Data wydarzenia: 23-10-2010



INTRODUCTION :

"FORCIE KLEPARZ"- nazwanym również III Bastionem, który jest jednym z najpotężniejszych fortów rdzenia, o takim narysie. Twierdza Kraków (Festung Krakau) to pierwotnie austriackie dzieło obronne wokoło miasta. Zachowały się również niektóre wrota drewniane ze strzelnicami w furtach i bramach oraz portale kamienne, które 19 - czerwca na "The Summer Festival" wytrzymały opór basswego brzmienia, tym razem w te październikowa noc będą otwarte po raz drugi dla każdego wybrednego smakosza dźwięków elektronicznych. Impreza odbędzie się na 2 scenach. To, co bedzie sie dzialo na "MAIN FLOOR", który jest widoczny i słyszalny w pozostałych salach, ponieważ w każdej z nich jest ekran plazmowy bądź projektor o dużej mocy, połączony z kamerą zainstalowaną przed sceną, a profesjonalny "SOUNDSYSTEM" o mocy: EAW 201 o mocy 2 x 5000 WATT (MAIN FLOOR) i MACKIE FUSION o mocy 2 x 3500 WATT (2 FLOOR) sprawdzi jak mocne są ściany twierdzy - która w czasach wojny wytrzymała ostrzał z wielu potężnych dział ktore 19 czerwca wytrzymaly falę uderzeniową w postaci potężnego nagłośnienia.





23.10.2010

FORT KLEPARZ - ul. Kamienna 2-4
Start - 20:00
Koniec - 06:00
Wjazd: 15 zł


LINE UP:

|RED STAGE |

DOMINIK MULLER (Furanum Rec / Silesia)
SIASIA (Dirty Stuff Rec. / Katowice)
GRZEGORZ ES (Czechowice Dziedzice)
LUKASH ANDEGO (Hedonic Rec / Opole)
NEXY (Rzeszow)
MARKS (Turbulence Crew / Cieszyn)
LESAR (Pure Sounds / Tychy)
PI (Arytmia / Krakow)
ARTHUR CRAG (Turbulence Crew / Krakow)
HELLBOY (Darkmadness Rec / Krakow)




|BLACK STAGE|

FLICK'n'SCRAPE (Mind Code Rec, Fractional Slightly / Szczecin)
HARTY (Substanz.art / Wloszczowa)
TMK (Substanz.art / Opole)
DROPSKI (Substanz.art / Wroclaw)
NOVICKI (Banka-Wstanka /Pozor / Bielsko Biala)
FREEJAY (Debica)
DEAS (Dirty Stuff / Stanch rec / Code 2 Rec / Krakow)
SHOCK (Numer01 / Cieszyn)
COLMI (Solar Rec / Krakow)
SHEMY VEE & BASTEQ (Komora Rec / Ruda Slaska)




BIOGRAFIE :

|Dominik Müller|


ałożyciel wytwórni Furanum Records. Swe pierwsze kroki z produkcją muzyki elektronicznej stawiał pod koniec lat 90-tych. Przenosił wtedy na grunt muzyczny swe fascynacje stylem minimal trance. Z czasem jednak coraz bardziej zbliżał się do muzyki techno. Po kilku latach poszukiwań, odkrył styl, któremu wierny jest aż po dziś dzień. Mowa tu oczywiście o dźwiękach dark, industrial techno.

W 2003 roku jeden z jego utworów pojawił się na kompilacji CD - "New Faces", wydanej przez agencję Silence! Rok później założył grupę Centre of Sonic, która po 3 latach istnienia przemieniła się w netlabel – Sonic Line Records. Pojawiają się w nim produkcje Dominika Mullera z takich stylów jak: ambient, IDM czy też deep minimal.

W latach 2005-2006 należał do grupy Extreme-tech. Rok później wchodził już w skład polskiej elitarnej agencji Silence! Od tego czasu współpracuje również z zagranicznymi wytwórniami i labelami, takimi jak: Locked Records (Anglia), Ante-Rasa (Belgia) oraz nowo powstały węgierski netlabel - Audioexit.

W 2007 roku założył swoją własną wytwórnię muzyki dark, industrial techno – Furanum Records. Jak sam podkreśla, postawił na swoją niezależność.

Jego muzyka charakteryzuje się zarówno głębokimi i przestrzennymi podkładami, jak i mocnymi industrialnymi noisami. Bardzo często szereg dziwnych odgłosów, rozbrzmiewający na wielu płaszczyznach, powoduje u słuchaczy efekt halucynacji dźwiękowej.

