Data wydarzenia: 24-9-2010

24.09.2010 EKLEKTYCZNY PROMAID @ Obsesja
start - 21:00, wjazd - 10pln

 

DJs:

Marten Horger (Smash HiFi, Germany,Mayday 2010),

Cherry aka Breakntune (DirtyFunk,Szczecin, Mayday 2010),

Alan White (Promaidmusic),
Seb Andre (Promaidmusic),
Foton (Promaidmusic),
FatAl (RDKillers.com, Warszawa)
 

Muzyka: Tech, Breaks, Electro

 

Każdy gatunek elektroniki, który jest właściwie podany, rozgrzewa parkiet do czerwoności!

 

Wychodząc z takiego właśnie założenia, we wrześniu startujemy z nowym, comiesięcznym cyklem imprez w klubie Obsesja.

Cykl jest jednym z owoców współpracy lubelskiej agencji Promaidmusic z warszawskim promotorem i djem FatAl'em.

 

Naszym celem jest przekazywanie Wam tego co najciekawsze w bieżących trendach muzyki oscylującej wokół tanecznej elektroniki. Naszymi gośćmi są doskonali muzycy, dje i producenci, którzy w swoich obszarach mają utrwaloną pozycję i renomę.

 

Podczas nocy z Eklektycznym Promaid'em usłyszycie wszelkie wariacje a propos techno, tech-house, electro i breakbeat'u. Taki mamy pomysł na dziś, ale jak wiadomo apetyt rośnie wraz z kolejnymi eventami :)

 

Na pierwszej odsłonie mamy dla Was coś specjalnego - dwie gwiazdy tego rocznej edycji Mayday - Marten Horger i Cherry Breakntune - dwóch doskonałych producentów i dji związanych ściśle z berlińską sceną electro breaks.

 

Wystąpią także znani Wam doskonale Alan White, Seb Andre i Foton - lokalni, wyśmienici wymiatacze.

 

Od strony muzycznej poznacie też lepiej jednego z pomysłodawców cyklu, Lubelaka z krwi i kości, dja FatAl'a.

 

Zapraszamy Was serdecznie już w piątek, 24ego września do Obsesji. Otwórzcie swoje uszy na eklektyczne uderzenie!!!MARTEN HÖRGER
(SMASH HIFI / Stamina - Germany)

Będąc jeszcze osobą niepełnoletnią rozpoczał podróż po klubach co zaowocowalo rezydenturą Martina w Douala, jednym z najbardziej znanych undergrounowych miejsc w południowych niemczech. Przez wiele lat, grając imprezy obok największych nazwisk na scenie wyrobił sobie swoje motto "Gram dla ludzi". Mieszanka Breakbeatu, Electro, Hip Hopu dała mu popularność na taką skalę by pozwolić grać mu wszędzie od Brighton do Brisbane czy Od Ibizy do Syberii wliczając w to festiwale i kluby takie jak Love Parade, Fabric, Street Parade, Tresor, Kazantrip, Nature i wiele, wiele więcej. Jako połowa duetu Boogie Army, Marten wydawał dla takich wydawnictw jak Westway Records, Carepack Records, Ministry Of Sound, Genepoole Rec. Remiksował także takich artystów jak Malente, Trick&kubic, Infekto (Rico Tubbs). W chwili obecnej Marten jest zaangażowany w projekt SMASH HIFI z Lerooy-em Thronhill-em z formacji The Prodigy a ich pierwszy singiel "Everything u need" będzie wydany w połowie listopada wraz z odjechanym teledyskiem, nakręconym w Kanadzie. Oprócz Djki oraz bycia producentem, jest także właścicielem Stamina Booking & Artist Management Agency, która zajmuję się artystami z całego świata.


http://www.myspace.com/martenhoerger
http://www.myspace.com/smashhifi

http://www.stamina-agency.com

CHERRY aka BREAKNTUNE (Bass Planet / DirtyFunk - Szczecin)

Dj i Producent pochodzący ze Szczecina, założyciel  kolektywu oraz wytwórni muzycznej Dirty Funk Records. Jest prężnie działającym producentem muzyki Breakbeat/Electro. Na swoim koncie ma już ponad 10 wydanych singli a w planach wydawanie kolejnych. Od 2 lat organizuje jedne z największych na Pomorzu Zachodnim imprez klubowych – Bassplanet oraz Electronic Beats.  Regularnie występuje w klubach całej Polski oraz światowej stolicy muzyki elektronicznej – Berlinie.

www.myspace.com/breakntune


FATAL (SoundFellas / RDKillers - Warszawa)

