Autor: marc 0

‘Drum Bass Festival’

to umiejętne połączenie tradycji imprez, łódzkiej, undergroundowej, sceny muzycznej     / Parada Wolności, Euforia / z aktualnymi trendami światowej muzyki drum and bass.

Tegoroczna, druga edycja, prezentuje dokonania młodych, brytyjskich twórców nowoczesnej stylistyki od tech hard step przez neuro funk po liquid junglowe brzmienia.

Na festiwalu usłyszymy przedstawicieli pięciu najlepszych wytwórni drum and bass z Wielkiej Brytanii oraz legendę gatunku Old School-Hard Core na oddzielnej scenie.

Całe wydarzenie będzie posiadało najwyższej klasy oprawę dźwiękową, świetlną i multimedialną. Dla spragnionych letniej aury przygotujemy patio na wolnym powietrzu

z pełną obsługą gastronomiczną.

SPIN RECORDS CREW

Bilety:

35 pln – 15.05.08 -  31.05.08

45 pln – 01.06.08 – 13.06.08

55 pln – 14.06.08 – w dniu imprezy

STREFA BILETÓW

ul. Piotrkowska 59

90-417 Łódź

Strefa Biletów czynna

Pon - Pt: 10:00 - 19:00              

Sob: 10:00 - 16:00

tel/fax - 042 632-02-80

e-mail

strefabiletow@wp.pl

Artyści:Scena Drum’n’Bass:clipz / full cycle, audio zoo recordings, UK /

drumsound / technique, prototype, breakbeat kaos, ganja, bingo, UK /

vicious circle / renegade hardware, moving shadow, subtitles, UK /

xample / ram records, frequency, dogs on acid, UK /

swan-e / maximum boost, maximum ammo, UK /

mc fearless / hustlin’ beats, UK /

mc krafty / maximum boost, UK /

dukee / incorporated, weekenders, PL /

hangman / drum team, PL /

mc kriba / total efx, PL /

Scena Old School:ALTERN-8 / helter skelter, déjà vu, UK /

Mark Archer

Mark William Butler

swan-e / maximum boost, maximum ammo, UK /

mc fearless / hustlin’ beats, UK /

mc krafty / maximum boost, UK /

wonter / overdose temptation, PL /

oblivion / beagle bros, PL /

rip danger / overdose temptation, PL /

mc jabba d / overdose temptation, PL /ALTERN-8 / helter skelter, déjà vu, UK /

Altern-8 powstało w 1989 roku, pod nazwą Nexus 21, tworzyli je Mark Archer i Chris Peat.        Obaj związani z breakbeat-hardcore-owym brzmieniem późnych lat 80-tych, których cechą charakterystyczną były głośne połamane utwory z mocnym, głębokim bass-em w tle.      Elementem, który wyróżniał zespół, były białe maski na twarzach i kombinezony służb zagrożenia chemicznego.  Ich ówczesne brzmienie było fuzją detroit techno, chicago house, muzyki kraftwerk z dźwiekami dogrywanymi na klawiszach roland tb-303, 808 i 909. Na początku lat 90-tych w Wielkiej Brytanii nastąpiła erupcja masowych rave-ów, których Altern-8 stał się jedną z największych gwiazd, występując przed publicznością nawet 25 tysięcy osób! Ich największe przeboje to "Activ-8", "E-vapor-8", "Frequency", "Brutal-8-E","Armageddon", "Move my body", "Hypnotic St-8" i "Infiltrate 202",  które szybko stały się hymnami rave-owej społeczności.           W 1992 roku, utwory te znalazły się na albumie wydanym przez Network Records, pod nazwą   "Full On... Mask Hysteria".                                                                                                  Album ten ukoronował pozycje Altern-8 obok The Prodigy, Rat Pack, 808 State czy SL2 stając się ikoną ery Old School-Rave w Wielkiej Brytanii.

http://www.myspace.com/mrnexClipz / Full Cycle, Audio Zoo Recordings, UK /Dj Clipz, pochodzący z Bristolu,  dorastający w elektryzującej atmosferze d’n’b lat 90-tych, w wieku 21 lat, zaczyna tworzenie własnych utworów w swoim domowym studio. To także czas współpracy z Mc GQ i radiem internetowym, której wynikiem jest wydanie kilku utworów dla Emcee Recordings.

