Data wydarzenia: 15-10-2011

15.X.2011 @ NRD Toruń


Samandhi Events, Electric Shower oraz klub NRD zapraszają w sobotę 15 października na imprezę z Marcinem Czubalą w roli głównej. Dla wielu fanów sceny house i techno jest to zdecydowanie najlepszy polski DJ oraz producent, który na rynku wydawniczym działa bez przerwy od 1999 roku. Na swoim koncie ma współpracą z takimi wytwórniami, jak Neue Heimat, 8Bit czy Mobilee oraz szereg autorskich EP-ek, singli oraz albumów.

Sylwetki Marcina Czubali nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ten wyśmienity producent jest jednym z głównych filarów należącej do Anji Schneider wytwórni - Mobilee. To właśnie jej nakładem ukazały się największe hity Marcina jak "Berolina", "I am You", "Jedwab" oraz pełnowymiarowy album "Chronicles Of Never".

Warto zaznaczyć, że będzie to ekskluzywny set. Czubala pojawi się za konsolą o godzinie.... i skończy grać wtedy, kiedy sam uzna za stosowne.

kiedy: 15.10.2011 r. (sobota)
gdzie: NRD klub (ul. Browarna 6, Toruń)
muzyka: house / tech-house / techno
start: 21.00
wstęp: przedsprzedaż w klubie NRD (10 zł)
w dniu imprezy - (15 zł)


Line Up:

Muzyczny klimat house / tech-house / techno podtrzymają również Kontrasala / Basstracktor (live!) / Mr Fala oraz Martinez. Impreza ta będzie inauguracją nowego cyklu wydarzeń, które będą promowały wyselekcjonowane gatunki muzyki klubowej.

+ Bar Stage: Line up: wkrótce

Marcin Czubala rozpoczął swoja muzyczną przygodę w 1987, kiedy zaczął uczęszczać do ekskluzywnej szkoły muzycznej Jerzego Kurczewskiego. W tamtym okresie brał udział w koncertach wraz z Krzysztofem Pendereckim w Tuluzie, Krakowie, Warszawie oraz podczas ważnych festiwali, takich jak np. Warszawska Jesień. Gdy miał 11 lat skomponował swój pierwszy utwór. Jego pasją na początku lat 90-tych stała się eksperymantalna muzyka klasyczna. Największe zmiany nastały w roku 1995, kiedy w jego ręce wpadł album „Absolute Time”, którego twórcą był Cristian Vogel. Muzyczne preferencje Marcina poszerzyły się o muzykę elektroniczną, która wg. jego opinii, daje największe możliwości aranżacji muzycznych i generowania dźwięków. W tym samym roku rozpoczął karierę DJ’ską, zaczął wspierać polską niezależną scenę techno, a potem także kolekcjonować elektroniczne instrumenty.

Rok 1999, to kolejny znaczący okres. Pierwszy polski label techno Currently Processing został założony przez Marcina Czubalę. Jest on dystrybowany na całym świecie, a pośród osób nagrywających dla niego znajdują się m.in.: Ibrahim Alfa, Tobias Schmidt, Dave Tarrida, Subhead, Bill Youngman, Frank Yentner. W tym samym roku została wydana także debiutancka EP’ka Marcina, która rozpoczęła jego międzynarodową karierę. Marcin CzubalaEP’ka „The Bass Casualties” otrzymała doskonałe recenzję w największych magazynach na całym Świecie. Utwór osiągnął 3 pozycję na „Sonic Groove Top” w Nowym Jorku, w podsumowaniu miesiąca, był także grany w audycji BBC Radio 1, którą prowadził John Peel.