Blake Jarrell - Concentrate 2009
abvot, 11.07.2009, 08:18
Artykuły pokrewne
Blake Jarrell - Concentrate 2009 - 11.07.2009, 08:18
Dane techniczne
Rok produkcji: 2009
Ilość CD: 2
Cena: 37,90
 
Średnia ocen to
 

Gdy w 2005 roku Blake Jarrell stracił dom po huraganie Katrina i musiał zaczynać wszystko od nowa w Chicago, w jego życiu nastały prawdziwe zawirowania. Poczucie straty było kompensowane chicagowską muzyką dance, która wydawała się dla niego powołaniem. Wysłał demo z próbkami swoich umiejętności do samego Armina van Buurena, który mu na nią odpowiedział!


Kolejne dwa lata były jak trąba powietrzna (gra słów nie jest tu zamierzona!) pełna światowych podróży, do których Blake Jarrell dostosował swój styl życia jako powszechnie znany DJ i producent i próbował osiągnąć równowagę pomiędzy koncertami, a czasem spędzanym w studiu. W końcu zdecydował się na ograniczenie podróży i z prawdziwą obsesją na okres jednego miesiąca zamknął się w studiu, czego rezultatem jest jego nowy album, „Concentrate 2009”.


Składa się on z 2 płyt, z których pierwsza jest mixową komplikacją nowych remixów Jarrella, a o której on sam mówi: „Nie chciałem tworzyć kolejnej didżejskiej komplikacji. Pamięta album z remixami, gdzie każdy z nich był specjalnie dopasowany do innych w taki sposób, że staje się nie tylko zwykłym setem, ale zawiłą historią. Taka idea zawsze mnie intrygowała, ale pochłonęła mnie dopiero teraz, gdy dysponuję perfekcyjną kolekcją utworów do takiego projektu. Natychmiast zakochałem się w tej koncepcji i dostałem na jej punkcie obsesji zamykając się w studiu”.W pierwszej płycie można odnaleźć spokojnego, relaksującego ducha, jest to podróż, która zostawi cię uśmiechniętym od ucha do ucha. Do najlepszych kawałków można zaliczyć melodyjne i melancholijne ‘Bittersweet Nightshade” Mike’a Foyle, odprężające, senne „Let It Go” Gabriela & Dresden z wokalami Molly Bancro, która prezentuje się tak świetnie jak w „Tracking Treasure Down”. Inne atrakcje to progresywne tech trance od Jerome Isma-Mae, „Smile When You Kill Me” i wspaniałe „Walk Dow” od Kayu & Albera, oczywiście jako remix Blake’a! On sam mówi: „Każdy remix to również mała historia. Zdecydowałem się przerobić te utwory, ponieważ każda z nich w oryginale przemawia do mnie zarówno jako DJa, producenta jak i zwykłej osoby”.


Podobnie jak jego debiut za sprawą Armina van Buurena nastąpił we właściwym czasie, wygląda na to, że również „Concentrate 2009” jest idealnym wstępem do coraz większej kariery, a i tak jest to zaledwie początek tego, czego możemy spodziewać się po Blake’u Jarrell, który wciąż pozostaje młodym artystą.


Data wydania: Już jest!
 
Komentarze (1)

przemek87lbn

ta płyta jest wyjątkowo słaba, spodziewałem się więcej bo sety ma ok ale producentem jest słabym

TOP