Data wydarzenia: 25-2-2012

LUTY @ LOG:IN KLUB

03.02 – impreza zamknięta

04.02 - JUKE JAMS vol. 2

music: house/ghetto pop/moombathon
start: 22:00
wstęp: 7 PLN
FB: http://www.facebook.com/events/272998596089785/
 
ARMEDO [ghetto pop - BRISTOL]
RONIN [mental universe  - KRAKÓW]
TESKKO [imported goods - WROCŁAW]
PAIDE [radio-alternator - WROCŁAW]

opis:

Kiedy w ubiegłym roku w nieistniejącym już krakowskim klubie Krzysztofory odbyła się pierwsza edycja Juke Jams, jedyna jak dotychczas w Polsce impreza poświęcona scenie Chicago Juke, zorganizowanie następnej edycji wydawało się być kwestią czasu.

Po kilku miesiącach od tamtego wydarzenia Juke Jams powraca, w innym miejscu, innej miejscowości, ale z tym samym celem: by dostarczyć spragnionym nowych muzycznych wrażeń coś czego nie mieli okazji jeszcze słyszeć. Juke to gatunek wywodzący się z muzyki House, zdobywający szturmem parkiety na całym świecie, a stale powiększająca się rzesza zafascynowanych nim producentów, dostarcza świeżych i zaskakujących rozwiązań w rozpędzonym tempie 160 bpm.

Czwartego lutego we Wrocławiu w Klubie Log:In zbombardujemy Was najgorętszą juke-selekcją serwowaną przez rodzimych juke-maniaków: Armedo, Ronina oraz Paide.

Podczas Juke Jams będziecie również mogli usłyszeć inny towar eksportowy z Ameryki, Moombahton, którego parkietowe reguły przybliży Wam wrocławski DJ i producent, Teskko. W przeciwieństwie do Juke, Moombahton to prawdziwy gatunkowy noworodek, którego pojawienie się datowane jest na rok 2009 za sprawą Dave'a Nada oraz jego EP'ki o wiele mówiącym tytule "Moombahton". Osadzenie 108 bpm'owych rytmizacji na reggaeton'owej synkopie wzbogaconej latynoamerykańskim ogniem zaowocowało kombinacją, która z łatwością asymiluje wiele różnych stylów muzycznych jak cumbia, house, hip-hop, dubstep, soul, czy r&b.


DJ's:Armedo

Zainteresowanie kulturą taneczną rozwineło się u niego w połowie lat 90. Właśnie dzięki temu posiada on niesamowite doświadczenie, a trendy występujące na przestrzeni tego czasu w muzyce klubowej czy elektronicznej nie są mu obce. Krótko mówiąc: oldschool'owiec mixujący wiele świeżych gatunków przy użyciu jedynie płyt winylowych jako jedyny mushup-owy dj, amator klasyki diggujący najnowsze newschoo'lowe brzmienie.
Finalista Pro DJ Contest, rezydent wielu angielskich klubów, autor audycji w rozgłośniach radiowych muzycznych i polonijnych miasta Bristol, promotor, organizator, producent, remixer. Brzmienie : UKBASS / GHETTO / JUKE / GRIME / BASSLINE / ELECTRO/RAP / GARAGE

http://soundcloud.com/armedo


Ronin - DJ, raczkujący producent i promotor z doskoku.

Muzyką żyję od najmłodszych lat: ojciec wychował mnie na klasykach rocka, ja sam od podstawówki przetoczyłem się przez wiele środowisk muzycznych, od hiphopu po metal. Połamaną elektroniką zainteresowałem się po obejrzeniu klipu do "Dirty Beats" Roni Size'a na brytyjskim MTV. Później było już z górki: przyjazd do Krakowa, imprezowanie w owianych dziś legendą, nieistniejących już klubach... Niedługo później krakowskie podziemia zaczynały drżeć basem - fenomen dubstepu rozpoczął marsz przez Polskę. Momentalnie złapałem bakcyla i zacząłem zarażać nim otoczenie. Zakup pierwszych winyli i wyjście z własną selekcją "do ludzi" było naturalną koleją rzeczy.

Obecnie zgłębiam nurty post-dubstepowych mutacji basowych, mocno inspirowanych house'em, techno oraz garage'em.