Eklektyczny Dj odpowiedzialny za prowadzenie kalendarza imprez kolektywu djskiego SoundFellas oraz relacje ze współpracującymi artystami i klubami. Człowiek nie uznający konwenansów. Charakterystycznym elementem setów FatALa jest żonglowanie gatunkami w secie, skakanie po tempach. Wyszukana, oryginalna selekcja to główny atut Jego występów. Granie dużej ilości zapomnianej, klasycznej muzyki klubowej z lat 90tych (nie tylko w remiksach, ale też w oryginale) to sposób FatALa na dotarcie do publiki. Często zaskakuje nowościami oraz utworami, których nikt nie spodziewał się usłyszeć właśnie w tym momencie… Najchętniej grywa wszelkie odmiany house, szczególnie tech-house, techno, electro, jak i muzykę bassową (breaks, d'n'b, dubstep). Wielki entuzjazm i energia to cechy wyróżniające FatALa za djką "Gram dokładnie taką muzykę jaka porywa mnie do tańca, a że porywa też innych, to wielce miła sprawa! Uwielbiam „tańce i hulanki” z publiką - to najlepsza część bycia djem". FatAl to także członek kolektywu MBassy, w którym gra razem z Mc SirReal'em z The Freestylers. MBassy to głównie wspólne występy i dj sety, jednak trwają też prace nad produkcjami muzycznymi.
FatAl zagrał u boku: Bass Planet (Westbam, Lady Waks, Hardy Hard), The Freestylers, Barry Ashworth (Dub Poistols), Slyde, Ed Solo. Współpracuje także z polskimi artystami takimi jak: SZUm, Kwazar, Simba, Green Jesus, RasSepomatik, Bob One, Junior Stress, Gwoździu Selekta, Infinity, Harper, Hot&Tasty Breakz, Cherry, Krzyku, Sulu, Last Robots, AD|HD, Break Sabbath i TAS.

http://www.myspace.com/soundfellas

http://www.rdkillers.com/

SEB ANDRE

Sebastian (Seb Andre) jest to pochodzacy z Lublina dj ktory na adapterach zaczal grac w 2003 roku. Rok pozniej wspolnie z dwoma przyjaciolmi Braillem i Fricco zalozyl grupe Epicentrum. W ten sposob rozpoczela sie trwajaca do tej pory przygoda z muzyka elektroniczna. Obecnie mowi o sobie, iz jest uzalezniony i nie potrafi zyc bez muzyki i wystepow w klubach. Muzycznie Seb Andre jest zdecydowanym zwolennikiem mieszania gatunkow. Sam okresla swoj styl jako energetyczna mieszanke techno, electro i minimal. Uwaza iz laczenie roznych stylow pozwala wybrac to co w nich najciekawsze i polaczyc razem w energetyczny miks, ktory nie pozwoli ludziom zejsc z parkietu. W zaleznosci od klimatu imprezy potrafi zagrac sety utrzymane w lzejszym klimacie electro z domieszka progressive, lub ciezsze sety bedace mieszanka techno, tech house i minimal. Ta roznorodnosc spowodowana jest tym, iz Sebastian nie potrafi skupic sie tylko na jednym gatunku muzycznym. Ciagle poszukuje nowych brzmien i ciekawych producentow. Muzyka ktora kolekcjonuje, pomimo tego iz stylistycznie potrafi byc tak rozna, to ma jedna wspólna ceche energetyczny i pompujacy beat. Seb Andre najczesciej grywa w klubach w Lublinie i w Warszawie. Rozwoj jego kariery umozliwil mu rowniez liczne podroze i występy w klubach w wielu miastach Polski. Jako promotor organizowal imprezy pod szyldami Epicentrum i Avalanche Rhythms, sprowadzając do Polski m.in. takie gwiazdy jak Tom Hades (Belgia), czy Mark Ankh (Slowenia). Obecnie jest zrzeszony w lubelskiej agencji muzycznej Promaidmusic.

