Data wydarzenia: 8-5-2010

08.05.2010
SUPER VIXA XII: V for Victory
(DJ/MC Sharkey)
Krzysztofory, Kraków


Krakowska rave'ująca machina ani na moment nie zwalnia tempa - już 8 maja, w Dzień Zwycięstwa, po raz dwunasty zapraszamy na brytyjsko smakujące hardcore'owe uderzenie. Ponownie Krzysztofory, ponownie dwie sceny, ponownie potężny soundsystem i dodatkowo dopalona oprawa wizualna. Gościem specjalnym V for Victory będzie żywa legenda brytyjskiego happy i freeform hardcore'u - DJ/MC Sharkey, znany m.in. jako współtwórca kultowej składanki Bonkers i kolektywu Nu Energy, wspierany przez doborowe polskie grono speców od pozytywnego hardcore'owego brzmienia. Odskocznię od rave'owego szaleństwa zapewni zróżnicowana muzycznie scena barowa, a w ramach dodatkowych atrakcji nie zabraknie specjalnych SV-drinków, rave'owego minishopu oraz klimatycznego wystroju przepastnych krzysztoforskich piwnic. Wiosna w pełni, akumulatory naładowane, gdzieś trzeba tę energię euforycznie spożytkować - a nie ma ku temu lepszej okazji niż SV. Do zobaczenia w Krzyśkach!


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
MySpace | Facebook | Dyskografia

Jon Sharkey to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci brytyjskiej sceny hardcore. Ten legendarny DJ, MC, producent i promotor pojawił się na scenie w 1993 roku jako MC w stacji radiowej Rhythm Station - działał tam z DJ-em Druidem, zdobywając niezliczone nagrody w kategorii "MC roku" i jednocześnie stawiając pierwsze kroki jako DJ/producent.

Sharkey PRODUCENT

Gigantyczny hit, jakim stał się wyprodukowany wspólnie z Hixxym "Toytown", otworzył mu szybką ścieżkę do ścisłej czołówki sceny happy hardcore, w której pozostaje długo po tym jak ta ewoluowała w UK/freeform hardcore. W 1998 roku Sharkey połączył siły z obiecującym młodym talentem - Kevinem Energy - tworząc (pod szyldem Nu Energy Collective), i rozwijając freeform hardcore jako alternatywę dla dominującego happy hardcore'owego brzmienia. Po drastycznym spadku popularności hardcore'u w okolicy roku 2000 artyści NEC odegrali kluczową rolę w odrodzeniu gatunku do jego obecnej postaci.

Sharkey legitymuje się w pierwszej kolejności marką Kaotik - to jego własna freeformowa wytwórnia, na której release'ach gościli już tacy artyści jak Ephexis, Arkitech, Gammer, Darwin czy AC Slater. Brzmienie tego labelu, pomyślanego jako kontynuacja Bonkers Records, to freeform hardcore z typową dla niego różnorodnością i soniczną swobodą. Oprócz tego Jon do dziś udziela się aktywnie w ramach Nu Energy Collective.

Wielkimi krokami zbliża się drugi album Sharkeya, mający stanowić przypieczętowanie lat pracy solo i z innymi producentami. Pierwszy album - "Hard Life" (1998) - jest kultowym klasykiem i może się poszczycić statusem srebrnej płyty w UK. Dziś Sharkey pracuje częściej z innymi producentami niż solo, co znajduje odzwierciedlenie w tytule nadchodzącego albumu: "The World Is Bigger Than Me". Dwupłytowa kompilacja jest tworzona przy współudziale praktycznie wszystkich liczących się artystów z którymi Sharkey pracował przez ostatnie lata - od jego własnych inspiracji i muzycznych bohaterów po ludzi których z początkujących producentów zmienił w dobrze naoliwione kreatywne maszyny.

Sharkey DJ

Jon jest niezwykle elastycznym DJ-em. Hardcore, hard trance, oldskool, breakbeat, hard house, hardcore techno, gabber - i do tego wszystko to z różnych przedziałów czasowych. Ta właśnie różnorodność, w połączeniu z ciągłbym parciem pod prąd obowiązujących DJ-skich trendów, to klucz do popularności Sharkey'ego jako DJ-a. Poza cotygodniowym stawaniem za dekami w UK, Sharkey grywa w klubach i na festiwalach praktycznie na całym świecie - najczęściej w Australii, USA, Kanadzie, Japonii. Jako jeden z współtwórców serii albumów Bonkers może się też pochwalić imponującym dorobkiem zmiksowanych kompilacji. Po części dzięki wysiłkom Sharkey'ego seria Bonkers ma dziś status najlepiej sprzedającej się hardcore'owej kompilacji wszechczasów; część 3. była złotą płytą, części 4. i 5. srebrnymi płytami w UK.