Dotychczas miałem przyjemność supportować m.in. Chasing Shadows, Riskotheque, L-OW, Matt Green, Cardopusher oraz zagrać m.in. w Katowicach, Tychach, Bydgoszczy, choć większość imprez zagrałem w Krakowie. Tutaj też współtworzyłem cykl cośrodowych imprez "Wednesday Dubstep Jam", które niejako nadały tempo scenie basowej w Krakowie i nie tylko. Działam w ramach krakowskiego kolektywu basowego Mental Universe.

https://www.facebook.com/roninmusic
http://soundcloud.com/xtnt


Teskko

DJ, promotor i producent z Wrocławia. Rezydent wrocławskiego cyklu Live in the mix (obecnie we wrocławskich Puzzlach). Współtwórca niedzielnego cyklu plenerowego Rap Szalet oraz Imported Go(o)ds - bloga i eventów poświęconych globalnym brzmieniom basowym.

Scenę i gramofony dzielił m.in. z Jonem Kennedy'm, Seijim, Moską, Basement Freaks, Sunsetsoul Crew, Kool Hertzem oraz polskimi didżejami i producentami – Falconem, Mentalcutem, Danielem Drumzem, Ojcem Karolem, Simkiem, Intreau, Teielte, ekipą Tru:Funk i wieloma innymi.

www.soundcloud.com/teskko
www.theimportedgoods.com


Paide

Bedroom DJ (w sprzyjających okolicznościach grający live), recenzent muzyczny, aktywny działacz wrocławskiego radia internetowego radio-alternator.com, promotor footwork/juke w Polsce, wspierający działania amerykańskiego labelu z Chicago - Ghettophiles. Jeden z przedstawicieli nowego gatunku literackiego - Liberatury, związany z działem liberatury krakowskiego interdyscyplinarnego magazynu o kulturze Ha!art.
W swoich setach wykorzystuje muzyczną erudycję, tworząc miksy będące pretekstami dla różnych tradycji: ambientu, awangardy, dnbassu, dubstepu, juke, deep techno.

www.radio-alternator.com
http://soundcloud.com/paide
www.ghettophiles.com/


09.02 – ALKORAPY LITR V

music: hip hop
start: 20:00
wstęp: 5 PLN
FB: http://www.facebook.com/events/229230233829807/


JOKAS
JJ-DZEJSON KIT + KETON
LEGION SZCZĘŚLIWA
ESOEN/KIUB
KOWALL
NONTOPERRR

Rozkręca: DJ.KUART


10.02 – DARK ACID VALENTINES

music: techno / dark
start: 22:00
wstęp: 10 PLN (Panie) / 15 PLN (Panowie)
FB: https://www.facebook.com/events/294174847301676/


HEFTY [Frucht/Heaven To Hell – UK]
NORF & MAINLINER
ATHAR
VANISHING POINT

opis:

Po listopadowej dziesiątej już edycji AUDIO-CITY nasza ekipa przygotowała dla Was kolejne wydarzenie: coroczną, walentynkową imprezę z cyklu Dark Acid Valentines. która tym razem odbędzie się 10 Lutego 2012 (PIĄTEK!) w klubie LOG:IN. Naszym gościem będzie wschodzący talent z Londynu: Hefty, który ma już na koncie sporo wydanych kawałków w wielu wytwórniach.

HEFTY [Frucht/Heaven To Hell] Londyn-UK

http://soundcloud.com/hefty
https://www.facebook.com/heftyproductions

HEFTY - mlody, obiecujacy producent z Londynu Hefty zdadzyl juz wykreowac swoj wlasny unikalny styl. Hypnotyczny minimal scrossowany z popmujacym techno juz w chwili obecnej wzbudzil zainteresowanie muzyka tego producenta na calym swiecie.


11.02 – BROKEN STRUCTURES vol. 4

music: dnb
start: 21:00
wstęp: 10 PLN
FB: http://www.facebook.com/events/181282008636449/


MORTEM  & RADICALL
SPD CREW

opis:

SPD Crew i Don't Panic zapraszają na Broken Structures IV. Będą to wyjątkowe Walentynki z duża dawką głębokich i przestrzennych dźwięków D'N'B. Naszymi gośćmi będzie dwójka prężnie działających rodzimych producentów - Radicall i Mortem.

Radicall
Producent i DJ. Wydawał dla takich wytwórni jak Covert Operations, Red Mist, Drone Audio, Levitated oraz dla polskich: Absys, Soultropia i Substance. Prowadzi własny label Nightworks (www.nightworksmusic.com). W swojej muzyce łączy dynamikę i energię funkowych rollerów z głębszym oddechem atmospheric, ocierając się o brzmienia inspirowane stylistyką electro. W 2009 roku zdobył pierwszą nagrodę w konkursie "Zagraj na Audioriver" i wystąpił podczas festiwalu wspólnie z wokalistką Katee. W marcu ukazał się jego długo wyczekiwany, debiutancki album - "Emotive", wydany przez Absys. Aktualnie pracuje nad nowym materiałem, z przerwami na występy w prawie każdym punkcie na mapie
klubowej Polski.

