Data wydarzenia: 12-3-2010

Impreza z okazji 5-lecia działalności dwóch z ważniejszych grup artystycznych w Polsce promujących nową muzykę elektroniczną i organizujących tematyczne imprezy w klubach całej polski.   

Impreza urodzinowa to wspaniała okazja do świetnej zabawy jak  i zorganizowania imprezy , która na pewno odbije się poważnym echem medialnym na scenie muzyki elektronicznej w Polsce.

 
„5 x 5”
 

Liczba „5” to symbol zjednoczenia, centrum, harmonii i równowagi, istnienia materialnego, postrzegalnego. Liczba „5” uważana jest za liczbę szczęśliwą. Mamy pięć palców u ręki, pięć palców u stopy, pięć zmysłów: wzrok, słuch, dotyk, węch i smak. „5” reprezentuje także człowieka i wszechświat oraz jego dwie osie pionową i poziomą, przechodzące przez wspólny środek. „5” staje się w ten sposób symbolem doskonałości i porządku. W symbolice hinduskiej 5 jednoczy w sobie 2 oznaczające zasadę żeńską i 3 zasadę męską. Wyraża w ten sposób życie. Oznacza człowieka oraz mikrokosmos. Jest to cyfra symbolizująca życie zgodne z wewnętrzną muzyką i jak twierdzą Chińczycy tam gdzie się ona pojawia, tam szczęście jest blisko.

 

Minął kolejny dzień... wyrywasz z kalendarza następną kartkę... Gdzieś dało się słyszeć „5x5”, gdzieś widziałeś ten symbol. O co może chodzić? Czy to, co skrywa się pod dwiema piątki warte jest twojej uwagi? Zwycięża ciekawość, taka jest ludzka natura. Szukasz informacji na ten temat... Google, Yahoo, kolejne wyszukiwarki nic nie znajdują... Powtarzasz tę czynność codziennie. W końcu jest! Trafiasz na pierwsze informacje. Widzisz pięć kart: cztery postacie królewskie i jednego asa... O co może chodzić? Intryguje Cię to coraz bardziej. Nerwowo odświeżasz stronę. Wiesz już, że to musi być coś wyjątkowego...

Nie mylisz się. Jest! W końcu obok kart pojawiają się dwa dobrze znane Ci symbole – są to logotypy dwóch agencji artystycznych – Substanz.art. oraz Oto Studio. Zaczynasz kojarzyć fakty... No tak! Rok 2010!

5 urodziny agencji Substanz.art,
5 urodziny agencji Oto Studio,
5 SPECJALNIE PRZYGOTOWANYCH Z TEJ OKAZJI IMPREZ!
 

Karty będą kolejno odsłaniane, odkrywając to co dla Was zaplanowaliśmy. Z okazji 5-tych urodzin obu kolektywów, zostanie zorganizowanych 5 specjalnych imprez, podczas których zaprezentowani zostaną artyści z całego świata, a wspierać ich będą dj związani ze świętującymi jubileusz agencjami. Z każdą kolejną imprezą napięcie będzie wzrastać i tak do wielkiego finału, który to będzie piątą imprezą tego niezwykłego cyklu... Nie może Was tam zabraknąć!

Poza wydarzeniami, o których mowa powyżej, obie agencje mają zaplanowanych dla Was kilka innych niespodzianek... Śledźcie nasze zapowiedzi regularnie!