Produkcje ‘Mystic Amen’ i ‘Cuban Links’ zwracają uwagę DJ Krust-a, DJ Die-a i Roni Size-a, co w konsekwencji powoduje podjęcie współpracy z legendarną wytwórnią Full Cycle.

Kolejne produkcje Clipz-a sprzedają się w dziesiątkach tysięcy sztuk, a są nimi: ‘Sound Boy’, ‘Cocoa’, ‘Slippery Slopes’ i ‘New Generation’ a także utwory we współpracy z DJ Die ‘Black Doves’, ‘Monorail’ i ‘Number 1’.

W 2006 Clipz otwiera własny label - Audio Zoo Recordings, a w 2007 roku jego największymi hitami stają się ‘Download’ i ‘Rubbish’, które szybko zyskują miano „The Biggest selling D’n’B Record of the Year”.

W 2008 roku Clipz dalej umiejętnie buduje swoją pozycje na światowej scenie d’n’b, grając we wszystkich zakątkach globu oraz występując w comiesięcznych programach Radio Show w KISS FM 101.

W najbliższym czasie dostępne będą najnowsze produkcje Clipz-a wydane na Audio Zoo, czyli: ‘Offline’, ‘Ugly’ we współpracy z Hollie G, ‘Loud & Dirty’ we współpracy z Shiv i TC Remix utworu ‘Push It Up’.http://www.myspace.com/clipzuk 


Xample / Ram Records, Frequency Recordings, Dogs on acid, UK /Xample wychował się w Bristolu, jednak jego zainteresowania d’n’b sprawiają, że przenosi się do Liverpoolu, gdzie podejmuje współpracę z lokalnym dj i producentem Sol i Futurebound.

Xample regularnie gra w Manchesterze, Liverpoolu i Leeds a także rozpoczyna produkcje utworów dla wytwórni Hard leaders, Penny Black i L plates.

W 2005 Xample wraca do Bristolu, gdzie wytrwale pracuje nad swoim stylem muzycznym, który zostaje zauważony przez samego Andy C z Ram Records, czego wynikiem są 'Heaven And Hell' i Dimensions EP a także Andego C „Nightlife 3mix CD”.

Dzięki produkcji nowych 3 utworów dla Ram Records, zdobywa uznanie na światowej scenie d’n’b, takie tuzy jak Sub Focus czy Chase & Status grają je na imprezach, łącznie z  Grooverider-em prezentującym 'Lowdown' w cotygodniowym Radio One Show.

Lowdown/ The Latter (feat. Lomax) ostatecznie plasuje się na samym szczycie Top of the Radio 1 Official Dance Charts i staje się największym hitem 2007 roku.

Następne sukcesy Xample to wydany dla Frequency Recordings – “Deeper Underground/ Coma” i “Get Out Clause/ Infamous” dla Ram Records, które ugruntowują jego pozycje na rynku d’n’b.

W najbliższym czasie pojawią się m.in.: ‘Get out Clause', ‘Infamous', ‘Breath & Stop' i ‘Automatic', które można będzie usłyszeć niebawem na łódzkim Drum Bass Festival.http://www.myspace.com/xamplebeats


 


Swan-E / Maximum Boost, Maximum Ammo, UK /Dj i producent, na scenie d’n’b od od ponad 15 lat.

W początkach swojej kariery występował na festiwalach Old School – Rave

(Dreamscape, Fantazia, One Nation czy Helter Skelter.

Przez 3 lata prowadził w Londynie siec sklepów z vinylami Street Sounds.

W ciągu ostatnich 5 lat występuje obok Zinc, Brockie i Darren J na całym świecie 2-3 razy w tygodniu, promując swój label Maximum Boost.

Swan-E jest właścicielem Maximum Boost wraz z Earl Falconer-em, basista UB 40, która wydała jak do tej pory 15 utworów.

Artysci, którzy wydają dla Maximum Boost to m.in.:

Rascal and Klone, Futurebound, Ruby, Danny C, Dope Ammo, Hazard, Undacut, Fearless.

W 2006 roku powstała jego i Dj Dope Ammo wytwórnia – Maximum Ammo.