www.myspace.com/djsebandre

FOTON


(Michał Domagalski) Zaczął swoją karierę jako Dj w 2003, jednak muzyka jest jego pasją już od 15 lat. Pierwszą jego fascynacją muzyczną był hip-hop. Jednak po pewnym czasie jego gust muzyczny zaczął się zmieniać i rozwijać. Zaczął on poznawać nowe style muzyczne, wśród których znalazł odpowiedni dla siebie rodzaj muzyki – house. Swoją przygodę z gramofonami rozpoczął pod koniec 2002 roku, kiedy to zaczął grać w klubach.. Jego pierwszą impreza odbyła w największym klubie w Lublinie „GRAFFITI” . Występ jego został przyjęty z wielkim entuzjazmem. Odpowiedni dobór muzyki oraz niesamowity styl grania uczyniły tą noc niezapomnianą. W tym samym czasie zaczął organizować imprezy, których celem było propagowanie szeroko pojętej muzyki jaką jest – house. Zajął się także działalnością promotorską, której owocem były imprezy klubowe w Lublinie oraz w południowo-wschodniej części kraju.
Jednak przełomem było odwiedzenie Ibizy w 2002 i 2003 roku, gdzie usłyszał muzykę graną przez hiszpańskich i włoskich Dj. Od tej pory hiszpański oraz włoski house zawładnął nim całkowicie. Jego styl grania można określić jako „dark & dirty” z dużą dawką basu, jest to połączenie progressive i tribal house. Poza swoim ulubionym stylem muzycznym jakim jest progressive i tribal house, Photon organizuje także imprezy w bardziej lekkich rytmach takich jak: latino & disco house. Na szczególna uwagę zasługują imprezy, na których Foton stara się połączyć żywe instrumenty muzyczne wraz z prezentowaną przez siebie muzyka elektroniczną. W maju 2004 roku został rezydentem bardzo popularnego klubu Hollywood Cafe w Lublinie. Sobotnie imprezy pod nazwą Planet Groove okazały się wielkim sukcesem. Na tych imprezach dominowała głównie bardziej taneczna odmiana muzyki house z dużą ilością vocali oraz towarzyszeniem instrumentów muzycznych, takich jak bębny, gitara elektryczna, skrzypce czy klawisze. Pod koniec 2004 roku Photon postanowił powołać swój własny projekt pod nazwą IBERICAN VIBES , który ma na celu nie tylko propagowanie imprez klubowych z pod znaku house, ale także przybliżenie publiczności muzyki pochodzącej z Hiszpanii, Portugalii oraz Włoch, poprzez zapraszanie Dj’ów z tych krajów. Pierwsza impreza z udziałem zagranicznego DJ odbyła się w kwietniu, gościem był DJ NOX z Portugalii. Impreza zyskała ogromne uznanie klubowiczów i poparcie dla następnych takich projektów. Rok 2005 stał się przełomowym dla Photon’a, gdyż dostał on propozycje zagrania w Portugalii. Grał tam w następujących klubach DNA (Bareiro), R-Club (Bareirro), oraz w VIA Club (Coimbra), jest także jedynym jak dotąd polskim DJ, który grał na paradzie w Lizbonie, która odbyła się 10 września 2005 roku. W 2006 roku bierze udział w imprezie w Zagrzebiu (Chorwacja). Rok 2006 przyniósł kolejną imprezę z pod znaku IBERICAN VIBES tym razem gośćmi Photon’a byli DJ z Chorwacji: DJ Torres & Seraphim Codex. Impreza odbiła się szerokim echem zarówno w Lublinie jak i Krakowie gdzie goście zaprezentowali swoją muzykę. Drugi rok z rzędu Photon bierze udział w największym festiwalu po wschodnie stronie Polski „Water Festival”, na którym występowały takie gwiazdy jak: OXIA, Leonardo Gomez, Cristian Varela, EMERSON, Preach oraz gwiazdy sceny polskiej. A także uczestniczy w imprezach organizowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz w charytatywnych imprezach dla Hospicjum Dziecięcego w Lublinie. Rok 2006 zaowocował dołączeniem do polskiej agencji SoundContrast (www.soundcontrast.pl), natomiast na początku roku 2007 Foton wstapił do grona Djów związanych z międzynarodową agencja BITCH BLACK (www.bitchblack.net). Obecnie DJ foton jest rezydentem w dwóch lubelskich klubach, organizuje własne imprezy, a także rozpoczął działalność producencką. Na imprezach, na których gra stara się prezentować wiele własnych edycji oraz remix’ów. Lista DJ’ów, z jakimi gra ciągle się poszerza a są już na niej takie nazwiska jak: AJ NOX (Portugal), Dj MadHouse, , Luis Leite (Portugal), DJ Dominquez (Portugal), DJ Pedro Gil (Portugal), Jay Rick (Portugal), Ricardo Del Horno (Spain), Torres (Croatia), Seraphim Codex (Croatia), Rene Russo (Croatia), Shimek (Słowacja) Od tego czasu grał i gra w następujących klubach w Polsce: Lublin (GRAFFITI, Obsesja, Hollywood Cafe, Club 68, MC, Meritum, Hades, Birbant, Czekolada, Club Centrala, Orenżada), Warszawa (Paprotka, ORGANZA, La Madame, IMAGO, Luzztra, Level, Magnolia, Mono Bar, KLATKA), Puławy (K2, SMOK, Nowa Aleksandria), Biała Podlaska (Kaldelabra , Night) Kuźnica (Surf-Sport), Rzeszów (Akademia, Le Madame, Pod Palmą), Kraków (FRANTIC, RDZA, MIDGARD) SOPOT (SFINKS)


