Blank & Jones - Where You Belong
abvot, 23.12.2008, 00:16
Artykuły pokrewne
Blank & Jones - Where You Belong - 23.12.2008, 00:16
Dane techniczne
Rok produkcji: 2008
Ilość CD: 1
Cena: Brak danych
 
Średnia ocen to
 

Dla większości Brytyjczyków, niemieckie duo Blank & Jones jest najbardziej znane z hitu z ’99 – Cream, jednak fakty pokazują, że po ponad dekadzie na scenie dance, wciąż stanowią oni odkrywczą, muzyczną siłę. Właśnie co świętowali 6 lat w rankingu DJ Mag Top 100 i wydali Where You Belong, trzeci singiel z dziewiątego studyjnego albumu The Logic Of Pleasure.
Jest to następny singiel po letnim, na którym znalazł się nikt inny jak Bernard Sumner z New Order. Tym razem wokale pochodzą od Bobo z Berlina, a remix jest w rękach popularnego Sieda van Riel.


Radio Edit to typowy, skoczny i łatwo przyswajalny kawałek Blank & Jones – czy też „posh trance” jak lubią to nazywać – Bobo dostarcza mocny wokal o nieco niemieckim brzmieniu. Mocne dźwięki i dobre melodie zapewniają spokojny, podnoszący na duchu klimat z kilkoma gustownymi elementami jak szum radia na początku i od czasu do czasu chórki. Podsumowując, jest to łagodny, komercyjny trance, którym byłbym miło zaskoczony słysząc go nagle w radiu.


The Progressive Mix to wyjątkowy kawałek z ograniczonym beatem i wspaniałymi, zmiennymi wokalami, które już od początku brzmią obiecująco. Później zostaje wprowadzona nieco dramatyczna linia basowa z dobrymi zmianami w tonie, nabierając pędu wraz z perkusją, podczas gdy wokal stopniowo ujawnia się coraz bardziej, jednak ciągle nie do końca. Sposób ich zabawy z wokalem to prawdziwa przyjemność. Dramatyczne wstawki z syntezatorów wzmacniają muzykę aż do załamania, które osiągnięte jest dzięki niesamowitej melodii pianina. Wraz z wokalami i melodią z syntezatorów brzmi to wzniośle i wbudowuje się w doskonale intensywny klimat dążący do mocnego zakończenia. Masywne tech-trance do głównej hali.


W zestawieniu, mix Sieda van Riel jest rozczarowujący. Wszystkie elementy – bas, perkusja, powolna melodia i tło są bardzo uproszczone. Wokale zostały zastosowane rzadko i potraktowane pobieżnie. Całość brzmi jak pochopny wysiłek.


The Progressive Mix jest niezły. Dobre, ale komercyjne wokale są przejrzyste, basy dosadne, załamanie piękne, a klimat niesamowity. Jeśli chcesz więcej sam wypróbuj ten album! 4/5


 
Komentarze (6)

przemek87lbn

Blank & Jones - Where You Belong The Progressive Mix tego kawałka słuchałem a raczej katowałem go przez prawie miesiąc, dzień w dzień i nadal mi się nie znudził, ma w sobie coś co za każdym razem pozwala usłyszeć w nim inną emocję.

abram22

spoko

Pol-X

moge powiedziec ze to jest ich jedyna plytka ktorej jeszcze nie slyszalem
pozostale byly przepiekne poczawszy od IN Da Mix,nightclubbing

Molu

spoko kawalki maja, dawac ich na imprezy

galeczka

Tytułowy kawałek jest średni i to bardzo....jak dla mnie jedyna rzecz jaka wyszla B&J jest remix Catch

Robaczek834

cream to dla mniie najlepszy ich kawałek

TOP