Armin van Buuren - A State Of Trance 2006
Jacu, 05.07.2008, 00:38
Artykuły pokrewne
Armin van Buuren - A State Of Trance 2006 - 05.07.2008, 00:38
Dane techniczne
Rok produkcji: 2008
Ilość CD: 2
Cena: Brak danych
 
Średnia ocen to
 
O wyjątkowości kompilacji "A State of Trance" nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Nawet Ci, którzy niespecjalnie odnajdują się w tym gatunku muzycznym, z pewnością zgodziliby się ze stwierdzeniem, iż ASOT-y tworzone przez Armina miały, mają i będą miały stałą pozycję, w kanonie kultowych, klubowych składanek."A State of Trance 2006", to trzecia z kolei kompilacja z tej serii. Album zawiera dwie płyty: "On the beach" (CD 1) oraz "In the Club" (CD 2). Nazwane zostały tak z pewnością nieprzypadkowo, gdyż rozpoczynając odsłuch albumu, już od początkowych utworów na pierwszym z dwóch krążków, mamy do czynienia z "kawałkami", które idealnie nadawałyby się do słuchania podczas długich, letnich dni spędzanych na plaży. Nawet tytuły poszczególnych numerów budzą takie właśnie skojarzenia, jak chociażby: "White Sand", w wykonaniu Sunlounger albo np. "Shipwrecked" - Mike'a Foyle'a, od którego rozpoczyna się CD 1.

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że większość z nich jest do siebie w pewnym stopniu podobna. Wszystkie bardzo spokojne, nastrojowe, "naznaczone" jak gdyby lekką nutką melancholizmu, mające wywołać w słuchaczu określone emocje. Patrząc na tracklistę pierwszego "krążka" trzeba powiedzieć, że Armin wygrzebał tutaj całkiem niezłe numery. W pamięć zapaść może np. Niyaz - "Dilruba" (Junkie XL Remix), albo następujący zaraz po Nim, przepiękny utwór: Basic Perspective - Small Step To The Other Side (Elevation Remix). Envio - "For You", ten "kawałek" kończy część pierwszą ASOT-a. Jednocześnie dobrze podsumowuje CD1 pod względem muzycznym... było cudownie!:)

Przenosimy się do klubu i zaczynamy odsłuch drugiego "krążka" zatytułowanego "In the Club". Jeszcze przez chwilę, myślami zostajemy przy słonecznej plaży, na której pewnie cudownie leżałoby się słuchając utworu: Fable - "Above", ale później powoli wdrażamy się już i przystosowujemy do bardziej energicznych klimatów, które dominować będą w tej części. Uświadamia nam to już utwór "Exactly", albo następujący po nim "Walk down" wykonany przez duet Kyau vs Albert, z bardzo przyjemnym - dla odmiany - męskim wokalem.

Bardzo udane wejście zaliczył tutaj także Hiroyuki Oda ze swoim numerem "Transmigration". Nie można też nie wspomnieć o holenderskim duecie Signum i Ich kolejnym, ciekawym projekcie, tym razem "Captured" (w wersji Sebastiana Brandta), który kryje się na płycie pod nr 23. Mamy także na CD 2 kilka klasyków, jak np. Stoneface & Terminal - "Venus", chociaż trochę szkoda, że w oryginale, a nie np. w wersji Marc'a Marberga.

Całość kończy nam "Sail" Armina, ale warto jeszcze odnotować świetną robotę jaką wykonali Giuseppe Ottaviani oraz Marc van Linden (który jest chyba jednym z najbardziej niedocenianych artystów), przy okazji utworu "Until monday" - przedostatniej pozycji na płycie.

Krótko i na temat... pozycja obowiązkowa!

Tracklista.

CD 1: On The Beach

01. Mike Foyle - Shipwrecked (John O'Callaghan Vs. Mike Foyle Club Mix)
02. Sunlounger - White Sand
03. Leon Bolier Feat. Elsa Hill - No Need To Come Back
04. Matthew Dekay - Timeless
05. Karen Overton - Your Loving Arms
06. DJ Shah - Beautiful (Glimpse Of heaven)
07. Niyaz - Dilruba (Junkie XL Remix)
08. Basic Perspective - Small Step To The Other Side (Elevation Remix)
09. Zirenz - Edge of Space (Whiteroom Remix)
10. Jody Wisternoff - Cold Drink, Hot Girl
11. Incolumis - One With Sanctuary
12. Jose Amnesia Vs. Shawn Mitiska - My All (Flashbrothers Remix)
13. Envio - For You (Outro Edit)

CD 2: In The Club

01. Arksun - Arisen
02. Fable - Above
03. O’Callaghan & Kearney – Exactly
04. Kyau Vs. Albert - Walk Down
05. Kuffdam & Plant - Dream Makers
06. M.I.K.E. - Voices From The Inside (Progressiva Mix)
07. DJ Governor - Red Woods
08. Kyau Vs. Albert - Kiksu
09. Hiroyuki Oda - Transmigration
10. Under Sun Vs. Signum - Captured (Sebastian Brandt Remix)
11. Mannix Vs. Kaymak - World Gone Mad
12. Stoneface & Terminal - Venus
13. Armin Van Buuren - Control Freak (Sander Van Doorn Remix)
14. Thomas Bronzwaer - Shadow World
15. Giuseppe Ottaviani & Marc Van Linden - Until Monday
16. Armin Van Buuren - Sail
 
Komentarze (6)

ddarek18

nie podoba mi sie jego album i cala muzyka, podroba tiesto, pozdrawiam i bez urazy dla fanow armina :-)

szituf

Armin Only tuz tuz

szituf

krol Trancu a co !

andainn4

...Armin van Buuren....i wszystko jasne !

Robaczek834

oj nie zapowiada się raczej na upadek Asot-ów

orbitka71

heh szkoda ze gatunek electro albo minimal nie ma takiego "asota" to by co tydzien wychodzily jakies nowe nutki zastanawiam sie ile to jeszcze bedzie trwałoooo

TOP