Private Party by Johan Gielen
przemek87lbn, 22.04.2009, 07:23
Artykuły pokrewne
Private Party by Johan Gielen - 22.04.2009, 07:23
Dane techniczne
Rok produkcji: 2009
Ilość CD: 1
Cena: Brak danych
 
Średnia ocen to
 

10.04 2009r do sklepów trafiła kompilacja Private Party. 15 tracków, zmiksowanych przez dobrze znanego wszystkim urodzonego w Belgii DJa i producenta Johana Gielena promowane jest przez label Black Hole Recordings jako „alternatywa na spędzenie chwil z ulubioną muzyką na tzw. domówkach z przyjaciółmi”. W pełni zgadzam się z tym zdaniem. Słuchając tego long-playa można sobie wyobrazić imprezę w małym gronie przyjaciół, wszyscy z drinkami w ręku rozmawiający, uśmiechnięci, a w tle dźwięki specjalnie wyselekcjonowane na tą okazję przez Johana Gielena, DJa, który w swojej twórczości nie wahał się miksować utworów Boya Georgea, Delirium, Tiesto, Chicane czy Safri Duo.

W kompilacji Private Party przeważają rytmy progresywne, które są przemieszane z kawałkami o delikatnych wokalach. Dla fanów mocniejszego grania Johan Gielen zaserwował First State - Off The Roadar (First States 808 Clash Mix) a także Richard Durand - Into Something (Fall Down Mix) oraz wiele innych, które powinny zadowolić najbardziej wymagających. A na sam koniec Gielen pozostawił utwór projektu, którego jest współproducentem, Virtual Vault – Definition.

Jednak moją szczególną uwagę zwrócił utwór Moonbeam – 7 Seconds w którym wokalnie popisuje sie Avis Vox. Delikatny utwór o lekko tajemniczym charakterze, któremu uroku dodaje tekst śpiewany na przemian po angielsku i rosyjsku. (szczególnie polecam obejrzeć klip, który sprawia, że kawałek jest jeszcze bardziej klimatyczny)

W podobnym klimacie zachowany jest Cor Fijneman feat. Melissa Mathes – Disappear. Tu także wokal wprowadza nas w inny, lepszy wymiar, wymiar muzycznie doskonałego wokalu wkomponowanego w lekkie basy i jeszcze lżejsze bity.

Kawałekiem o cięższym zabarwieniu, jednakże z równie ciekawym wokalem jest Cosmic Gate feat. Emma Hewitt - Not Enough Time, który dla mnie jest kwintesencją kompilacji Private Party. Świetne partie śpiewu połączone z progresywno – technicznymi rytmami to streszczenie całej płyty, której myślą przewodnia jest zabawa w domu, która nie będzie polegała na kilkugodzinnym szaleńczym tańcu przy dudniących basach, ale na rozmowie i delikatnym bujaniu się w rytm otaczającej nas muzyki.

Tracklist:

01. Kid Massive - Let Yourself

02. Emilio Fernandez - Saltillo

03. Jaimy & Kenny D. - Keep On Touchin' Me (Funker

04. DJ Ton T.B. - Dream Machine (Dunugoz Vs. Tha R

05. Jonas Steur Feat. Julie Thompson - Cold Winds

06. Moonbeam - 7 Seconds

07. Alkatraz - Rubble And Dust

08. Cor Fijneman Feat. Melissa Mathes - Disappear

09. Daniel Wanrooy & T.O.M. - Colorado (Sunny Lax

10. Airscape And JES - My Love (Johan Gielen Remix

11. Richard Durand - Into Something (Fall Down Mix

12. Cosmic Gate Feat. Emma Hewitt - Not Enough Tim

13. Mark Norman Vs. Hole In One - Life's Too Short

14. First State - Off Radar (First State's 808 Cla

15. Virtual Vault - Definition


 
Komentarze (4)

przemek87lbn

widzę że nie tylko mi się spodobała ta płyta

włosek25

oo zapomniałem dodac nutka cosmic gate ojejj........... nie mam słow cały czas ja słucham nuce posłuchajcie

włosek25

hmmm.."stary" ulubieniec polskiej publicznosci i nie tylko, wiele znanych nazwisk dj'ow i producentow umiescil w tej kompilacji, swietne kawalki Johan jestes kozak! ! ! ! ! !

abram22

nawet nawet

TOP