www.myspace.com/djfoton

ALAN WHITE-

W 1993 rozpoczyna prace jako dj Radio. Przygodę z czarnymi krążkami rozpoczyna od 1995.Od tego tez roku - producent i prowadzący program muzyczny pod nazwa REAKCJA TECHNICZNA na antenie Radia Centrum 98.2fm -jedyny taki program do dziś w Lublinie i regionie, mający na celu propagowanie szeroko pojętej muzyki technicznej (dj miksujący na żywo,nowości muzyczne, informacje o imprezach oraz promocja młodych twórców) Od 1999 do 2001 program powstaje przy współpracy z magazynem Techno Party. W roku 1996 zostaje rezydentem kultowego juz klubu GRAFFITI aż do dziś(najstarszego miejsca promującego muzyke klubową w Lublinie). Do 2003 roku Wojtek wystepuje pod pseudonimem Boombell.
Alan White trzykrotnie bierze udział w imprezach z cyklu Marlboro Dj Night grając m.in. z Kriss Spirit (USA), Tomem Wilsonem (Wielka Brytania).Organizator jednych z pierwszych największych imprez w Lublinie z takimi dj-ami jak: Nicolai Pascual (Belgia), Drezz (Belgia), Flert (Anglia), Juan da Bass (Hiszpania), Martin Suchs (Niemcy), Paull Kelly (Irlandia), Marc Snow (Tresor, Niemcy) Angela Flame(Singapur), Misjah (Holandia), Dry aka 3st (Niemcy), Kev Wright (Szkocja)Sterling Moss(Anglia),Dirty Bass(Anglia),Hardy Hard(Niemcy),Michael Parsberg/Safri Duo(Dania),Moguai(Niemcy) i wielu innych.
Uczestniczył wpierwszej, trzeciej i piatej edycji Water Festival a także dwukrotniegra w Instytucie Energetyki. Dwa razy brał udział w imprezie Noc.
Pojednania w Techno Planet (Bielsko-Biała) z dj Pascal F.E.O.S, Disko, Talla. Zagrał na Mayday Polska 2001, Mayday Polska Culture Flash 2002, Mayday Polska-Team X-tream 2004, Soundtropolis 2005,Sensation White 2006,Tunnel-Electrocity 2007 (Westbam, Blank&Jones, Tasaka, Moguai, LaDiDa, HardyHard, Tobie Neumann, Paul Van Dyk, Takkyu Ishino, Taucher,Chris Liebing) Zagrał także z Marco Bailey, Armand Van Helden,Antoine Clamaran,Chris Lake,Sebastien Leger,Raul rincon,Discoboys,Tom Novy,Umek,Ben Sims,Lucca,Marco V, Chris Liberator, Redhead, Electric Indigo, Cosmo, Misjash,Paul Mac, Dave the Drummer, James Miller Junior, Knowledge, Dr Motte,Chris Liebing, Marusha, Tomcraft, Moguai, Marco Remus, Junior Jack,Preach oraz Mijk Van Dijk'iem w poznańskim Eskulapie.
Grał również w Belgii (Antwerpia)1999r w Niemczech (Monachium) w 2004r i 2005,na Ukrainie (Lwow)-2005, Szkocji (Edynburg)-2005, Słowacji (Bratyslawa)-2006,Wielka Brytania(klub SeOne) Londyn- 2007r oraz w Holandii(Amsterdam)-2008.W zestawieniu 100 najlepszych klubowych dj w Polsce według magazynu "Laif" zajmuje odpowiednio 2001r-19 miejsce/2002r-21 miejsce, i z każdym rokiem piął się coraz wyżej. W marcu 2005 roku wraz z dj Emsonem nagrywa i wydaje remiks piosenki "No Chodz"dla grupy Telewizor obok min. Adamusa. W roku 2006 zostaje zaproszony na największe klubowe swięto - Love Parade w Berlinie. Współpracuje z trzema agencjami muzycznymi: Sentence, Promaidmusic oraz Substanzart. Odwiedził także większość ważniejszych klubów w Polsce utrzymując stałą współprace z wieloma z nich. Preferencje muzyczne to progressive house, pumpin techno, electro-house.To co gra mozna ująć w trzech zdaniach: to muzyka, która nie pozwala ustać w miejscu,pulsująca tłustym basem i emanująca pozytywną energią. Muzyka zawierająca w sobie zarówno miękkość dźwięku jak i syntetyczność.
Miksowana czasem poprzez długo nakładające się miksy do tzw. cut & paste, czyli krótkich miksów połączonych scratchem.
Obecnie rezydent w klubie Graffiti/Czekolada/