Deadmau5 - Strobe
biwer1, 19.01.2010, 16:10
Artykuły pokrewne
Deadmau5 - Strobe - 19.01.2010, 16:10
Dane techniczne
Rok produkcji: 2010
Ilość CD: Brak danych
Cena: Brak danych
 
Średnia ocen to
 

Świeżość nowej kompilacji „For Lack Of A Better Day”, która jest niezbędnym zbiorem w jego kolekcji produkcyjnej to kolejna perełka z Kanady. Ścieżka „Strobe” to po prostu cudowne dziecko muzyki elektronicznej.


 

Troszkę historii. Jego pierwszy album „Random Album Title” zmienił sposób patrzenia na muzykę elektroniczną- raz jeszcze! Utwory takie jak „Not Exactly” oraz „Fax Berlin” były „ogromne”, zmieniające scenę muzyki elektronicznej, podążały w nowym kierunku i w roku 2008 doprowadziły go do miejsca nr 11 według Dj Mag 100.


Kawałek „Strobe” zaczyna swoją cudownie bujną podróż 4 minutowym instrumentalnym intro, złożonym z kilku powolnych i głębokich akordów fortepianu, wysokimi dzwonami tworzącymi oczyszczającą atmosferę, elektro syntezą a nawet wyczuwalnymi dźwiękami tamburynu. Gładkie zakrzywienie melodii cichnie stopniowo, następnie rośnie przyspieszając bicie serca po czym znów maleje. Wsłuchując się można wyczuć zmieniające się tempo, w które zostają wplecione „Kicki”, potem „bass” a na samym końcu perkusja. Wszystko to jest dopieszczone wspaniałą linią melodyczną oraz wyrazistymi dźwiękami analogowego syntezatora.


 

„Strobe” to kolejny znakomity Deadmau5 formujący tłuste i masywne housowe bity zmieszane razem z silnym bass trance’em oraz cudownie ciepłym progresywnym analogowym syntezatorem. Co o nim sądzicie? Zapraszam do oceny. 
Komentarze (3)

miri

uwielbiam ten kawałek

orbitka71

zastanawia mnie tylko czemu w tresci postu jest "for lack of a better day" a na youtube jest "for lack of a better name" ....

           

Wałek jest mega dobry. W trackliście dośc wysoko. Spokojny, przyjemny. Do posłuchania wieczorkiem.

TOP