Sharkey PROMOTOR

Imprezowym dzieckiem Sharkey'ego jest Freeformation - seria hardcore'owych eventów którą stworzył od podstaw i podniósł do rangi jednej z najważniejszych rave'owych imprez w UK. Pogarda dla wszechobecnego gwiazdorstwa i związanej z nim sztucznej powagi pchnęła go do nadania cyklowi Freeformation zupełnie unikalnego charakteru - hasła takie jak Luke Pie Maker, Princess Lay-Me czy Teatrzyk N.E.C. powinny mówić same za siebie. Od strony muzycznej Freeformation to hardcore w niemal wszystkich możliwych odmianach, z których żadna nie jest traktowana szczególnie priorytetowo.

Sharkey MC

Jako MC, Sharkey jest regularnie zapraszany do supportowania takich DJ-ów jak Brisk, Marc Smith, Scott Brown, Paul Glazby, Chris Liberator, Mark EG, M-Zone, Stu Allan czy The Producer. Charakterystyczny ostry głos, ciągły dialog z raverami i stawianie siebie zawsze na drugim miejscu po muzyce - to cechy momentalnie wyróżniające go z morza innych MC. Zawsze wierny swojemu etosowi "Wise Up - Get Stupid", ma na koncie takie zagrania jak choćby skłonienie kilku tysięcy ludzi do jednoczesnego tańca na siedząco, tyłem do sceny.

Sharkey MENTOR

Sharkey bardzo wcześnie postanowił wykorzystać swoją pozycję i umiejętności celem wyszukiwania i szkolenia nowych talentów. Tacy producenci jak K-Complex, AMS i Arkitech (pełne 18-miesięczne szkolenie) oraz Stormtrooper, Oli G czy Ephexis osiągnęli swoją pozycję i poziom produkcji w dużym stopniu dzięki mentoringowi Jona.

Sharkey LEGENDA

Jako jedyny liczący się UK hardcore'owy artysta z sukcesem działający na tak szerokim polu, Sharkey bez żadnej przesady może być nazywany najważniejszym UK hardcore'owym innowatorem wszechczasów. Pozostaje wypatrywać jego nowego albumu, śledzić poczynania w projektach Kaotik, Freeformation i innych...

...oraz oczywiście zobaczyć i usłyszeć go na żywo w Krakowie, 8 maja 2010!


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


SV STAGE
(UK/happy hardcore, freeform, oldskool, breakbeat hardcore)

SHARKEY
(Bonkers / Freeformation / Nu Energy / Kaotik - UK)

MK FEVER
(THC Undaground - Kraków)

TORPEX
(HardcorePlanet.pl / Acid Kandee Rec. - Kraków)

SELECT
(Hypodermic - Łódź)

SOZI & KADE
(Happy Mashupin' - Wrocław)

MCs SHARKEY & EDEE DEE

VJ TOKIMEKI


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


BAR STAGE
(breaks, dub, tech, ghetto, jungle, b-line & b-more)

MIKE BASE
(THC Undaground)

BAD COMMUNITY
(Gangsteppaz)

GYPSYMAN
(THC Undaground)

M2K
(THC Undaground)

AMPH
*LapAct*

PLAYAMAN
(Respecta)


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


EXTRAS

-> rave decor + oprawa wizualna
-> bonusowe rave'owe gadżety dla najszybszych
-> minishop ze świecącymi akcesoriami (glowsticks), ciuchami i nie tylko
-> na barze specjalne (dostępne tylko tej nocy) SV-drinki
-> rave'owy styl/ubiór bardzo mile widziany!


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


ESSENTIALS

-> Klub Krzysztofory, ul. Szczepańska 2, Kraków, www.krzysztofory.pl
-> 8 maja 2010 (sobota)
-> start 22:00
-> entry 15 PLN
-> PLUR!