Trance World - Mixed by Signum
Jacu, 06.04.2008, 14:16
Artykuły pokrewne
Trance World - Mixed by Signum - 06.04.2008, 14:16
Dane techniczne
Rok produkcji: 2008
Ilość CD: 2
Cena: Brak danych
 
Średnia ocen to
 
Składanka „Trance World”, zmiksowana przez holenderski duet Signum, to jedna ciekawszych, klubowych pozycji, które ujrzały ostatnio światło dzienne. Panowie Pascal Minnaard i Ronald Hagen, stworzyli niezwykłą kompilację, która jest z pewnością „lekturą obowiązkową” dla wszystkich fanów klubowych brzmień. Wydawać się może, iż układ utworów na tej płycie, jest bardzo przemyślany. Składanka, mająca zresztą charakter DJ-skiego seta, rozpoczyna się spokojnie, by z czasem prezentować nam utwory bardziej energiczne i dynamiczne.Na samym początku kompilacji, panowie z Signum postanowili umieścić „kawałek” swojego autorstwa: „Shades of Asia”. Bardzo ciekawe, klimatyczne dźwięki, już na starcie oddają specyficzny klimat płyty. W równie spokojnym i nastrojowym klimacie utrzymana jest pozycja nr 2, czyli utwór „Wilderness” (tytuł na to nie wskazuje), autorstwa M.I.D.O.R.

Warto zatrzymać się także na chwilę przy „kawałku” numer 5, a więc The Blizzard - „Kallopsia”, który jest pierwszym singlem w/w duetu norweskich producentów (Lars-Christian Nyheim i Tore Vatle Jensen). Na tej składance, „Kallopsia” zaprezentowana jest w oryginalnej wersji, jednak jest to z pewnością pozycja godna wyróżnienia, o czym świadczy fakt, iż jeden z remiksów tego utworu, wykonała już prawie legenda „Armada Music” – Mark Otten.

Nie sposób nie wspomnieć też o polskim akcencie na płycie. Pod pozycją numer 6, pierwszej części „Trance World”, kryje się bowiem „dzieło” autorstwa Mike’a Koglina – „Untitled Audio” (Nitrous Oxide Remix). Tworząc ten remix, Krzysztof postarał się, aby utworowi niczego nie brakowało. Ciekawa linia melodyczna, w połączeniu z trance’owym bitem, stanowi z pewnością jeden z jaśniejszych punktów składanki.

To, o czym trzeba jeszcze przypomnieć przy okazji pierwszej części CD, to na pewno piękny wokal Carrie Skipper w „kawałku” Marka Ottena – „Time is Serene” (Menno De Jong Remix), czy też równie wspaniały śpiew Kirsty Hawkshaw w „Outsiders” (Cosmic Gate Remix). Jednak punktem kulminacyjnym tej części „Trance World” może być ponownie utwór Signum, tym razem „Syndicate”. Przepiękny „kawałek”, przy którym można się rozpłynąć. „Pierwszy akt”, który kończy ponownie także dzieło Signum – „Captured”, jest jednocześnie preludium tego, co czeka nas na CD 2.

Kolejna część jest nieco inna niż poprzednia. Obwieszcza nam to już pierwszy utwór: „Beauty Hides In The Deep”. Mniej jest tutaj spokojnych, progresywnych dźwięków, a więcej dynamicznych, pełnych energii utworów. Aczkolwiek, mocną stroną drugiej części „Trance World” są wokale, a konkretnie jeden. Cudowny utwór Maor Levi – „Reflect”, to „kawałek”, którego wielbiciele takich właśnie nastrojowych, klubowych brzmień, mogliby pewnie słuchać w nieskończoność. Przepiękny wokal ze świetnie dobraną melodią, tworzy niesamowitą atmosferę, podkreślając – po raz kolejny zresztą – wyjątkowość tej płyty.

Dla „trancemaniaków” mamy tam jeszcze dwie „perełki” autorstwa Vincenta de Moor’a, czyli: „Fly away” i „Flowtation”, zremiksowane odpowiednio przez Cosmic Gate i Signum.
Płytę zamyka utwór „Raw and nasty”, który swoim charakterem dobrze podkreśla to, iż część druga różniła się znacznie od pierwszej.

Krótko i na temat: „Trance World” trzeba mieć, posłuchać, delektować się… W przypadku tej składanki, jak najbardziej na miejscu są znane słowa, że „muzyka to nie sztuka dla sztuki, dźwięki dla dźwięków (…) i nie słucha się Jej uszami, tylko sercem”.


Lista utworów:

CD 1

1. Signum - Shades of Asia
2. M.I.D.O.R - Wilderness
3. DJ Remy & Roland Klinkenberg - Bilderdyk Drive (Remix)
4. Hidden Logic Pres. Luminary - Wasting (Ronski Speed Remix)
5. The Blizzard - Kalopsia
6. Mike Koglin Vs. P.O.S. - Untitled Audio (Nitrous Oxide Remix)
7. Mark Otten Vs. Carrie Skipper - Time Is Serene (Menno De Jong Remix)
8. Sebastian Sand - Strange Bends (Kyau and Albert Remix)
9. Kirsty Hawkshaw meets Tenishia - Outsiders (Cosmic Gate Remix)
10. Signalrunners - Aria Epica (Bart Claessen Remix)
11. Luminary - Dark Eyes (Funabashi Pres. Tom Porcell Mix)
12. Signum - Syndicate
13. D-Factor - Mystique
14. Under Sun Vs. Signum - Captured (Signum Signal Remix)

CD 2

1. The Doppler Effect - Beauty Hides In The Deep (Envotion Remix)
2. DJ Remy - Scrap
3. Simon & Shaker - Plan 9 (Original Mix)
4. DJ Shah - Palmarosa (Original Mix)
5. Jonas Steur - Second Turn
6. Super 8 vs DJ Tab - Won't Sleep Tonight (Original Dub Mix)
7. M.I.D.O.R - The Bandit
8. Maor Levi - Reflect
9. Vincent de Moor - Fly Away_(Cosmic Gate Remix)
10. Vincent de Moor - Flowtation (Signum Signal Remix)
11. Arksun - Arisen (Airbase Pres. Parc Remix)
12. Signum - Harmonic
13. D-Factor - Raw And Nasty
 
Komentarze (2)

Jacu

A dzięki...

marc

świetnie

TOP