Rank 1 - Symfo
abvot, 06.08.2009, 17:03
Artykuły pokrewne
Rank 1 - Symfo - 06.08.2009, 17:03
Dane techniczne
Rok produkcji: 2009
Ilość CD: 1
Cena: Brak danych
 
Średnia ocen to
 


 


Rank 1 - Symfo

Letni okres festiwalowy na północnej półkuli działa na pełnych obrotach, a to dzięki zbliżającemu się Global Gathering. Tegoroczny Sunrise Festival, organizowany w Kołobrzegu, w Polsce, przejmie stylistykę od jednego z czołowych artystów, samego Rank 1 wraz z „Symfo”.


Jego utwory z wyjątkowymi, charakterystycznymi smyczkami, są masywne, ambitne, nieco zaprawione efektami reverbingu. Beaty, bębny i perkusje, tworzą tech-trance z odczuciem progressive, podczas gdy zamknięta, wyciszona linia basowa delikatnie buzuje w tle. Pełne emocji, symfoniczne smyczkowe załamanie, w prawdziwie orkiestralnym stylu, łączy się ze smugami trance, by popłynąć i wypełnić salę mocnymi, intensywnymi dźwiękami z syntezatorów, które startują na pełnych obrotach i ukazuję prawdziwe oblicze stylu Rank 1, po czym głośne, skaczące beaty wywołują „efekt uniesionych rąk”. Utwór ostudza się wejście chórków, sprowadzając go do poziomu pierwotnego progressive i nieco masywnych beatów, wśród których rozbrzmiewają melodie w styli organ. Mocne, smyczkowe załamanie jest nawiązaniem do „Everybody” Progress Presents The Boy Wunda z 1999 roku i tu muszę przeprosić, ale nie znam lepszego porównania niż do tej stęchłej niczym stary ser ścieżki!


Mimo że utwór pod względem technicznym i kompozycyjnym brzmi perfekcyjne, całości brakuje chyba naprawdę ekscytującego czy emocjonalnego uniesienia, ale pamiętajmy, że jest to kawałek czystko festiwalowy, a poza tym, Rank 1 podobno świetnie się bawił przy jego tworzeniu. „Symfo” ma trzy inne wersje, jako remix Marcusa Schossow & Roberta Buriana, The Prime Sins & Irvin 54 oraz That Side od Rank 1.


Zgodnie z obecnymi imprezowymi trendami z Ibizy, do łask wracają pianina, a sądząc po tym utworze i opiniach samych producentów, być może także duże instrumenty smyczkowe?


Ocena: 3,5/5

Data wydania: Oryginalny mix – 07/07/2009

The Prime Sins & Irvin 54 Mix, Marcus Schossow & Robert Burian Remix i That Side Mix Rank 1 - 21/07/2009


źródło: trance.nu


 

 
Komentarze (0)

Błąd :-(

Stop! Przykro nam lecz do tej aktualności nie dodano jeszcze komentarzy.
TOP