Data wydarzenia: 10-9-2010

10.09.2010 (piątek)
FREENERGY
Folia Concept Club, Kraków (Rynek Główny 30)

Zapraszamy na eksperymentalną nockę wypełnioną twardym brzmieniem o odczynie zdecydowanie poniżej pięć i pół. Nie zabraknie zarówno mrocznie surowych sonicznych brzytew, jak i wielopiętrowo melodyjnych hard-struktur. Kwietniowe żałobne niepowodzenie wynagradzamy przepysznym gościem specjalnym z Wysp, reprezentantem Nu Energy Collective!

Sound: freeform hardcore / hard dance / NRG / acid
Start: 22:00
Wjazd: 10 PLN

Gość specjalny:


DJ Solution Nu Energy Collective (UK)

Zamiłowanie do muzyki sięga u Jaya roku 1995, kiedy to zafascynowało go szerokie muzyczne spektrum - od hard house'u po rock i metal. W 2001 roku Solution odkrył scenę hardcore i wkrótce zaczął miksować ten sound. Przez cały czas miał głowę pełną pomysłów na własne kawałki, ciągle brakowału mu jednak wiedzy i doświadczenia.

W 2007 poznał Alexa McDougalla (połowę duetu Ephexis), co otworzyło przed nim szybką ścieżkę do opanowania produkcji na profesjonalnym poziomie. Pierwszy poważny projekt - Pressure Point - Solution ukończył w 2008 roku i z marszu trafił z nim na album Hardcore Underground 3. Zachęcony tym wyróżnieniem Jay postanowił poskładać własne studio i jeszcze bardziej przyłożyć się do produkcji. Na efekty nie trzeba było długo czekać - takie numery jak Elements czy Requiem są w tej chwili zaliczane do grona freeformowych hymnów kolektywu Nu Energy.

Jako DJ, Solution grał na takich eventach jak Freeformation, Raindance, Natural Born Ravers, Dance Island 2008, Fusion, Who's Hardcore, Hidden Core, Hard South, Totally 'Ardcore i na szeregu innych klubowych imprez na Wyspach i za granicą. Gra przede wszystkim freeform hardcore - preferuje undergroundowe brzmienie, zarówno euforycznie bounce'ujące jak i bezkompromisowo surowe.

 Facebook
 Myspace
 Soundcloud
 Nu Energy Collective

Sety (NEC Podcast): czerwiec 2010 | marzec 2010 | grudzień 2009 | wrzesień 2009

Poza nim serwują:


Torpex Kraków
DJ, producent i promotor brzmień UK / freeform hardcore. Mieszka w Krakowie, aktywny na scenie od końca 2005 roku. W 2007 zajął się organizacją imprez klubowych; aktualnie skupia się głównie na dwóch cyklach: Rave To The Core (Łódź) i Super Vixa (Kraków). Od 2009 roku, wspólnie z DJ-em In-D (Ultravibes), prowadzi winylową i cyfrową UK hardcore'ową wytwórnię Acid Kandee Rec. Na polu producenckim działa we współpracy z innym polskim twórcą - pHate'em. Pomysłodawca i admin vortalu HardcorePlanet.pl, współtwórca serii albumów Crush On Hardcore, przeciwnik suchych i bezpłciowych DJ-skich biografii (takich jak ta).


Szami Radomsko
Nie może nim zostać każdy, ani też stać się nim z własnego wyboru. Przyszły szaman już jako dziecko musi nosić znamiona swojego daru. Inicjacja następuje zwykle w wieku młodzieńczym: chłopiec odczuwa narastające napięcie, zachowuje się nietypowo, agresywnie - są to pierwsze widoczne sygnały świadczące o szczególnie bliskim kontakcie z duchami. Opór psychiczny powoduje tylko narastanie niepokojących objawów. Zespół takich psychologicznych syndromów nakazuje wielu uczonym szukania przyczyn i korzeni szamanizmu w chorobach i zaburzeniach psychicznych. Nie pomagają jednak badania, terapie i izolacje w zamkniętych ośrodkach, duchy i tak upomną się o niego, poczuje w końcu prawdziwy zew, a jego krew pulsować zacznie w pierwotnym rytmie. Atrybuty współczesnego szamana to technologia i muzyka, która wprowadza w transowe, ekstatyczne loty, podróże po innych wymiarach i drugiej stronie lustra: UK hard house, hard NRG, hard trance.


Wooffer Gdańsk
Pomorski ambasador muzyki NRG / hard house / hard trance. Od szczeniackich lat zakochany w mocnym pierdolnięciu, za sprawą składanek typu Rave Mission czy Thunderdome (acid trance, rave, happy hardcore). Nieco później doszła do tego fascynacja acid techno i oczywiście NRG. Przygoda z kręceniem płytami zaczęła się dość niewinnie około 2002 roku; przez lata Wooffer, pomimo różnych eksperymentów, pozostał wierny brzmieniu i mocno je szlifował - jego styl to głównie hard NRG, na ogół mocno transujące i z dużą ilością dźwięków TB303, niekiedy doprawiane hard housem, niekiedy dopompowane hard techno z funkowym i tribalowym vibem.


Bartech Kraków
Za deckami od 9 lat. Właściciel i współtwórca klubu Absurd w Krakowie. Odpowiedzialny za jedne z najważniejszych eventów dnb/techno w kraju w ostatnich latach (min. cykl Absurdalia, Metalheadz Night, Black Sun Empire, Future Prophecies i wiele innych). Członek Absurd Squad, krakowskiej grupy promującej wszelakie niekomercyjne odmiany muzyki elektronicznej. Jego sety to mieszanka techno, breakbeatu, hard housu, NRG, w zależności od miejsca i eventu. Poza głównymi miastami w kraju Bartech miał okazję występować w Wielkiej Brytanii, Walii i na Ukrainie.


MK Fever Kraków
Pewny kandydat do pierwszego miejsca w dowolnym plebiscycie na najbardziej legendarną i zasłużoną postać polskiej sceny klubowej. Gra od zawsze, a przekrój gatunkowy tego co gra jest zbyt szeroki żeby wymieniać. Jeśli jednak jest jeden jedyny gatunek który ta żywa legenda wzięłaby ze sobą na bezludną wyspę to jest to - uwaga - UK hardcore. Mocne, melodyjne brytyjskie brzmienie jest jego oczkiem w głowie, czemu daje wyraz współorganizując krakowski cykl Super Vixa (którego, notabene, jest pomysłodawcą), promując hardcore'owy sound wszędzie gdzie się da i coraz intensywniej zgłębiając sferę produkcji. Lubi zaskakiwać; jego sety są energetyczne, zróżnicowane brzmieniowo i zawsze mocne technicznie.

Wizualizacje:


VJ Tokimeki Kraków
Dalekowschodni bóg światła w trzechdziestu osobach.

Klub:

Folia Concept Club Rynek Główny 30, Kraków