Blank & Jones ogłaszają nową obsadę
marc, 02.04.2008, 08:43
Artykuły pokrewne
Blank & Jones ogłaszają nową obsadę - 02.04.2008, 08:43
Dane techniczne
Rok produkcji: 2008
Ilość CD: 1
Cena: Brak danych
 
Średnia ocen to
 

Ich kolekcja „The Logic of Pleasure” podtrzymuje tradycje współpracy z unikalnymi artystami. Kombinacja Blank & Jones oraz enigmatyczny, ikonowy i delikatny głos Bernarda Sumner – z Joy Division, New Order i Electronic – jest jak naturalny sen, kruchy, wprowadzający w stan melancholii, podtrzymujący epicki charakter elektroniki.
Blank &  Jones utrzymują kontakty z Dusseldorf i Claudią Bruecken z Londynu. Jak zwykle wpisuje się ona perfekcyjnie w schemat płyty, synchronizuje z nią swój dramatyczny głos. Potwierdzając swoje inspiracje eklektycznym gustem i miłością do eksperymentowania, Blank & Jones współpracują też ze śmiałą „elektro-erotyczną” piosenkarką Vanessą Daou z Nowego Jorku, kultowym elektro-pop klasykiem Trademark i dewiacyjną niemiecką Bobo of Bobo in White Wooden Houses (wystąpiła jako anioł w piosence dark rockowego Rammsteina z 1997 roku, Engel.)
Album zostanie zaprezentowany światu 6 czerwca 2008. Jeśli chodzi o pierwszą płytę to sam singiel z 30 maja 2007 „Miracle Cure” pojawił się we wszystkich sklepach z dobrą muzyką. Poniżej więcej info o albumie i jego powiązaniach z Pet Shop Boys!
„Logic of Pleasure” został zmiksowany we współpracy z Bobem Kraushaar, inżynierem z wyboru Pet Shop Boys w ostatnich 2 dekadach. Jak zwykle, dobór partnerów Blank & Jones ma charakter „dyskryminacyjny”, ale wytworny, jako że zawsze szukają oni artystów w mrocznych zaułkach sceny. Kolejnym dowodem ich ambicji radykalnego połączenia muzyki i idei, akustyki i elektroniki jest ostatnie wykonanie projektu w Tonhalle Dusseldorf, gdzie zagrali Blank & Jones z Robert Schumann Chamber Orchestra dyrygowanej przez Alexandra Shelly.

 
Komentarze (1)

damianwro

Album.. normalny. W zasadzie to nie wiem nawet jak ocenić, po prostu przelatuje między uszami

TOP