Data wydarzenia: 27-2-2010

mpreza z okazji 5-lecia działalności dwóch z ważniejszych grup artystycznych w Polsce promujących nową muzykę elektroniczną i organizujących tematyczne imprezy w klubach całej polski .  

Impreza urodzinowa to wspaniała okazja do świetnej zabawy jak  i zorganizowania imprezy , która na pewno odbije się poważnym echem medialnym na scenie muzyki elektronicznej w Polsce.

 
„5 x 5”
 

Liczba „5” to symbol zjednoczenia, centrum, harmonii i równowagi, istnienia materialnego, postrzegalnego. Liczba „5” uważana jest za liczbę szczęśliwą. Mamy pięć palców u ręki, pięć palców u stopy, pięć zmysłów: wzrok, słuch, dotyk, węch i smak. „5” reprezentuje także człowieka i wszechświat oraz jego dwie osie pionową i poziomą, przechodzące przez wspólny środek. „5” staje się w ten sposób symbolem doskonałości i porządku. W symbolice hinduskiej 5 jednoczy w sobie 2 oznaczające zasadę żeńską i 3 zasadę męską. Wyraża w ten sposób życie. Oznacza człowieka oraz mikrokosmos. Jest to cyfra symbolizująca życie zgodne z wewnętrzną muzyką i jak twierdzą Chińczycy tam gdzie się ona pojawia, tam szczęście jest blisko.

 

Minął kolejny dzień... wyrywasz z kalendarza następną kartkę... Gdzieś dało się słyszeć „5x5”, gdzieś widziałeś ten symbol. O co może chodzić? Czy to, co skrywa się pod dwiema piątki warte jest twojej uwagi? Zwycięża ciekawość, taka jest ludzka natura. Szukasz informacji na ten temat... Google, Yahoo, kolejne wyszukiwarki nic nie znajdują... Powtarzasz tę czynność codziennie. W końcu jest! Trafiasz na pierwsze informacje. Widzisz pięć kart: cztery postacie królewskie i jednego asa... O co może chodzić? Intryguje Cię to coraz bardziej. Nerwowo odświeżasz stronę. Wiesz już, że to musi być coś wyjątkowego...

Nie mylisz się. Jest! W końcu obok kart pojawiają się dwa dobrze znane Ci symbole – są to logotypy dwóch agencji artystycznych – Substanz.art. oraz Oto Studio. Zaczynasz kojarzyć fakty... No tak! Rok 2010!

5 urodziny agencji Substanz.art,
5 urodziny agencji Oto Studio,
5 SPECJALNIE PRZYGOTOWANYCH Z TEJ OKAZJI IMPREZ!
 

Karty będą kolejno odsłaniane, odkrywając to co dla Was zaplanowaliśmy. Z okazji 5-tych urodzin obu kolektywów, zostanie zorganizowanych 5 specjalnych imprez, podczas których zaprezentowani zostaną artyści z całego świata, a wspierać ich będą dj związani ze świętującymi jubileusz agencjami. Z każdą kolejną imprezą napięcie będzie wzrastać i tak do wielkiego finału, który to będzie piątą imprezą tego niezwykłego cyklu... Nie może Was tam zabraknąć!

Poza wydarzeniami, o których mowa powyżej, obie agencje mają zaplanowanych dla Was kilka innych niespodzianek... Śledźcie nasze zapowiedzi regularnie!

 
 
 
 
 
 
 

Kim jesteśmy? :

 