Najnowsza produkcja Maximum Ammo, Swan-E i Dope Ammo to Kill Bill Remixes.http://www.myspace.com/djswaneVicious Circle / Renegade Hardware, Moving Shadow, Subtitles, UK /Vicious Circle to 4 osobowy kolektyw dj-ski z południowego Londynu, który powstał w 2002 roku. Jego stylistyka muzyczna to deep dark futurefunk d’n’b.

Vicious Circle zaistniał na rynku muzycznym dzięki pojawieniu się na Miami Winter Music Conference w Marcu 2004 roku, otrzymując duże wsparcie od Pendulum, Technical Itch i Keaton. Prawdziwy przełom nastąpił, gdy Universal Project zaoferował im zrobienie remixów do poprzednich katalogów. Ich wybór padł na hymn Jackhammer a rezultat był oszałamiający. Wkrótce odezwał się do nich menedżer Renegade Hardware co zaowocowało przyszłą współpracą i wydaniem pierwszej epki „Black Techno”.

W konsekwencji VC rozpoczynają współprace z promotorami Anger Managements Therapy Sessions, co daje im szanse zaprezentowania się w wielu krajach na całym świecie.

Rok 2005 jest najważniejszy w ich dotychczasowej karierze, który rozpoczyna się od wystąpienia na łamach magazynu ATM oraz od ponad godzinnego setu w radiu BBC 1xtra, który potwierdził wzrastające zainteresowanie Vicious Circle.

Publikacje prasowe w latach 2005-2006 sprawiły iż ten okres był bardzo obfity we wspolprace z wieloma artystami i wytwórniami, których owocem m.in. było stworzenie hipnotycznego utworu „Apparition” do spółki z EBK wydanego w Kryptic Minds Defcom label.                              Podążając za ciężkim brzmieniem znaleźli się na Doomtrain Renegade Hardwares Guerrilla Warfare LP.  Zagrali na wielu znanych imprezach D’n’B na świecie: Renegade Hardware w legendarnym londyńskim klubie The End, Bass XL w Belgii, Prospect w Hollandii, Miami Winter Music Conference czy Atlantas Transit. Rok 2008 to dla VC współpraca z Sabre, Fierce, Raiden, praca nad nowymi utworami i umacnianie  pozycji na świecie.http://www.myspace.com/viciouscircleuk


 


Drumsound / Technique, Prototype, Breakbeat Kaos, Ganja, Bingo, UK /

Drumsound to duet producencki z Wysp Brytyjskich, w którego skład wchodzi Andy oraz Ben. Razem z Simon’em Bassline Smith’em tworzą bez wątpienia jedną z czołowych DJsko producenckich formacji światowej sceny drum’n’bass - Drumsound & Bassline Smith.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat Drumsound nabierali mocy nieustannie okrążając planetę, biorąc udział w największych imprezach muzycznych na całym świecie (włącznie z festiwalami muzyki elektronicznej), występując wraz z najznakomitszymi producentami, DJami oraz MC.

To wieloletnie doświadczenie sprawia, że DRUMSOUND to nie tylko bardzo dobry kolektyw DJski, rozgrzewający parkiety na całym globie, lecz również team producencki, z wypracowanym własnym brzmieniem, skupiający się na tworzeniu utworów na bardzo wysokim poziomie, czerpiąc wiedzę i różnorodność dźwięku z wieloletniego istnienia na międzynarodowej scenie.

Ich umiejętność tworzenia utworów ‘killerów’ zaowocowała możliwością zabłyśnięcia, poprzez takie produkcje jak ‘The Odyssey’ (która zajęła 10 miejsce w głosowaniu magazynu Mixmag na najlepsze utwory muzyki tanecznej w roku 2004), ‘Cape Fear’, ‘Killa Dj’ czy ‘Superfly’. Dzięki produkcjom wydanym między innymi nakładem Prototype, Breakbeat Kaos, True Playaz, V Recordings, Good Looking, Full Cycle, TOV, Formation Recordings i Renegade Hardware, jak również przez ich własną wytwórnię Technique Recordings, łatwo zauważyć dlaczego jakość i wszechstronność brzmienia pozwoliła im utrzymać się na szczycie przez tak wiele lat.

Regularnie, ich utwory są supportowane i promowane przez najwybitniejszych światowych DJi grających drum’n’bass, a także zajmują czołowe miejsca w światowych top charts gatunku, między innymi na BBC Radio 1/ 1Xtra.

http://www.myspace.com/drumsounduk


 


Mc Krafty / Maximum Boost, UK /

Związany z Maximum Boost Records od 1999 roku.

