Data wydarzenia: 24-9-2011
Essential Vibes


24 Września 2011 roku, uważnie wpiszcie sobie w kalendarz tę datę. Na deskach warszawskiego klubu Fonobar, działalność swoją rozpocznie kolektyw Essential Vibes. Jest to inicjatywa, powstała w wyniku zmowy trzech młodych ludzi, którym nie obca jest sprawa zanikania dobrych undergroundowych imprez na terenie Warszawy i okolic. Wychodzimy z założenia, że jeśli chcemy zmiany na klubowej scenie Stolicy, sami musimy wyjść z konkretną inicjatywą. Jaki klimat chcemy głównie proklamować? Na początek będą to Trance i Techno, ale nie zamykamy się na Tech House, Minimal, D’n’B. Wierzymy, że nie tylko nam zbrzydła wszechobecna w klubach muzyka komercyjna, pseudo electro czy klimaty poprzednich dekad. Poza inauguracją powyższego kolektywu data imprezy idealnie wpisuję się w życiorys każdego z nich. Paul Cogito będzie obchodził swoje 21 urodziny, Matthew Pear imieniny, natomiast Evening Twilight będzie dokładnie tydzień po swoim weselu. Headliner’em i główną gwiazdą imprezy będzie niesamowicie ambitny i utalentowany KD3 wydający w Sentence. Całości dopełni debiutancki występ Tommy’ego G na początku imprezy oraz Darka (Dareq) w finalnej części impezy.

More info about Dj’s:

KD3 (Sentence) (http://www.myspace.com/djkd3) to pseudonim Krzysztofa Dobosza - Warszawskiego DJ'a i producenta. Jego pasja do elektronicznej muzyki zaczęła się przejawiać około 2003 roku, kiedy to usłyszał pierwsze sety Paul'a Van Dyk'a, Carla Coxa albo Sashy. Ponieważ nie było go stać na zakup profesjonalnego sprzętu DJskiego zaczął kleić kawałki na swoim komputerze. Niestety było bardzo ciężko dostać jakiś booking, więc Krzysiek z kolegami zaczęli organizować własne imprezy, gdzie mogli się pokazać ludziom. W 2005 roku założyli internetowe radio promujące muzykę stricte klubową "www.naniby.com", które w bardzo krótkim czasie zyskało sporą popularność w Polsce. Pod szyldem radia zostało zorganizowane wiele imprez z cyklu "Turn On The Radio", gdzie oprócz członków radia grali najlepsi DJe w Polsce tacy jak: WAWA, Fusion F czy Peres.
Kiedy KD3 zrozumiał, że samo miksowanie to za mało by mięć zapewnione bookingi częściej niż raz na parę miesięcy, zaczął tworzyć muzykę. Na początku była to czysta zabawa, ale gdy w 2008 roku jedna z pierwszych produkcji "Relax" została wytypowana do kompilacji Poland Calling zmiksowanej przez Angelo Mike'a i wydaną przez Sony BMG z takimi nazwiskami jak Marcin Czubala, Jacek Sienkiewicz, Jakub Rene Kosik czy Jarek Czechowski i wielu innych, zaczęło to wyglądać poważnie. KD3 został opisany, jako jeden z Future 4 w polskiej edycji DJ MAGAZINE. Od tego czasu w sklepach muzycznych pojawiło się kilka jego produkcji i remixów, w takich labelach jak: Sentence, Gastspiel, Phatt Sounds, Dirty Stuff, Code 2, Over 30, a znaczna ilość ma się dopiero pojawić.
Ale przede wszystkim KD3 to bardzo kreatywny DJ, który kocha zaskakiwać ludzi jego zwariowanymi miksami, kiedy to publiczność może usłyszeć czasem więcej niż 3 - 4 kawałki na raz z dodatkiem accapelli, dźwięków, klasycznych motywów i wielu innych. Podczas jego występów klubem trzęsie energetyczne techno zmiksowane z techhousem, minimalem, housem, tribalem, brejkami, elektronika, ambientem, IDM, a nawet DNB. Jako znaczny sukces należy odnotować zwycięstwo KD3 we wspólnym konkursie festiwalu Audioriver i Radia Euro na mix, którego następstwem był wywiad w Radiu.

Title: Dołączona grafikaPaul Cogito (Essential Vibes) (https://www.facebook...100000189388762) - pasjonat historii, polityki i stosunków międzynarodowych. Idealista urodzony 28.09.1990 w Warszawie. „Muzyka którą kocham to Trance, zaczynając od Progresywnych brzmień przez delikatny Uplifting, kończąc na potężnych uderzeniach Tech Trance'u. Gra również często imprezy Houseo'we, z naciskiem na jego techniczną i progresywną stronę. Na scenie Dj'skiej od 3 lat. Grał w bardzo wielu stołecznych klubach. Największy wpływ na jego sety mają produkcje artystów takich jak: Mark Sherry, W&W, Markus Schossow, Skytech, Markus Schulz, Jonas Stenberg, Jochen Miller.