Grywał w wielu polskich klubach. Do tej pory dwukrotnie odwiedził również Anglię. Na imprezach występuje jako live-act, prezentując swój autorski materiał.

info:
http://www.myspace.com/dominikmuller



|Siasia|



Nikt nie pamięta gdzie ani kiedy się urodził. Niektórzy mówią, że po prostu był… od zawsze i że na zawsze zostanie. Nie został przez nikogo zesłany na Ziemię, nie został przez nikogo stworzony, zmaterializował się w chwili gdy ludzie doznali pragnienia bycia szczęśliwymi, po prostu.
Kiedy przyszła potrzeba stanął za deckami i zaczął masowo rozprzestrzeniać nie tylko radość, czy energię ale dosłownie wszystko czego ludzie pragnęli od milionów lat…

Występy w ponad 100 klubach całej Polski a także poza nią… Niemcy, Irlandia, Szkocja…
Występy na najważniejszych eventach… Love Parade 2006 w Berlinie… Mayday Polska 2002 i 2006… Soundtropolis PL 2005,2006,2007… Creamfields 2006… Nature One PL 2007… Tunnel Electrocity 2008… i wiele, wiele innych…

DJ, producent, promotor, właściciel wytwórni… Pochodzący z Katowic, Siasia to bez wątpienia jedna z najdłużej działających i najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Zadebiutował w 1996 r. jako 14 latek w lokalnej rozgłośni radiowej w audycji „Zerwij Sufit”. Od tej pory zaczął regularnie grywać w klubach całego Śląska. Siasia bardzo szybko zaczął zdobywać uznanie. Zaledwie 2 lata później był już rezydentem słynnego nie tylko w kraju ale także poza jego granicami klubu „Kanty” w Jaworznie z którym związany był do końca 200 4r. Po rozstaniu z klubem Kanty, Siasia zajął się organizacją własnych imprez. Wraz z przyjaciółmi z ówczesnej agencji K.O. Booking wziął pod swoje skrzydła klub Ego (Katowice). Pod koniec 2005 r. związał się z agencją Substanz Art. We wrześniu 2006 dołączyłdo katowickiego Inq, gdzie raz w miesiącu prezentuje swoje autorskie imprezy spod szyldu: Electronic Shock.

DYSKOGRAFIA
WYDANIA:
2008 Siasia – Delta-Gamma (Dirty Stuff Records)
2008 Siasia & 2PM – Blue Phantom (Dirty Stuff Records)
2008 Siasia - nr.58 (remixes) (Exotic Refreshment)
2008 Siasia & 2PM - Sigma 2 (remixes) (Phatt Sounds)
2008 Siasia - Alpha (remixes) (Dirty Stuff Records)
2008 Siasia & 2PM - Sigma EP (Dirty Stuff Records)
2008 Siasia - Asirium EP (Dirty Stuff Records)
2003 V.A. Teknica (promo cd)
- Siasia - Test4
2002 V.A. Invalid Techno Music (promo cd)
- Siasia - Voltan
- Siasia - Octan
- Gogo, Siasia & Ki.no - Plomba Sezonu
- Gogo, Siasia & Ki.no - Uran Jump Range
- Gogo, Siasia & Ki.no - Kanty 7.57 rano
- Ki.no - Prewja (Gogo & Siasia remix)
2000 V.A. Kanty (promo cd)
- Siasia - Verona
- Siasia & Theor - Xoldox25

REMIKSY:
2008 Jacob Seville - Exodus incl. Siasia remix (Levitate Records)
2008 Marc van Linden & Milkwish – Darkstripes incl. Siasia & 2PM remix (Farbenfroh)
2008 Milkwish - Isotope incl. Siasia & 2PM remix (Unlimited Records)
2008 Livin' So Fast - Handbreak incl. Siasia remix (Exotic Refreshment)
2008 Milkwish - Peacemaker incl. Siasia & 2PM remixes (Mindbreake Music)

KOMPILACJE:
2008 Polland Calling (Sony)
- Siasia - Alpha (Jacob Seville remix)
2008 Laif CD Magazine - Jacob Seville aka Polar Bug In the Mix incl.
- Jacob Seville - Exodus (Siasia remix)
- Siasia - Alpha (Jacob Seville remix)
2008 So Refreshin' vol.2 (Exotic Refreshment) incl.
- Siasia - Alpha (Milkwish' Dirty Fucker remix)
- Milkwish - Isotope (Siasia & 2PM remix)
- Milkwish - Peacemaker (Siasia & 2pm - Club remix)
2008 V.A. Phatt Sounds (Phatt Sounds) incl.
- Siasia - Alpha
2002 V.A. Mayday Polska (Low Spirit) incl.
- Siasia – Octan

info:

http://www.myspace.com/djsiasia


|LUKASH ANDEGO|



Łu kasz, urodzony w 1984 roku w Opolu.Młody i ambitny. Muzyka interesował się od najmłodszych lat. Pasję z kręceniem czarnych płyt zaczał rozwijać pod koniec 2004 roku.Jest ambitnym samoukiem, który przechodzac przez kolejne etapy rozwija swoje umiejętnosći techniczne zdobywajac przy tym cenne doswiadczenie. W lecie 2005 roku dzięki organizowanemu konkursowi dla mlodych talentów przez firme "Mayday Polska" wystapił na Soundtropolis - tym samym zasilil szeregi agencji zrzeszajacej krajowych artystów Substanz.art.W głosowaniu internautów pure clubbing 2005 zajmuje 6- ta lokatę (www.pureclubbing.pl).