Od tego momentu wspólnie z dj Swan-E występują na wielu prestiżowych imprezach na terenie Wielkiej Brytanii, m.in.: Dreamscape i Raindance.

Krafty został uznany za jednego z najszybciej nawijających Mc w Wielkiej Brytani.

Od początku szanowany za styl przez najlepszych artystów muzyki drum&bass i breakbeat, z którymi przez te lata miał przyjemność prezentowania swoich umiejętności.

Występował z takimi gwiazdami jak Sugarhill Gang, Killa kella i Dirty Sanchez jak i czołowymi Mc sceny brytyjskiej Eksman, Fearless, Skibadee czy Dynamite.

Od 2004 roku podejmuje także współprace z wytwórnią Maximum Ammo Records.

Przełom roku 2007/2008 to występy Mc Krafty na największych festiwalach

Raindance, Desire, Best of British, Dreamscape I Slammin' Vinyl.

Najwyższe umiejętności i konsekwencja skutkują otrzymaniem nagród Knowledge Magazine jako 'MC of the Issue' i wygraną w konkursach „Winner of Raveology”

I “Next Generation Mc Competition”.http://www.myspace.com/krafty1mc


 


Hangman / Drum Team, PL /

 

0d dłuższego czasu interesował się szeroko pojętą muzyką elektroniczną.

Ciężko pracuje nad własnym imagem, dlatego mimo iż niedawno (2005 rok) zaistniał na łódzkiej scenie klubowej, jego styl jest rozpoznawalny i ceniony.

DJ'a Hangmana możemy usłyszeć w łódzkich klubach prawie w każdy weekend. Jeśli nie w roli DJ'a to w roli MC.

Hangman posiada oryginalny styl oraz ciekawe teksty, które trafiają do zakręconego tłumu.

Występował jako dj u boku takich gwiazd jak: Panacea, Noisia, Black Sun Empire, Generation Dub czy Futurebound a z mikrofonem z MC Justyce,  MC Shortston czy

MC Herbzie.

Występuje na co dzień z polską czołówką d'n'b-owych dj-ów i mc.

Hangman jest jednym z pomysłodawców serii imprez „Dum'n'Bssowe Wcielenia”,

na których zdążyli wystąpić już Fokus (Paktofonika, Pocahontaz) oraz Numer Raz.


 


Mc Fearless / Hustlin’ Beats, UK /Fearless rozpoczął swoją aktywność na polu MC-ingu, ze składem dj-skim Brainkillers i

pirackim radio 'Innocence FM' w roku 1989.

Pierwsze bookingi przyszły niebawem w północnej Walii, Manchesterze i Londynie.

Ich profil ugruntował się w stacji 'Weekend Rush FM' gdzie występowali wspólnie z Red Ant, Remarc i młodym MC Shabba w 1991 roku.

1993 rok to współpraca Mc Fearless i dj Kenny Ken-a, która owocuje udziałem na eventach Telepathy, Tasco Warehouse, Bass Box, Zodiac Dance Studios, Quest I wielu innych.

Przełom w jego karierze następuje w 1994 roku po dołączeniu do agencji bookingowej T.O.N. Promotions, do której należą m.in. Kenny Ken, DJ Rap i MC Stevie Hyper D.

Od tej pory Fearless występuje w całej Europie, i na największych festiwalach,

One Nation, Slammin' Vinyl, Dreamscape i United Dance oraz bierze udział wraz z czołówką dj-ów d’n’b w trasach po USA.

W 2004 roku zakłada własny label, 'Hustlin' Beats', który gromadzi nowych, młodych wykonawców MC-ingu.

W tym samym roku otrzymuje nagrody “Accelerated Culture Award” i “BEST CROWD HYPE MC AWARD”.

Obecnie skupia się nad nowymi produkcjami dla Hustlin’ Beats i występami na świecie.http://www.myspace.com/mc_fearless 


Dukee / Incorporated, Weekenders, PL /Od 1992 roku związany z łódzką sceną klubową.

Łódzkie imprezy Amnesia Crew i w klubie New Alcatraz są obecnie wspominane jako legendarne, kultowe wydarzenia, w dobrym tonie jest bycie ich uczestnikiem, tym bardziej należy podkreślić, że to właśnie od nich DJ Dukee zaczynał swoja karierę

(był rezydentem New Alcatraz).

