Data wydarzenia: 10-7-2010

Sonique (właśc. Sonia Clarke; ur. 21 czerwca 1968 w Londynie) – brytyjska piosenkarka i DJ. Zadebiutowała ona singlem "It Feels So Good", który przyniósł jej sławę pod koniec lat 90. Jako nastolatka Sonique podpisała kontrakt z niezależną wytwórnią Cool-tempo Records, co zaowocowało wydaniem singli "Nothing To Lose" i "Find 'Em, Fool 'Em, Forget 'Em". Grając na Florydzie otrzymała propozycję podpisania kontraktu z wytwórnią Serious Records, z którą związana jest do dziś.

 

Sonique jest gwiazdą. Gwiazdą odróżniającą się od innych tym, iż jest najbardziej chyba znaną z kobiet - DJ'ów na świecie. Wcześniej była wokalistką i autorką tekstów w zespole S-Express. Tak naprawdę doświadczenia zdobyte w S-Express, pozwoliły jej rozpocząć karierę solową. Karierę, która zaczęła się od debiutanckiego singla "It Feels So Good". "Muzyka to coś, z czym się rodzisz" - mówi Sonique. "Ja zawsze miałam to coś w sobie" - przyznaje. Nie dziwią wypowiedzi wokalistki, gdyż dorastała otoczona muzyką, a raczej dźwiękami, które grała jej matka. Duży wpływ na młodą Sonique mieli też tacy wykonawcy jak Robert Flack, Gladys King, Otis Redding i Denise William. Należy dodać, iż były to jej osobiste odkrycia, co miało jeszcze większe znaczenie.

 

"Pierwszym nagraniem, które sama kupiłam było 'I Feel Love' Donny Summer i to był początek moich muzycznych doświadczeń. Kawałek ten dotarł do tej części mnie, do której nie zdołał dotrzeć żaden inny. Wiedziałam, że to jest muzyka, którą kocham i której nigdy nie zostawię." - wspomina piosenkarka.

 
http://www.youtube.com/watch?v=z1XCBqxgak0