Data wydarzenia: 31-12-2011

Impreza: Protector Ostrów Wlkp. - Orjan Nilsen i Tiddey
Data: 31 Grudnia
Miejsce: ul. Staroprzygodzka 132
Start: Godzina 21:00


Lineup:


* Orjan Nilsen
* Tiddey
* Krec!k


Orjan Nilsen


Orjan Nilsen urodził się 14 czerwca 1982 roku w norweskim mieście Kirkenes. Muzyką zaczął interesować się już od najmłodszych lat. Gdy miał zaledwie rok rozpoczął naukę gry na perkusji. Przez pierwsze 9 lat swojego życia Orjan instruowany przez ojca i brata wyrósł na bardzo utalentowanego młodego muzyka.

W wieku 7 lat Orjan dostał swój pierwszy keyboard, na którym uczył się grać niemal każdego dnia. Kto mógł przypuszczać, że ta mała zabawka poniesie za sobą tak wspaniałe konsekwencje. Tak to się wszystko zaczęło...

Melodie i rytmy stały się najważniejszym elementem życia nastoletniego Orjana. Zaczął słuchać wszelakich kompilacji z muzyką elektroniczną aż w końcu trafił na serię holederskich składanek z muzyką Trance. Stwierdził, że ten styl odpowiada mu najbardziej i rozpoczął prace nad pierwszymi unikalnymi melodiami.

Gdy skończył 16 lat, zakupił sobie pierwszy syntezator, po czym połączył wszystkie instrumenty i rozpoczął profesjonalnie tworzyć muzykę. Składanie dźwięków wychodziło mu na tyle dobrze, że po bardzo krótkim czasie nauki jego produkcjami zaczęli interesować się DJe i producenci z całego świata.

Pod koniec roku 2004 ze studia Orjana wychodziło wiele nieoficjalnych remiksów i produkcji. Jego muzyka zaczęła trafiać najpierw na forum trance.nu, po czym można było ich posłuchać podczas audycji radiowych i w klubach na całym świecie, pomimo iż nie były wydane nakładem żadnego labela.

Latem 2005 roku jego remiks dla Virunga - Simbabwe grany podczas Playground przez Danjo & Styles tak się spodobał słuchaczom, że zaczęli mocno dopytywać "kim jest ten człowiek ?". To dało inspirację Orjanowi do tworzenia kolejnych własnych produkcji. We wrześniu 2005 roku powstał "Red Woods". Produkcja ta stała się olbrzymim hitem. Była promowana przez m.in. Armina Van Buurena, Tiesto, Paula Van Dyka czy Ferry Corstena.

Obecnie Orjan zapodaje swoje sety, podróżując po klubach rozmieszczonych po całym globie. Oczywiście w międzyczasie kontynuuje pracę w studio, by już wkrótce uderzyć kolejnymi pięknymi melodiami. A to dopiero początek wielkiej kariery tego utalentowanego Norwega.

W 2011 roku ukazał się debiutancki album Norwega, na którym zalazły się jego największe przeboje takie jak "La Guitarra", "So Long Radio", "Go Fast!" czy "Anywhere But Here". Album "In My Opinion" zostaje uznany za jedno z najlepszych, najbardziej kreatywnych i najważniejszych wydawnictw z muzyką Trance jakie ukazały się na przestrzeni ostatnich lat.


Tiddey
Pomimo, iż Tiddey rozpoczął karierę w 2002 roku, to już wcześniej przejawiał zainteresowanie branżą muzyczną. Wykształcenie zdobył w poznańskiej szkole muzycznej i wówczas wiązał swoją przyszłość z gitarą. Urodzony w 1979 roku Darek Płaza, pierwszy raz zetknął się z mikserem na początku 2002 roku. Już wtedy wiedział, że granie i tworzenie własnych produkcji stanie się jego życiem. Pierwsze, niezwykle udane, doświadczenia w poznańskich klubach wyróżniały go spośród innych, popularnych DJów. Pewne było, że Darek nie będzie kolejnym rezydentem klubowym, lecz w ciągu najbliższych czterech lat stanie się czołowym, polskim DJem, o własnej tożsamości muzycznej i unikalnym stylu. W roku 2003 wspólnie z przyjaciółmi powołał do życia agencję MDT, w której tworzył największe polskie eventy, takie jak Sunrise Festival, Independance czy EnTrance. W 2006 roku zdecydował się na rozwój własnej kariery jako DJa i producenta muzycznego i odszedł z agencji MDT. Zaproszenia do Brazylii, Australii, Południowej Afryki, Japonii, Norwegii, Turcji, Hiszpanii, Holandii, Belgii, a nawet do Chin sprawiły, że swoimi energetycznymi i elektryzującymi setami porywał publiczność do szalonej zabawy. Nie były to jednorazowe występy, gdyż już teraz wiadomo, że Polak powróci do tych krajów by raz jeszcze wprowadzić wszystkich w swój własny klimat. Zresztą nie będzie to jedyna okazja do światowego tour-u Tiddeya.

Grał również na największych polskich festiwalach, jak: Sunrise Festival 2004-2006, gdzie bawiło się po 20.000 ludzi, Beach Party Sopot 2004/2007, gdzie bawiło się po 30.000 ludzi. Występował także na: Creamfields 2007, Global Gathering 2008, Tunnel Electrocity 2008, Nature One Germany, Stadium of Sound with Tiesto. Wszystkie sukcesy Tiddey`a w Polsce zmierzały do jednego! Został zauważony przez agencję ID&T, która ostatecznie podjęła decyzję, aby zaprosić go na swój czołowy event muzyczny - Trance Energy. Tiddey zagrał na tej imprezie w lutym 2006 roku! Jego występowi towarzyszyła premiera drugiego singla, wydanego już pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem o tytule „Close Day”. Dokonania Tiddeya zaowocowały w 2006 roku, kiedy to został wybrany na najlepszego DJa roku 2006 w Polsce. Wszystko to sprawiło, że rok 2006 zakończył nie tylko jako najlepszy polski DJ, ale także trafił na 144 miejsce wg. rankingu DJ Mag Poll 2006 . W grudniu 2007 jego najnowszy singiel „Taylla” został zauważony przez Armina van Buurena, który wyemitował utwór w swoim radioshow A State of Trance. 29 października 2008 roku nastąpił kolejny wielki przełom w karierze Darka. Osiągnął 81 pozycję w najbardziej prestiżowym rankingu DJskim na świecie - DJ Mag Top 100, jako pierwszy i jedyny polak w historii tego notowania. Pod koniec roku 2008 Tiddey przełamał kolejne bariery, bo to właśnie w grudniu wydany został debiutancki album Tiddeya – „Life Goes On…”, na którym usłyszmy tylko jego własne produkcje. Album został wydany nakładem Sony Music / Prologic Music.