8 edycji „TX’a” – imprezy na wskroś wypełnionej transem. 

Pierwsza wydanie eventu, pod nazwą “RMI Trance Xplosion” odbyła się 8 lat temu, w roku 2004. Od tego czasu odbywały się zarówno halowe edycje (w poznańskiej „Arenie” oraz na terenie MTP) jak i edycje klubowe. Każda z nich miała wyjątkowy klimat i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród fanatyków muzyki „płynącej”.

Podczas poprzednich tx, na konsolecie pojawiali się tacy artyści jak Armin van Buuren, Markus Schulz, Sander van Doorn, Above & Beyond, Ferry Corsten, Giuseppe Ottaviani, Eddie Haliwell, Menno de Jong, W&W, Rank1(live) czy Stoneface & Terminal, którzy przygotowali oficjalny hymn imprezy w roku 2008. W tym samym też roku z nazwa eventu „RMI Trance Xplosion” zniknęły trzy pierwsze litery, co podyktowane było niestety zakończeniem istnienia poznańskiego radia.

Po udanej tegorocznej edycji wydarzenia oraz wielu pozytywnych komentarzach z nią związanych postanowiliśmy zorganizować nadchodzące show w tej samej lokalizacji co w tym roku. Event odbędzie się więc w Poznaniu na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich w hali nr. 2.

Już dzisiaj podajemy Wam 3 świetne nazwiska otwierające Line-up imprezy!

Tenishia

Długo oczekiwany przez Was duet z Malty, który w tym roku zasłużenie znalazł się w rankingu DJMAG Top 100 na miejscu 50-tym, wyprzedzając takie nazwiska jak Eric Prydz, Steve Angello, Paul Oakenfold czy John o’Callaghan. Na swoim koncie mają nagrody m.in. w kategoriach „Best Newcomer Award’', ‘Best Live Performance’. Swoją karierę zaczęli w roku 2004, a ich pierwszy release ukazał się w Armadzie rok później. Obaj artyści mają za sobą ogromne zaplecze muzyczne, co słychać w ich niesamowitych kawałkach. Tenishia zdecydowanie posiada swój własny i niepowtarzalny styl, który znajduje wielu zwolenników nie tylko  w ich rodzimym kraju, gdzie bezapelacyjnie maja miano Djów „nr.1”, ale również na całym świecie.

Andrew Rayel

„Autor transowych, często bardzo rozbudowanych powieści”

Jedna z najbardziej znanych to Aeon of Revenge,  przy której nie sposób powstrzymać ciarki przeszywające ciało nie tylko przez miłośnika muzyki trance.

Młody Mołdawianin, zwolennik epickiego brzmienia instrumentów smyczkowych, który w nieziemskim tempie wspina się po szczeblach transowej kariery. Rok 2012 to awans do najlepszej setki wg Dj Mag, wiele nietuzinkowych produkcji oraz występy na najważniejszych transowych imprezach na całym świecie.

Nie może więc zabraknąć go również w Poznaniu!

Wezz Deval

Mistrz aranżacji i sounddesigningu „new trance”. W jego kawałkach słychać świeże spojrzenie i podejście do tej muzyki. Jest strasznie uzdolnionym reprezentantem młodego pokolenia producentów z Holandii. W roku 2009 pod etykietą Armady wydał jeden z najpotężniejszych utworów tamtego roku – „Free My Willy“ – to zaowocowało długoterminowym kontraktem z koncernem Armada Music. Każda kolejna produkcja Wezza zaskakuje i dosłownie „wyrywa z butów”!

Już w przyszłym tygodniu poznacie kolejnych artystów, którzy dołączą do line-upu imprezy. Będzie on z pewnością, zgodnie z oczekiwaniami  bardzo „transowy”. Nie zabraknie w nim oczekiwanych przez Was nazwisk – za równo tych „świeżych” wśród których również artyści, którzy pojawią się w naszym kraju po raz pierwszy, jak i tych którzy zdążyli już zyskać mocną pozycję w Polsce.

Trance Xplosion odbędzie się w akompaniamencie walentynkowego czaru, a na dodatek w ostatnią sobotę karnawału. Mamy więc nadzieję, że wypełni fiolkę waszego zapotrzebowania na muzyczne doznania na cały okres postu.

Pierwsza pula biletów w cenie 66 PLN wystartuje w przyszłym tygodniu, w środę 21-tego listopada godz 20.00.

Stay tranced!