Projekt o nazwie OTO studio narodził się w 2005 roku z inicjatywy dwóch przyjaciół: Michała Szmyta (Smiff) oraz Krzysztofa Barana (Cris Mouton). Sama nazwa powstała zupełnie przypadkowo, w maleńkiej oto kuchni w mieszkaniu Krzyśka, gdzie powstawały niecodzienne „potrawy” muzyczne. To właśnie w tym miejscu narodził się pomysł zrobienia „czegoś więcej”, tj. stworzenia projektu, który będzie zrzeszał naszych przyjaciół i znajomych: DJów, producentów, VJów, grafików, fotografów, wokalistów, muzyków. Ludzi z pasją, chcących dzielić się nią, swoją twórczością oraz fascynacjami z innymi. Ludzi pochądzących nie tylko z Krakowa i okolic, ale z całego kraju.Pierwsze imprezy pod patronatem OTO studio organizowane były w nieistniejącym już klubie Zoom w Krakowie, w którym Smiff był menadżerem artystycznym. Organizowane tam wydarzenia przyciągały nie tylko ludzi chcących dobrze się pobawić, ale także tych poszukujących przede wszystkim muzyki – gatunków praktycznie nieobecnych w innych krakowskich klubach. Obecna działalność OTO studio skupia się na organizowaniu imprez „elektronicznych” z udziałem jej członków oraz zaproszonych gości: producentów i DJów z zagranicy i Polski, zarówno tych uznanych i posiadających status gwiazd, jak i młodych, utalentowanych osób, których twórczość zasługuję na zaprezentowanie szerszej publiczności. OTO studio podchodzi do zadania kompleksowo, zajmując się nie tylko stroną muzyczną, ale także bookingiem VJów, opracowaniem plakatów i innych materiałów reklamowych, oraz promocją i reklamą najróżniejszymi kanałami: od for internetowych do prasy. Lecz to nie wszystko od pewnego czasu OTO studio ściśle współpracuje z fundacją Plateaux oraz agencją Substanz.art co niesie za sobą wiele korzyści i nowych możliwości.

 

Agencja Substanz.art powstała pięć lat temu, początkowo jako agencja bookingowa reprezentująca czołowych polskich Dj-ów. Kolejne lata przyniosły rozwój działalności i poszerzenie jej zakresu o organizację i promocję imprez muzycznych, zarówno krajowych jak i zagranicznych. W tym czasie zorganizowaliśmy kilkaset imprez w najlepszych klubach Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Szczecina czy Katowic. Jednocześnie, zajmujemy się promocją największych festiwali muzycznych, takich jak Mayday Polska w Katowicach, Time Warp w Mannheim czy Electrocity w Lubiążu. Długotrwała współpraca z czołowymi mediami branżowymi w kraju zapewnia naszym produkcją odpowiednią do ich skali reklamę internetową, radiową jak również telewizyjną.

Każda z naszych produkcji charakteryzuje się jakimś wyjątkowym elementem inspirowanym zmieniającymi się upodobaniami, technologią i kulturą. Dokładamy wszelkich starań by każde wydarzenie sygnowane naszym logiem było kojarzone z najlepsza marka, by spełniało oczekiwania jak największej rzeszy naszych gości.

 
 

Miejsce :

 

Art. Club BŁĘDNE KOŁO , ul. Bracka 4 , Kraków

 

Art Club Błędne Koło to jedno z najbardziej specyficznych miejsc na mapie Krakowskiego Clubbingu. Jego wyjątkowy klimat wiąże się głównie z lokalizacją w zabytkowej kamienicy Hetmańskiej, której historia sięga XIV wieku. Obecnie klub łączy atmosferę ‘burżuazyjnego’ mieszkania z galerią sztuki oraz współczesnym wystrojem i muzyką a niezliczona ilość miękkich sof sprzyja powstaniu klimatu klubokawiarni za dnia. Lokal składa się z 8 salek połączonych korytarzami i przejściami, dzięki którym powstaje wrażenie krążenia po ‘Błędnym Kole’ - kole bez wyjścia. Dużą zaletą miejsca jest obszerny, klimatyzowany dancefloor, który umożliwia komfortową zabawę. Klub posiada również dużą, klimatyzowaną salę, w której mieści się bogato wyposażony bar z obszernym menu koktajli, drinków i kaw serwowanych przez bardzo dobrze wyszkolonych barmanów. W Błędnym Kole znajduje się również strefa V.I.P przeznaczona dla stałych bywalców, którym oferujemy ekskluzywne pomieszczenia, promocje w barze i liczne niespodzianki. Klub postawił na jakość muzyki oraz DJ’ów – pasjonatów, producentów z Polski jak i z zagranicy. Prezentują oni różne style muzyczne, od electro house, minimall, progessive przez afrobeat, mash up po reggae, jungle i drum’n’bass. Selekcja gości w klubie sprawia, że trafiają tu jedynie osoby, którym zależy na dobrej, kulturalnej zabawie przy muzyce na najwyższym światowym poziomie.