Jego początkowe fascynacje to angielski breakbeat i old schoolowy hardcore.

Jednak od połowy lat 90 Dukee zaczyna być wierny wyłącznie drum’n’bass i tech - step. Cały ten okres to pasmo jego wielu sukcesów i udanych imprez, miedzy innymi: wielkie halowe imprezy Welcome Back Party, Plastic Dreams Party, Euforia 98.

Gra na nich obok czołówki brytyjskiej sceny drum’n’bass, breakz etc.

Między innymi z MAMPI SWIFT, TOTAL SCIENCE, MOVING FUSION, SHIMON, NIKY BLACKBARKET, DJ HYPE, ZINC, PASCAL, DJ SS, TWISTED INDIVIDUAL, INFLUX UK, J MAJIK, DYLAN, GROOVERIDER, BAD COMPANY czy wreszcie ANDY C.

W roku 96 Dukee zakłada Friday Crew, który po 3 latach didżejskiej współpracy ewoluuje w dojrzałą wersję formacji DJs o nazwie Weekenders.

Następnie Dukee podejmuje współprace z dj'ami Atmosphere i Renton tworząc załoge o nazwie Santa Cruz Records.

Obecnie Dukee wraz z dj Stickorama przebywają na stałe w Londynie, rozwijając swoją karierę muzyczną.


 


Mc Kriba / Total EFX, Koszalin, PL /Jeden z czołowych drum' n' bassowych Mc’s w Polsce pochodzący z Koszalina.

Rymuje na scenach całego kraju od 2000 roku, a obecnie udziela się również jako dj.

Jest współzałożycielem formacji dj’skiej Total EFX, w skład, której wchodzą obecnie mc Kriba, dj Vols, dj Zoe oraz dj / producent Qqa.

Od listopada 2002 Kriba współpracuje również z Weekenders (Łódź),

a od 2004 z polskim producentem drum and bass’owym Symptomem (Wrocław).

Mc Kriba jest również głównym organizatorem i promotorem imprez d’n’b w Koszalinie.

Jego pierwsze imprezy odbywały się w nieistniejącym już klubie "Grzechotnik" w 2002 r., gdzie następnie organizował je przez dwa lata pod szyldem "Drum and bass Vision" w klubie "Kreślarnia".

Od września 2004 roku działa w klubie "Stereo".

Imprezy organizowane przez Kribę odwiedzili najlepsi polscy dj’e i  mc’s.

Supportował najlepszych na świecie mc’s drumowych, takich jak:

Mc Skibadee (UK), Mc Shabba (UK), Mc Foxy (Uk), Mc Eksman (Uk), Mc FatmanD (Uk),

Mc Shortston (UK), Mc Herbzie (Uk) i wielu innych.http://www.myspace.com/kribamc 


 


Oblivion / Beagle Bros, PL /Dj, producent, współwłaściciel szwajcarsko-angielskiej wytwórni Buzzbee Recordings.

Ze sceną związany od końca lat`90. Ma za sobą liczne występy krajowe i zagraniczne. Grał między innymi z takimi gwiazdami jak: SS, Top Buzz, Reckless, Malice, Enzyme, Running Man.

W swojej kolekcji ma ponad 4 tysiące czarnych płyt.

Zorganizował wiele imprez z udziałem zagranicznych artystów, jest pionierem wielu projektów m.in. Buzzbee - zaproszeni do Polski przy okazji wydania pierwszej płyty Obliviona (utwór Danny grany był przez wielu angielskich Dj`s oraz rozgłośni radiowych), czy Dance Energy - ścisłej czołówki angielskiej sceny nu-rave.

Jako dj, wielki pasjonat technicznego miksowania i scratchu. Nie znosi nudy, dlatego tez stale poszerza swoje horyzonty muzyczne. W jego miksach nie ma miejsca na rutynę, niemal zawsze używa 3 gramofonów - jego grę cechują szybkie przejścia i duże zróżnicowanie materiału. Kocha grac, kocha dobra zabawę, a widać to najlepiej na każdej imprezie z jego udziałem.

Jako Beagle Bros, wspólnie z bratem Mikołajkiem, manager klubu muzycznego Soda.