 
 
 
 
 
 
 

Kim jesteśmy? :

 

Projekt o nazwie OTO studio narodził się w 2005 roku z inicjatywy dwóch przyjaciół: Michała Szmyta (Smiff) oraz Krzysztofa Barana (Cris Mouton). Sama nazwa powstała zupełnie przypadkowo, w maleńkiej oto kuchni w mieszkaniu Krzyśka, gdzie powstawały niecodzienne „potrawy” muzyczne. To właśnie w tym miejscu narodził się pomysł zrobienia „czegoś więcej”, tj. stworzenia projektu, który będzie zrzeszał naszych przyjaciół i znajomych: DJów, producentów, VJów, grafików, fotografów, wokalistów, muzyków. Ludzi z pasją, chcących dzielić się nią, swoją twórczością oraz fascynacjami z innymi. Ludzi pochądzących nie tylko z Krakowa i okolic, ale z całego kraju.Pierwsze imprezy pod patronatem OTO studio organizowane były w nieistniejącym już klubie Zoom w Krakowie, w którym Smiff był menadżerem artystycznym. Organizowane tam wydarzenia przyciągały nie tylko ludzi chcących dobrze się pobawić, ale także tych poszukujących przede wszystkim muzyki – gatunków praktycznie nieobecnych w innych krakowskich klubach. Obecna działalność OTO studio skupia się na organizowaniu imprez „elektronicznych” z udziałem jej członków oraz zaproszonych gości: producentów i DJów z zagranicy i Polski, zarówno tych uznanych i posiadających status gwiazd, jak i młodych, utalentowanych osób, których twórczość zasługuję na zaprezentowanie szerszej publiczności. OTO studio podchodzi do zadania kompleksowo, zajmując się nie tylko stroną muzyczną, ale także bookingiem VJów, opracowaniem plakatów i innych materiałów reklamowych, oraz promocją i reklamą najróżniejszymi kanałami: od for internetowych do prasy. Lecz to nie wszystko od pewnego czasu OTO studio ściśle współpracuje z fundacją Plateaux oraz agencją Substanz.art co niesie za sobą wiele korzyści i nowych możliwości.

 

Agencja Substanz.art powstała pięć lat temu, początkowo jako agencja bookingowa reprezentująca czołowych polskich Dj-ów. Kolejne lata przyniosły rozwój działalności i poszerzenie jej zakresu o organizację i promocję imprez muzycznych, zarówno krajowych jak i zagranicznych. W tym czasie zorganizowaliśmy kilkaset imprez w najlepszych klubach Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Szczecina czy Katowic. Jednocześnie, zajmujemy się promocją największych festiwali muzycznych, takich jak Mayday Polska w Katowicach, Time Warp w Mannheim czy Electrocity w Lubiążu. Długotrwała współpraca z czołowymi mediami branżowymi w kraju zapewnia naszym produkcją odpowiednią do ich skali reklamę internetową, radiową jak również telewizyjną.

Każda z naszych produkcji charakteryzuje się jakimś wyjątkowym elementem inspirowanym zmieniającymi się upodobaniami, technologią i kulturą. Dokładamy wszelkich starań by każde wydarzenie sygnowane naszym logiem było kojarzone z najlepsza marka, by spełniało oczekiwania jak największej rzeszy naszych gości.

 
 

Miejsce :

 

Club Łódź Kaliska , ul. Floriańska 15 , Kraków

 

Nowy klub na mapie Krakowa – będący filią legendarnego łódzkiego klubu - zajął piwnice pod tzw. kamienicą „pod wiewiórką” przy ul. Floriańskiej 15. Biorąc jako swoje credo 30-letnią historię działalności grupy artystycznej Łódź Kaliska w klubie wyznaje się wiarę w wolność i niechęć dla stereotypów, kulturowych kalek i drobnomieszczańskich zamknięć i ograniczeń. Z tego powodu poza odważnym architektonicznie wnętrzem, zaprojektowanym wspólnie przez Marka Janiaka i Wojciecha Saloni-Marczewskiego, po krakowskiej Łodzi Kaliskiej spodziewać się można mieszania stylami i różnorodności planowanych imprez i koncertów.

 
 
 
 
 
 
 
Artyści:
 

Goście specjalni:

 
CLICKBOX [ m_nus ] (Brazylia)!
 