 
 
 
Artyści:
 

Gość specjalny:

 

Pan-Pot (Tassillo)

[ Mobilee / Berlin ] (Niemcy)

Pan-Pot czyli Tissilo Ippenberger oraz Thomas Benedix to dwójka didżejów i producentów uznawanych za jednych z najbardziej charakterystycznych brzmieniowo artystów berlińskiej wytwórni Mobilee. Do tej pory jej nakładem ukazało się ich 6 EPek, które to w dużej mierze stanowią o jej unikalności oraz renomie.

W ich dorobku znajdują się również produkcje dla Einmaleins Musik oraz remixy utworów takich artystów jak Misc., Damian Schwarz, Tim Xavier, Sweet’n Candy, Dapayk Solo, Fekdah & Koba, Anja Schneider oraz Sebo K.

Na swoim koncie mają równiez album dla Mobilee - Pan-O-Rama. To pyszna, treściwa muzyczna uczta o zróżnicowanym smaku. Łączy kompozycje o surowym, oszczędnym brzmieniu, te z większą dawką melodyki (zachowujące jednak ascetyczną właściwą minimalowi formę) i takie, które delikatnie poza nią wychodzą. Dominuje tu mroczny, przejaśniający się jedynie miejscami klimat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Suporty:
 
-Showcase! [ 105L & zolvik ]( Oto Studio )

Pochodzący z Chrzanowa dj'ski loop-track kolektyw w którego skład wchodzą Zolvik i 105L. Ich zamiłowanie do jazzu, funku, dub-reggae oraz szeroko rozumianej muzyki elektronicznej zaowocowało wspólnym projektem. W ramach Showcase! organizują również imprezy, których tematem przewodnim jest przeniesienie swoich pasji na taneczne parkiety.

105L: Współtwórca kolektywów Mekkatech Soundsystem (2001) oraz Audioport (2003) a także organizowanych w ramach obu projektów cyklicznych imprez takich jak Digital Rituals, Biochemical Cafe czy Dub`Test. Poszczególne edycje tych imprez odbyły się w wielu polskich klubach, niosąc nową wizję świeżej elektroniki.

Podczas setów stara się prezentować muzykę o dużej dawce emocji, łącząc minimalny tech-house z mikro jazz-funkiem i szczyptą jamajskiej wibracji.

Udzielał wsparcia w trakcie imprez takim artystom jak: Safety Scissors (plug research, ~scape), Scion + Pete + Rene (tresor, basic channel, scion versions), Frivolous (karloff, background, ~scape), Chris Korda (international deejay gigolo), Patrik Pulsinger (cheap), Jeff Milligan (revolver), Dave Miller (background), Jeff Bennett (poker flat, kung fu dub), Pan/Tone (cereal/killers, sub static, sender)...

zolvik: Kiedy zaczynal swoje potyczki za gramofonami w 2001 r. pierwszymi jego inspiracjami byl deep house rodem Poker Flat. Z biegiem czasu jego styl zaczal ewoluowac wraz z naplywem coraz to szerszej dawki muzyki i jej gatunkow, jaka do nas docierala. Obecnie skupia sie na szeroko pojetej elektronice. Jego repertuar muzyczny dalece odbiega od standardów muzycznych panujacych w klubach co sprawia ze umiejetnie potrafi zaskakiwac nawet tych najbardziej wymagajacych. Gra dla ludzi otwartych, którzy nie boja sie eksperymentowac z coraz nowszymi, czasem trudnymi i oszczednymi brzmieniami. House, microhouse, elektro, dub-techno, minimal to obecne wyjsciowe stylów z których czerpie swoje inspiracje muzyczne. Wspólpracuje z kolektywem Mekkatech, który przeszedl swoje ponowne narodziny i razem tez promuja wszystko co nowe i swieze w elektronice.

