Autor: marc 187

Place / Miejsce: Katowice, Spodek
Date / Data: 10.11.2009 (wtorek)
Start: 17:00 End: 09:00

 

Od dziesięciu lat momenty pełne emocji

10 listopada w Polsce odbędzie się po raz dziesiąty impreza MAYDAYgwarancja momentów pełnych emocji w Katowicach.

Motto dziesiątej imprezy MAYDAY w Katowicach brzmi: „10 lat momentów pełnych emocji “. Na tradycyjnej imprezie rave’owej w Spodku wystąpi 24 dj’ów i gwiazd występujących na żywo z całego świata. W tym mega gwiazdy, takie jak: Westbam, Sven Väth, DJ Rush i Jacek Sienkiewicz. Na jubileuszowej imprezie spodziewamy się oczywiście kompletu gości!

Techno-Party MAYDAY, które odbyło się po raz pierwszy w Berlinie w 1991 roku uważane jest na całym świecie za „matkę wszystkich imprez rave’owych“. W międzyczasie niezwykła impreza Mayday stała się towarem eksportowym numer jeden. W 2000 roku mega-impreza odbyła się po raz pierwszy w Katowicach. Od jej premiery impreza rozrastała się regularnie, obecnie przybywają na nią goście z całej Europy. Podczas gdy Line-up pierwszej imprezy MAYDAY w Katowicach składał się wyłącznie z wykonawców niemieckich i polskich, to z biegiem czasu stał się on coraz bardziej międzynarodowy, a tym samym zaczął wzbudzać coraz większą sensację. Z okazji wielkiego jubileuszu Line-up będzie tak ekscytujący, jak nigdy dotąd.
Jednym z głównych punktów imprezy będzie występ na żywo duetu z Londynu The Advent vs. Industrialyzer , występ  DJ Rush`a z Chicago oraz Svena Vath`a z Fraknfurtu.

„MAYDAY utożsamiany jest w Polsce jako elita dj’ów, idealizm, energia i najnowocześniejsza technika dźwięku i światła“, mówi Jerzy Kupczak- Organizator. Tegoroczni Artyści reprezentują najważniejsze i najpopularniejsze style aktualnej muzyki elektronicznej. Organizatorom udało się ściągnąć do Katowic Ferry’ego Corstena -jednego z najbardziej obiecujących dj’ów trance’owych.  Alternatywny program zapewniają Berlińczyk Torsten Kanzler i Frankfurtczyk Boris S.- obaj reprezentujący ciężkie techno. Westbam jako wynalazca imprezy MAYDAY jest  dj-rezydentem niemieckiej i polskiej edycji „swoich dzieci“.  Inne oczekiwane z napięciem występy to performace warszawskiego Pozioma X oraz pochodzącej z Polski Bawarki Klaudii Gawlas.

Poza Niemcami i Polską, impreza MAYDAY zaczęła się odbywać również w Rosji i na Węgrzech. Jednym z najbardziej oczekiwanych momentów w każdym kraju jest moment, gdy „Members of  Mayday“ grają hymn a tysiące ludzi wyciąga ręce w górę i krzyczy  „Mayday! Mayday! Mayday!“. To jeden z tych momentów pełnych emocji, które gwarantują pojawienie się gęsiej skórki. Momenty pełne emocji stały się mottem dziesiątej imprezy MAYDAY w Polsce.

30 kwietnia 2010 roku MAYDAY świętuje w niemieckim Dortmundzie kolejny jubileusz: 20 lat MAYDAY w Niemczech. Tysiące fanów muzyki rave będą pielgrzymować do westfalskiej hali, by radośnie powitać miesiąc maj.

 


Line-up:

1.     Westbam - Berlin

www.westbam.de

DJ od 1983 roku! Wtedy większość dzisiejszych uczestników Mayday jeszcze się nie narodziło. Maximilian Lenz też nie był starszy. Był po prostu lepszy. Ta legenda miksów zapowiedziała już w 2000 roku LineUp pierwszej polskiej imprezy Mayday.

2.     Sven Väth - Frankfurt

www.cocoon.net

Jest jednym z europejskich pionierów muzyki techno. To on wyznaczył profil wtedy nowej kulturze młodych. Również po ponad 20 latach Sven Väth i jego występy techno są za każdym razem momentami pełnymi emocji.

3.     DJ Rush - Chicago

www.djrush.net

Urodzony w Chicago Rush zna jak nikt inny korzenie muzyki house i techno. Gra muzykę hardtechno, dzięki wiarygodności i technicznej perfekcji, potrafi zmiksować dyskotekowy klasyk. Major powrócił!