„Aktualnie zajmuję się promocją imprez głównie z naciskiem na Trance w 100licy (uwierzcie że nie jest łatwo) na których również promuje swoją osobę i innych młodych chłopaków”.

Title: Dołączona grafika

Matthew Pear (Essential Vibes) (http://www.myspace.com/matthewpear) -Mateusz od najmłodszych lat intensywnie interesował się muzyką. Po zwiedzaniu różnych gatunków muzycznych od kilku lat na dobre zakotwiczył w szeroko pojętej muzyce elektronicznej. Jednak samo słuchanie muzyki nie było dla niego wystarczające i zaczął próbować swoich sił w miksowaniu. Styl który najbardziej mu odpowiada to klimaty Progressive i Tech Trance. Grał już na takich imprezach jak: Sound Connections 4 czy Before Summer Sound Carnival. W lipcu miał zaszczyt wystąpić na czwartej edycji Global Gathering Polska.

Title: Dołączona grafika

Evening Twillight (Essential Vibes)( https://www.facebook...mariusz.rogala1) -Mariusz Rogala - pochodzący z Łowicza DJ i jednocześnie pasjonat progresywnych brzmień, ale nie obcy jest mu też trance i techno. W swoich setach łączy świeżość najnowszych kawałków z jakością tych najlepszych, dobrze znanych i lubianych przez fanów gatunku, sprawiając, że żaden z nich nigdy nie jest zawiedziony. Swoim entuzjazmem zaraża publiczność, którą porywa do wspólnej zabawy. Inspiracją dla niego jest amerykański DJ i Producent Markus Schulz. To właśnie radość czerpana z muzyki jest dla niego największą wartością.

Title: Dołączona grafika

Dareq (https://www.facebook...100002590023161)- Zdobywca drugiego miejsca w konkursie "Debiut DJ'ski w Colortherapy Events". 24 letni warszawiak, od 5 lat student, obecnie stara się napisać magistra. Muzyki elektronicznej zaczął słuchać ok. 10 lat temu, mixuje głównie w domowym zaciszu, jednak nadszedł czas aby pokazać się szerszej publiczności. W swoim secie chce zaprezentować mocne bassowe brzmienia, okraszone melodycznymi dźwiękami z lekką nutką wokalu. Jednym słowem to co najlepsze w muzyce trance.

Title: Dołączona grafikaTommy G - 23-letni początkujący artysta pochodzący z podwarszawskiej Kobyłki. Przygodę z muzyką elektroniczną rozpoczął na początku 2008r. od uczęszczania do kilku klubów, gdzie był coraz częstszym gościem a także wyjeżdżając na wszelakie elektorniczne eventy. Usłyszenie wielu utworów, urozmaiconych setów granych przez najlepszych Dj'ów dało początek motywacji i chęci poczucia tej muzyki od drugiej strony. Nie wystarczyło samo bycie klubowiczem, zaczął więc myśleć o staniu po drugiej stronie dj-ki. Od początku eksperymentował i szukał gatunku który najlepiej oddał by jego samego i tak miłość do Trance'u zepchnęła wszystko na dalszy plan. Tommy G stawia na emocje, przekaz i euforyczne uniesienia. Nie obce są mu brzmienia electro, progressive czy nawet house i właśnie w takich klimatach usłyszymy go na imprezie. Tommy G to również redaktor serwisu IDANCE.pl !


Time Table:

21:00 - 22:00  Tommy G
22:00 - 23:15 Evening Twilight (Essentials Vibes)
23:15 - 00:15 KD3 ( Sentence)
00:15 - 01:45 Paul Cogito ( Essential Vibes)
01:45 - 03:00 Matthew Pear (Essential Vibes)
03:00 - 04:00 Dareq

Partnerzy:
cmf-team.info (http://cmf-team.info/)
Idance.pl (http://idance.pl/)
WSDJ.pl (http://wsdj.pl/wsdj/)
Fonobar.pl (http://fonobar.pl/)
dlaStudenta.pl (http://www.dlastudenta.pl/)
wo24.pl (http://wo24.pl/)
naszemiasto.pl (http://www.naszemiasto.pl/)
muno.pl (http://www.muno.pl/)
mmwarszawa.pl (http://www.mmwarszawa.pl/)
klubowa.pl (http://www.klubowa.pl/)
imprezuj.org (http://imprezuj.org/)


Podsumowując:
Essential Vibes
24.09.2011 Fonobar ul. Wawelska 5, Warszawa.
Start: 21:00
Wjazd: 15 zł.
Dress Code: Nastawienie na zabawę :).
Chłopaki z Essential Vibes proszą o Lubię to.:

https://www.facebook.com/pages/Essential-Vibes/118631084892929