 

Jak to często bywa, nowy materiał muzyczny trafia na scenę przynosząc coś świeżego, promując nowe ideały, które trafiają do zbiorowej wyobraźni rosnącej rzeszy fanów. Clickbox  - uznani w 2004 za muzyczną ucieczkę od tradycyjnego techno, bez wątpienia mieszczą się w tej kategorii! A od kiedy Magda i Troy Pierce zauważyli ich potencjał w 2007, zapraszając do wydania „Espaco a tempo” EP na „items & things”, stali się stałym członkiem rodziny Minus. Krótko mówiąc, duet dj i producentów z Sao Paulo - Marco As i Pedro Turra trafili we właściwe miejsce, we właściwym czasie ze znakomicie przyrządzoną miksturą proto-house, electro i techno - charakterystyczną hybrydą nie porównywalną z niczym innym. 14 lat zaangażowania w brazylijską scenę muzyczną, zarówno w roli wykonawców jak i organizatorów, dało im wyjątkową wiedzę o muzyce elektronicznej i jej rozwoju. Razem, jako Clickbox, dzięki połączeniu swoich doświadczeń tworzą wyjątkowy spektakl, który przyciąga fanów w Ameryce Południowej, a ostatnio również w Europie i UK. Wykorzystując mieszankę syntezatorów, laptopów i efektów, tworzą muzykę o charakterystycznym basie i klasycznych old skulowych sekwencjach by zdominować parkiet, ale to innowacyjne podejście do kształtowania dźwięku  i przypływ adrenaliny spowodowany ich aranżacjami powoduje przyspieszenie tętna, gdy łączą przeszłość z teraźniejszością i przyszłością wykorzystując sprzęt do granic jego możliwości.                                                                                 Największy wpływ na ich twórczość mieli Kraftwerk, Depeche Mode, Orbital, 80s New Wave luminaries Joy Division, Cabaret Voltaire, Herbie Hancock, Quincy Jones oraz wczesna twórczość Michaela Jacksona.                                                                                                  Ich kawałek „Ash” został użyty jako podkład muzyczny do kampanii reklamowej firmy Konica-Minolta. Bez wątpienia są przyszłością światowej sceny muzyki elektronicznej. Do tej pory nie mieli jeszcze okazji aby wystąpić przed Polską publicznością.

Wydawnictwa:
 

Dirty Spaces EP                                                           INgrooves                2005

            Instável EP                                                                   Conteúdo Records    2006
            Nos Otros                                                                     3 Liquid Hz                2007
            Ratos De Teto                                                             3 Liquid Hz                2007
            Rejected Number                                                                    3 Liquid Hz                2007
            Sem Saida EP                                                                Alertha Records      2007

            Body Is To Acid / Dance Of The Sugar Plums Fairy                M_nus                       2008

            Espaço E Tempo – Tempo                                          Items & Things         2008
            Hellen In The Keller (File, MP3)                                  M_nus                        2009
            Shades                                                                        M_nus                        2009
            Wake Up Call                                                               M_nus                       2009
           
Remiksy:
 
            Panorama Bahn                                                         Kassette Records        2009
            Peter & Jane (12")                                                     Bondage Music          2009

            Techno Mortale Volume 2                                        Schlachthof Records  2009

 
 
 
 
 
Artyści:
 
1st. floor

-          CLICK BOX( M_NUS , Brazil ) - live!

 

-          CHINE ( elektronik zoo™ / oto studio / lepolero ) – live!

-          Harty ( substanz.art / dicerec / włoszczowa)

-          Chrono Bross [ Olivia Ungaro & Kinzo Chrome ] ( oto studio )

-          Pete Aspen ( substanz.art / dicerec / Kielce )

 
 
 
 
 
 
Bilety:

Wjazd free!

 
Linki:
 
- http://www.m-nus.com/
- http://www.myspace.com/clickbox
- http://www.myspace.com/substanzart
- http://www.substanzart.com/
- http://www.myspace.com/otostudio
- http://www.otostudio.org/