Sven Všth in the Mix - The Sound Of The Tenth Season
marc, 18.02.2010, 11:00
Artykuły pokrewne
ē Sven Všth in the Mix - The Sound Of The Tenth Season - 18.02.2010, 11:00
Dane techniczne
Rok produkcji: 2010
Ilość CD: 1
Cena: 55,24
 
Średnia ocen to
 
Dziesiąty sezon według Svena Vätha
 

W tym artykule przedstawimy Wam wydawnictwo muzyczne dj i producenta, który obok Westbama jest chyba jednym z najbardziej znanych artystów szeroko pojętej elektroniki, a pochodzi tak jak Maximilian z Niemiec.

 

Mam na myśli oczywiście osobowość znaną w świecie jako Sven Väth, którego nowe wydawnictwo całkiem niedawno trafiło do sprzedaży, a jest nim płyta „Sven Väth in the Mix - The Sound Of The Tenth Season”. Release ten to nie pierwsze wydawnictwo Svena, gdyż album ten jest kontynuacją serii „The Sound of....”. Jednak tym razem mamy do czynienia z dziesiąta- jubileuszową częscią, która zawiera dwadzieścia - jeden produkcji w klimatach tech-house’owych.

 

Wszyscy co choć trochę interesują się twórczością oraz stylem Svena Vätha mogą się spodziewać jak zwykle ciemnych, brudnych i głębokich propozycji na tym wydawnictwie. Dużo faktycznie na tym albumie jest brzmień, w których ewidentnie słychać techniczne upodobania Svena ale także nie brakuje nieco lżejszych propozycji, a za przykład chociażby posłużę się nagraniem  „La Mezcla” za którym kryje się Michel Cleis.

 

Słuchając tej kompilacji bynajmniej moje wątpliwości co do faktu, że w 2009 roku Sven Väth został zwycięzcą prestiżowego plebiscytu Ibiza DJ Awards w kategorii muzyka techno zostały rozwiane i fakt, że za sobą w tym gronie zostawił takie nazwiska jak Carl Cox, Richie Hawtin czy Cristian Varela nie może być dziełem przypadku.

 

Płyta ta została wydana nakładem Cocoon Recordings, wytwórni założonej przez Vätha, na dodatek nie można też pominąć informacji, że wlaśnie Cocoon Rec poprzez liczne imprezy na terenie Niemiec oraz Ibizy i nie tylko skupia dziś wokół siebie wiele ciekawych nazwisk, takich jak  David K, Dominik Eulberg, Gua Gerber, Adam Beyer, Argy, Cobblestone Jazz, Jacek Sienkiewicz, James Holden, Ricardo Villalobosa i wielu innych.

 

Imprezy Cocoon odbywające się w Amnesi na Ibizie są jednymi z najbardziej popularnych imprez w sezonie na białej wyspie, a płyta „Sven Väth in the Mix - The Sound Of The Tenth Season” jest właśnie bezpośrednio z tym faktem powiązana, gdyż dokładnie dekada minęła od wspólnych projektów Svena i przyjaciół związanych z Cocoon, już dziesięć sezonów realizują wspólne pomysły i zamknięciem tej owocnej pracy jest dla wszystkich, którzy mieli styczność z przedsięwzięciami Cocoon ta kompilacja.

 

Release ten można traktować jako podsumowanie działalności Svena i jego wytwórni ale jak mówi sam Sven ten materiał może również ukazać to co być może wydarzy się w drugiej dekadzie działalności Cocoon i Vätha. Subtelna elektronika z epickimi momentami tak prezentuje się ta kompilacja, która do nabycia w serwisie cyfrowamuza.pl jest od 8 stycznia b.r.  Polecamy!

 
Komentarze (2)

anulek512

szalony człowieek

przemek87lbn

Jeśli poszperacie w googlach to znajdziecie sety Svena z początków lat '90. Świetna sprawa takie seciki, pokazują jak zmieniła się muzyka i to wcale nie na lepsze :(

TOP