4.     Ferry Corsten - Rotterdam

www.ferrycorsten.com

Należy do wielkich dj’ów transu naszych czasów. Swoją pierwszą konsoletę i pierwsze miksery finansował dzięki myciu samochodów. Od 1991 roku tworzy klasyki jeden po drugim i jego występy solo gromadzą fanów, którzy wypełniają całe hale.

5.     Nick Curly - Mannheim

www.myspace.com/nickcurly8bit

Ciepłe dźwięki syntezatorów unoszą się w powietrzu. Swingujący beat house’u uwalnia prawdziwe głębokie emocje - za konsoletą stoi oczywiście Nick. Tak samo brzmią jego aktualne kawałki na jego Label Cécille Records.

6.     Felix Kröcher - Frankfurt

www.felixkroecher.de

Od jednego przeboju do uznanej gwiazdy techno: Felix Kröcher przybył do Oberhaus. Ale nie myśli spocząć na laurach. Pozostaje ogniwem łączącym muzykę groove i rakietowe techno.

7.     Tillmann Uhrmacher - Darmstadt

www.tillmannuhrmacher.com

Ten człowiek nie tylko należy do pierwszej gwardii niemieckiej sceny dj’ów, lecz jest jednym z tych, którzy rozpowszechniali muzykę elektroniczną w radio. Jego show "Maximal" nadawane jest nieprzerwanie od lat 90-tych i ciągle cieszy się dużym powodzeniem.

8.     Torsten Kanzler - Berlin

www.torstenkanzler.de

Kanzler rocks you! - nazwa jego ostatniego miksu na Compressed Recordings mówi sama za siebie. Ze ścieżkami Arkusa P., Kaoza, Marco Remus'a lub innych wykonawców muzycznych jego utwory są dokumentami muzyki hardtechno.

9.     Hardy Hard - Berlin

www.hardyhard.de

Silver Surfer pędzi z Electric Kingdom z powrotem do Katowic. Obojętnie czy jako autor sekwencji we wczesnych latach 90-tych, czy teraz jako dj i producent, który nasłuchuje pulsu czasu: hardy hard należy do Mayday, tak samo, jak technics do kultury dj.

10.  Jack de Marseille - Marseille

www.w4-web160.nordnet.fr

Nazywa się go również Laurentem, Garnier’em, z francuskiego południa. Od końca lat 80-tych Jack jest zarażony elektronicznym wirusem. Jednak wcale nie szuka antidotum - wykorzystuje swoje kawałki. I ten nastrój przechodzi płynnie na cały tłum zgromadzonych gości.

11.  Moguai - Ruhr-Area

www.moguai.com

Kto nie pamięta jego pierwszego występu w poprzednim roku? 15.000 osób w ekstazie. Chwila ta była jednym z tych momentów pełnych emocji, które były świętowane w tym roku. Moguai stworzył do tego soundtrack.

12.  Klaudia Gawlas - Passau

www.myspace.com/klaudiagawlas

Sympatyczna DJane z polskimi korzeniami mieszka w Pasawie i została wybrana przez czytelników niemieckiego magazynu Raveline jako druga pod względem "Startów 2008". Oczywiście niesamowicie cieszy się, że będzie mogła wystąpić w Katowicach.

13.  Patrik DSP - Frankfurt

www.myspace.com/patrickdsp

On potrafi nieźle przyłożyć: Patrick pochodzi z okolicy Bullshit Oznacza to, że nie jest delikatny. Najdelikatniejsze hardtechno o cierpkim aromacie. Stać nieruchomo na pewno się nie da.

14.  Poziom-X - Warszawa

www.poziom-x.com

Żaden inny polski dj nie jest tak wszechstronny, jak Marcin Zając. Czuje się w muzyce progresywnej tak samo dobrze, jak w muzyce ambient, techno i house. Na dziesiątej imprezie MAYDAYznów będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności .

15.  Grzegorz Es - Czechowice-Dziedzice

www.logarythm.art.pl

Grzegorz Surzyn okazuje się być jednym z najbardziej utalentowanych dj’ów muzyki minimal i techno, pochodzących z Polski. Jego set na SOUNDTROPOLIS był niezapomniany. Na imprezie MAYDAY sypnął znowu "Weapons Of Ass Destruction".

16.  Gogo - Katowice

GOGO - Legenda Klubu Kanty powraca!!! Oczaruje starych fanów i pozyska nowych, technologiczną harmonijnością i spójnością bitów. Panie i Panowie czapki z głów, czeka nas porywający set.

 

 

     LIVE

1. Members of Mayday
2. The Advent vs Industrialyzer - Londyn 
3. Lutzenkirchen - Monachium
4. Gregor Tresher - Frankfurt
5. Boris S - Frankfurt
6. Jacek Sienkiewicz - Warszawa
7. Format:B - Berlin
8. Chris Da Break - Szczecin