Christopher Lawrence – Unfold #2
marc, 13.10.2008, 07:28
Artykuły pokrewne
Christopher Lawrence – Unfold #2 - 13.10.2008, 07:28
Dane techniczne
Rok produkcji: 2008
Ilość CD: Brak danych
Cena: Brak danych
 
Średnia ocen to
 

Christopher Lawrence – Unfold #2

W 2005 roku John „00” Flemming wypuścił na 2 CD mix Fektive, stworzony tak, by dać posmak jego popisowego połączenia trance i psy. Znany na scenie światowych DJów, mniej znany z pobocznych produkcji, Christopher Lawrence, coraz bardziej przekracza styl J00F, tak, że możemy dojrzeć granicę jego mocnych setów na żywo i doskonałych albumów z mixami.

Dostałem ten mix kilka dni temu, w słoneczny ranek o 9.00 i postanowiłem, że muszę natychmiast się obudzić. Wrzuciłem do odtwarzacza pierwsze CD i odkryłem  eklektyczny mix nacechowanych trance’m wibracji, które raczej odbiegały od korzeni. Energia Lawrence’a była ciągle odczuwalna, od przeplatanych dźwięków Backspace Glenn Frrantz to o wiele bardziej klimatycznego Space Bar tego samego producenta. Pierwsze 30 minut były jak ulewny deszcz, który ma dopiero runąć z całą siłą – a jak tylko to się dokona, rozpęta się prawdziwe piekło.

Właśnie tu widać połysk magii. Przeróbka 4Mal Freza i Cosmogirng DJa Flash były z pewnością niezłym wyborem; rytm jest wyraźnie podtrzymywane bijącymi bitami i zabiera cię do krainy wypoczynku. Według mnie hitem tej płyty jest Georgia vs The Stimulator i ich We Rise, donośny i szalony kawałek, który pokaże ci o co tu naprawdę chodzi.

Podczas gdy pierwsze CD może być postrzegane raczej jako rozgrzewający set, drugie jest pełne tętniącego psy-trance’u, od dark  trance’owego Comin On, remixu Mark Sherry vs. James Allen, do acidowego Killer. Mimo to na drugiej płytce nie ma jakichś prawdziwie innowacyjnych mixów, które wybiegają nieco w przód – to jedna z takich zaprojektowanych dla atmosfery klubowej i dlatego należy się jej respekt.

Jednak „Toyster” wznieca fale dzikiego acid, która rozwiewa moje wątpliwości o tym CD. W prawdziwie swoim stylu, Lawrence tworzy euforyczny nastrój ostatnich tracków. To prawdziwa próba przeniesienia klubowych wibracji do studia. Inspirujące.

Ten fantastyczny, dwupłytowy remix naprawdę odbiega od reszty. Nie przekracza on jakichś granix w mixowaniu, ale zawiera energię starannie dobranych mocnych melodii. Da się też odczuć, że jest nieco nieaktualny – większość utworów pochodzi z 2007 – ale to ciągle go nie przekreśla.

W rzeczywistości, album jest bardzo dobry i każdy, kto chce doświadczyć ten nieco odmienny typ  pocieszającego EDM powinien z łatwością zrobić to z pomocą tej bomby! Cholera, właśnie uzależniło moją dziewczynę…

Ocena 4/5

TracklistaCD1

01 Spooky - New Light (Strobelight Mix)

02 Glenn Frantz - Backspace

03 Matt Saunders - Nuance (Progressive Mix)

04 Fm Radio Gods - Elastoplast (True Lies Mix)

05 Audio Junkies - Somethinbg 4 your mind (Dub Mix)

06 Glenn Frantz - Space Bar

07 Freza & Dj Flash - Cosmogirl (4mal Underground Pink Mix)

08 Adam Nickey & Tiff Lacey - Letting go (Andrey Loud Dub)

09 Georgia & The Stimulator - We rise

10 Mark Norman - Blikken Machine

11 Rafa Rubio - AstonishedCD2

01 Bitmonx & Dj Fabio - Six A.M.

02 Sas - Comin on (Mark Sherry & James Allan)

03 Brain Damage - Waiting for my angel

04 Mad Contrabender - Illegal Hardware (Live)

05 Gaudium & Dualsnug - Killer

06 Etnica & Bamboo Forest - Microdrive

07 Basic - Toyster

08 Mad Hatters & Cosmonet - Intellect

09 Mad Hatters - Alien Area

10 Audio-X - And we survive

11 Jason Robinson - Acid Rain

12 Talamasca & Spacecat - On Purpose

 
Komentarze (1)

Robaczek834

Po tym jak pokazał klase na SOSie z miłą checią bym sobie posłuchał tej płytki

TOP