http://nightworks.otwarte24.pl/
http://www.nightworksmusic.com/
http://www.soundcloud.com/radicall
http://www.mixcloud.com/radicall

Mortem
Karol Ziober z Zabrza, znany szerzej jako Mortem jest świeżą twarzą na światowej scenie głębokich brzmień DNB. Mimo niedługiego stażu ma za pasem wydawnictwa dla oficyn takich jak Critical Music, IM:LTD a jego utwory grane są przez najważniejsze postacie tego środowiska (Alix Perez, Kasra, Spectrasoul, Lenzman, Dbridge, Rockwell, Jubei, Sabre, Loxy, Blu Mar Ten itd). Rozwój jego muzycznych poczynań można było usłyszeć w najważniejszych radiostacjach prezentujących muzykę klubową np. Ministry of Sound, Rinse Fm, BBC Radio 1.
Podczas swoich występów sięga po głębokie brzmienia spod znaku drum and bass, które przepełnione są niskimi częstotliwościami oraz dawką energii.

https://www.facebook.com/mortemdnb
http://soundcloud.com/mortem1


SPD CREW
To działający we Wrocławiu kolektyw organizatorów i dj's. Grupa liczy trzech członków - łączący w swoich setach cięższe podgatunki drum and bassu M.Builder i Dzako oraz grający wszystkie odmiany breakbeatu Saltea. Stawiając na rozwój i wsparcie polskiej sceny organizują obecnie imprezy z rodzimymi producentami i djami sceny dnb (Broken Structures) i breaks (Break Freaks).

Vjs&Plakat by Glitch

http://vimeo.com/35083819

16.02 – SPLENDID SOUND SYSTEM

music: reggae / ragga / dancehall
start: 20:00
wstęp: 0 PLN


17.02 – ASYMMETRY FESTIVAL 4.0 BEFORE PARTY

music: brakcore / dnb
start: 21:00
wstęp: 15 PLN / 20 PLN
FB:  http://www.facebook.com/events/167602686677506/


The Hard Way Tour:

BONG-RA
LIMEWAX
TRASHER
REKOMBINACJA

opis:

LIMEWAX – a właściwie Maxim Anokhin, jest młodym ukraińskim producentem drum’n’bassowym i hardstepowym. W wieku 11 lat przeniósł się ze swojej rodzinnej miejscowości Kamieniec Podolski, do Tilburga w Holandii, gdzie zaczął tworzyć muzykę. Swoją pierwszą EPkę „Changing Crisis” wydał w 2005 roku, szybko zyskując popularność w połączeniu z występami na Therapy Session – serii światowych imprez z muzyką drum’n’bassową. Brzmienie Limewaxa jest bardzo rozpoznawalne, za sprawą charakterystycznych bębnów.

BONG-RA – dobrze znany widowni Asymmetry, breakcorowiec z Holandii. Jego występom zawsze towarzyszy ciężar i sporo niespodzianek. Wydawał pod szyldami takich uznanych labeli, jak Ad Noiseam, Planet Mu, czy też Peace Off. Styl Jasona Kohnena stanowi wypadkową metalu, jungle, jazzu i rave. W swoich muzycznych zainteresowaniach nie ogranicza się jedynie do elektroniki – jest członkiem cenionej grupy Kilimanjaro Darkjazz Ensamble, poruszającej się w stylistyce określanej jako darkjazz.

THRASHER – szef PRSPCT Recordings, które z powodzeniem prowadzi od 5 lat. Pod szyldem wytwórni organizuje także imprezy muzyczne, w trakcie których często stoi za konsoletą DJ, remixując swoich podopiecznych artystów. Znany z bezkompromisowych setów.

Obok nich klubem potrząśnie również nie mniej ciekawa Rekombinacja - solowy projekt wrocławskiego artysty, znanego między innymi z projektów DDekombinacja, Korporatia czy Kombinat. Muzyka przez niego wykonywana, to pokręcony zarówno rytmicznie jak i tematycznie breackore. Wszystkie występy zostaną wzbogacone wizualizacjami autorstwa Agnes Pies.


18.02 – IMPREZA KARNAWAŁOWA: ANIOŁY I DEMONY

music: taneczna
start: 20:00
wstęp: 100 PLN / 120 PLN
FB: http://www.facebook.com/events/268310753236252/


Zapraszamy na bal karnawałowy w stylu Anioły i Demony.

Konkurs na najlepsze przebranie, anielski welcome drink, diabelskie jedzenie i muzyka na żywo.


23.02 – ROCK na żywo!

24.02 – impreza zamknięta

25.02 – 71 RAP TIME