W 2003 r. po przez dotarcie do ogólnopolskiego finalu Heineken Music Thirst mial okazje prezentowac niejednokrotnie swoje sety na antenie Radiostacji. Nigdy nie stara sie stac w miejscu, zawsze próbuje szukac czegos nowego w swoich ulubionych wytwórniach muzycznych co zaowocowalo wygrana w finale konkursu Nokia DJ Cup w 2004 roku. W tym tez czasie zostal dostrzezony miedzy innymi przez agencje Groove Control, z która nawiazal wspólprace i zasila jej szeregi po dzien dzisiejszy.

 
 

- Harty (Substanz.art / DiceRec )

 

„Harty’” to projekt dwóch Braci: Michała i Rafała Hart. Powstał on w wyniku zamiłowania rodzeństwa do muzyki elektronicznej. Pierwszy raz zaprezentowali swoje umiejętności na częstochowskich Juwenaliach w 2007 roku. To był początek ich kontaktów ze sceną muzyki elektronicznej… Jeszcze tego samego roku wygrali konkurs dj`ski organizowany przez jeden z najlepszych belgijskich klubów „Silo” - i jako laureaci, zostali zaproszeni do Leuven by wystąpić na wrześniowej imprezie pod nazwą „Silenced”. Nawiązali tam kontakty z wieloma labelami, agencjami oraz artystami z zachodniej części Europy. Jeśli chodzi o polską scenę, początkowo można ich było posłuchać przede wszystkim w kieleckim klubie „Mehehe”, jednak w niedługim czasie pojawiły się bookingi z wielu zakątków Polski, co pozwoliło im się zaprezentować szerokiej publiczności. Wystąpili na GSZ Special Night - Dooms Night w zagnańskim klubie „u Ducha”, można ich także było zobaczyć m.in. w warszawskim klubie „M25”, wrocławskiej „Drodze do Mekki”, katowickim „INQ” na bardzo popularnej imprezie jaką niewątpliwie jest „Electronic Shock”, krakowskiej „Folii” i wielu, wielu innych... Aktualnie są uczestnikami nowego projektu agencji Substanz art – „Substanz.art bitter” który jest mini malowym odłamem agencji-matki.

Obecnie koncentrują się na produkowaniu własnych utworów. Grają i poruszają głównie wokół gatunku jakim jest: minimal oraz tech-house. Ich utwory pojawiły się na portalach Beatport i Juno download, gdzie wystartował label należący do agencji bookingowej „Substanz.art” – „Dice Recording” –ich tracki zdobyły pochlebne recenzje u osób które miały okazję je usłyszeć… Warto z uwagą śledzić poczynania tych dwóch Panów!

 
 
- Pete Aspen (Substanz.art/ DiceRec)
 

Muzyka elektroniczna zaczęła poważnie wpływać na jego układ nerwowy w 2002 roku pańskim. Jedyna rzecz za którą wdzięczny jest mediom to pokazanie cząstki kultury klubowej. Poruszony mocą muzyki postanawia zaingerować w nią, zobaczyć jak to wygląda od kuchni. Ten fakt zaowocował zainteresowaniem się produkcją. Gatunkiem który najmocniej przemawiał do niego była spokojniejsza odmiana muzyki techno. W jego pierwszych przygrywkach można było usłyszeć dosyć mroczne i ciężkie brzmienia, dużo basu, a nawet przestery. Z biegiem czasu jego styl przeistoczył się w wolniejsze, świeże, minimalne techno. W kolejnych dwóch latach jego fascynacji muzyką pojawił się też element prezentacji swoich oraz cudzych produkcji- miksowanie. Niewystarczające możliwości miksera oraz gramofonów lub odtwarzaczy cd przyczyniły się do porzucenia tej metody. Wtedy właśnie pojawił się live set. Ta metoda pozwoliła mu przełożyć na sprzęt wszystko to co pojawiło się w jego głowie. Tak gra do dzisiejszego dnia. Mogliśmy go już usłyszeć w wielu klubach w całej Polsce, wystąpił także na takich imprezach jak „Soundtropolis”, „Global Beach party” czy „Global nation”. Jego najnowsz produkcja „Peaches”, właśnie została wydana na Beatporcie.