Na swoim koncie ma występy na wielu prestiżowych zagranicznych i krajowych festiwalach tj. Love Parade 2006 (Berlin), Mayday 2005 (Katowice),Soundtropolis 2005,2006 (Ogrodzieniec), Nature One 2007,2008 (Katowice) Creamfields 2006 (Wrocław), Tunnel Carnival 2008 (Katowice) czy Electro Sound Festival 2007 (Ujazd).W latach 2005-2008 przentujac swoje niezwykłe energetyczno - eklektyczne sety zwiedził wiele klubowych miejsc zagranica jak i w kraju - wystapił m.i.n w takich klubach jak: Pulp Mansion (Berlin/Niemcy) Mondo Club (Dundee/Szkocja), Kanty (Jaworzno), M25 (Warszawa), Crossed (Szczecin), IQ (Poznań), Grafitti (Lublin),Ego (Katowice), Browar Mieszczański (Wrocław) i wielu innych.

Nie sposób wymienić wszystkich artystów u boku których grał - byli to między innymi: Sven Vath, Paul Van Dyk, Westbam,Richie Hawtin, Mauro Picotto, Chris Liebing itd. Jako producent w 2008 roku wydaje swoje pierwsze nagrania.Przez te kilka lat grajac charakterystyczna mieszanke electro-techow/tribali i hardgroove techno zjednał sobie wielu fanów.Rok 2009 to czas zmian - nowy styl muzyczny, inne perspektywy... Aktualnie jego sety to zestawienie swieżych starannie dobranych brzmień z pogranicza (techno,minimalu czy tech-house'u). Cały czas aktywny jako organizator imprez na terenie górnego i dolnego slaska - jest wspołtworca imprez MASSIVE SOUNDS, na ktorych goszcza swiatowe sławy muzyki elektronicznej.

Info:

http://www.myspace.com/lukashandego



|FLICK'n'SCRAPE|



FL ICK'n'SCRAPE to nowy, solowy projekt połowy dobrze znanego w Polsce Szczecińskiego duetu Fractional Slightly- Michała. Michał Kawka- bo tak się w rzeczywistości nazywa- muzyką elektroniczną zafascynowany był już od najmłodszych lat, uczęszczając na imprezy techniczne w swoim mieście. Odkąd zaczął interesować się dzwiękami wiedział, że muzyka będzie tym, czym chce zajmować się w przyszłości. Po kilku latach wraz z Adrianem Szymczakiem postanowili założyć duet, który skupi się na wspólnym graniu, produkowaniu oraz organizowaniu imprez z szeroko pojętą muzyką elektroniczną, których wspólnie zorganizowali kilkadziesiąt, zapraszając gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny.Dzięki swoim umięjętnościom oraz promocji grał w wielu miastach Polski. Nie sposób wymienić tu wszystkich artystów z jakimi miał okazję występować na jednej imprezie, ale do najważniejszych z nich zalicza m.in.takie nazwiska jak Someone Else, Nikola Baytala, Donnell Knox (USA), Pet Duo (BR), Industrialyzer (P), Dr.Motte, TokTok vs.Soffy O., Electrixx, WestBam, L.U.P.O., Hardy Hard, LadyKA (DE), 3Channels/ Catz'n'Dogz, SLG, Pol_On, Jakub Rene Kosik, Chris Da Break, Peter Fern, Siasia, Black Art. (PL) i wiele innych. Michał jest znany również jako producent. Jego autorskie EP'ki wychodzą nakładem takich wytwórni jak Mind Code Rec. oraz Stereophonic Rec. Jako Flick'n'Scrape zmierza w nieco innym kierunku niż preferencje duetu FS- idzie w stronę minimalistycznych, mrocznych, ale zawsze tanecznych i elektronicznych brzmień od deep-house, przez tech-house, po detroit i minimal-techno, w zależności od nastroju czy preferencji imprezy...

Info:

http://www.myspace.com/mvrfs



O TYM CO JUZ BYLO :


19.06.2010 - THE SUMMER FESTIVAL @ FORTY KLEPARZ