 
 

- Cris Mouton ( Transfogurato Cru: , Oto Studio , Absurd )

 

Przygodę z deckami rozpoczął na przełomie 2002/2003r. w krakowskim klubie Chillout Cafe. Preferowanym przez niego stylem muzycznym, jak u większości początkujących, była wówczas mieszanka funky z dużym naciskiem na vocal house, w której bardzo dużą rolę odgrywały naturalne instrumenty (perkusja, gitara i trąbka) oraz mocne kobiece partie wokalne. Następnie zaczął się okres klubu Mute (Kraków), dzie przez dłuższy okres rezydował. Wraz z dj-ką Chilli, założył kolektyw muzyczny o nazwie - Medical. Formacja ta miała na celu prezentować strikte elektroniczne klimaty; microhouse, deep i electro. Zafascynowany muzyka elektroniczna, zaczął miksować dźwięki click'owe z minimalowymi, podbudowując wszystko ciężkim basem. Jest jednym z założycieli krakowskiej formacji o nazwie Transfigurato Cru: w skład której wchodza: Ania Grzywa.(grafik), Mikee (vizualizacje, fotografia, grafika komp.), Bankok aka No-Signal (vizualizacje, fotografia, grafika komp.), Leszek Szymaniec (fotografia, grafika komp.) oraz Mateusz aka Automatik (realizacja dźwięku,). Skład ten ma na celu promowanie nowatorskich projektów audio/video/foto. Jest również współtwórcą projektu artystycznego OTO studio który, powołał do życia razem ze smiff ’em, a o którym szerzej wiadomo będzie na początku 2007r. Obecnie Cris najbardziej lubi bawić się muzyką nieprzewidywalną, budowaną na wielu płaszczyznach. Stara się trafić do bardziej wysublimowanych odbiorców. Ludzi, którzy podczas tańca wsłuchują się w historie opowiadaną w danym secie. Proponuje produkcje alternatywnych wytwórni; Kompakt, Trapez, Festplatten, Italic, Sender,Tic Tac Toe, Karloff. Miał przyjemność gościć praktycznie we wszystkich krakowskich klubach; Prozak Stalowe Magnolie, Rdza, Art. Club Błedne Koło, Fusion, ex. Fshut, Chillout Cafe, Boro Club, ex. Peweks DJ's Caffe, ex. Ilusion, ex. Mute i ex. Orange World of Mute, katowickim Mega Clubie, Sqandalu, Ego, Starówce w Cieszynie, warszawskich Luzztrach oraz w wielu innych. . Jednym z jego ulubionych miejsc w których gra sprawiała mu ogromną przyjemność i satysfakcje, był club ZOOM (Kraków). Ma na koncie występy z takimi dj'ami i producentai jak: Swayzak, Jacek Sienkiewicz, Frivolous, Jeff Samuel, Sascha Funke, 3 Channels, Cutmaster Jay, Kieron Bailey (Aquasky), Hwa Young oraz projekt z ukrainskim myzykiem i kompozytorem, saksofonistą Vitalijem Ivanovem (live act. fortepian, saksofon, gramofony) Jego muzycznym guru są m.in: Mossa, Jeff Samuel, Miss Kittin, Frivolous, Sascha Funke, AGF, Murcof...

 
 

- Technik ( Oto Studio )

 
 
Wstęp: 10 PLN

WSTĘP Z LISTY where2be : FREE
http://www.where2b.org/pl/event?eventId=854

 
Start: 21.00

Timetable:

21.00 - 22.30 Cris Mouton

22.30 - 0.00 harty

0.00 - 1.30 showcase!

1.30 - 3.30 Tassilo (Pan-pot)

3.30 - 4.45 Pete Aspen

4.45 - 6.00 technik