Data wydarzenia: 24-3-2012

Imprezy Essential Vibes cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klubowiczów. To właśnie dla was ruszamy ku kolejnemu wyzwaniu jakim jest następna edycja równocześnie dziękując wam za poprzednie imprezy. W związku z tym mamy przyjemność ogłosić iż główną gwiazdą nadchodzącej edycji, która odbędzie się 24 marca w warszawskim klubie K8 będzie jedna z ikon muzyki trance na wyspach – Bryan Kearney. Pochodzący z Irlandii DJ i producent jest twórcą między innymi techowych remixów m.in. do 'Blinded By The Lights' The Streets, 'Battery Acid' Johna Askew czy 'Cognition'  Johna Dopping'a ale również  autorem takich kawałków jak 'We'll Never Die' i 'Ong Namo'. Oprócz niego dodatkową dawkę emocji dostarczy dobrze wam już znany Indecent Noise, który swoją techniką oraz własnymi editami i reworkami zapewni nam wiele niesamowitych wrażeń tej nocy. Po raz kolejny debiut na naszej imprezie zaliczy utalentowany młody producent. Tym razem będzie to Matt Bukovski znany z takich kawałków jak 'Delight' czy 'Swept Away' wydający w takich wytwórniach jak Enhanced czy Armada. Nie zabraknie również jak zawsze członków kolektywu: Paul Cogito(który wystąpi także na drugiej scenie jako PCT), Matthew Pear oraz Evening jak zawsze zadbają o najlepszy klimat Essential Vibes. I tym razem pojawi się alternatywna scena House, która tak bardzo przypadła wam do gustu na imprezie styczniowej! Wystąpią na niej PCT, Sebastian Weikum, Underfunk, Willy&Nilly, St@nley oraz Raziel. Jednym słowem – obecność obowiązkowa! 24 Marca widzimy się w K8 :)

 
Bryan Kearney

Urodzony w Irlandii Bryan jest DJem i producentem z prawie 10 letnim doświadczeniem. Dzięki niesamowitej technice jego występy robią furorę zarówno na scenie brytyjskiej jak i międzynarodowej. W swoich setach zawiera klimaty nie tylko trance ale i również techno z naciskiem na jakość i energię zawartą w kawałkach. Lubi podejmować ryzyko oraz zaskakiwać klubowiczów na całym świecie swoją nieprzewidywalnością. Jego kariera producencka zaczęła się od kolaboracji z John’em O’Callaghanem przy kawałku ‘Restricted Motion’ w roku 2005. Od tej pory Bryan systematycznie wspinał się na szczyty poprzez takie utwory jak ‘Exactly’ czy ‘You Will Never Be Forgotten’, który jest hołdem dla jego zmarłego przyjaciela Barrego Conella. Oprócz współpracy z największymi wytwórniami na rynku jak Armada, Fraction czy Discover, Bryan jest właścicielem swojego własnego labelu Kearnage Recordings. W roku ubiegłem wraz z Johnem ‘00’ Flemingiem wydał debiutancką kompilację Passion, która ukazała się w wytwórni Enhanced. Co ciekawe, jak twierdzi sam zainteresowany, jego przełomowy moment w karierze miał w miejsce w Polsce na festiwalu Sunrise w roku 2008. „Niesamowite przeżycie w które nadal nie wierzę że miało miejsce. Zagrałem wtedy Suburban Train jako kolejny bis i był to najpiękniejszy moment w moim życiu. „

Indecent Noise

 
 

Indecent Noise (Aleksander Stawierej) to pochodzący z Warszawy DJ i producent. Jego brzmienie jest szybkie i energetyczne. Skupia się na mocniejszej, techowej stronie trance’u, od której ostatnio wielu ludzi odeszło, dowodząc zarazem, że ten styl wciąż tętni życiem. Występując na żywo w pełni wykorzystuje dobrodziejstwa technologii, używając laptopa w parze z kontrolerem midi oraz Abletonem Live, czyniąc swoje sety wyjątkowymi i oryginalnymi. Jego produkcje można znaleźć regularnie w wydawnictwach labeli takich jak: Discover, Fraction, Nu-Depth, Unearthed, a remixy w Spinnin czy Subculture. Autor takich utworów jak: Battlestar, Razor, Warsaw, Grim Reaper, Preset Warrior. Na koncie ma też remixy m.in. dla Mark'a Sherry'ego, Lisy Lashes i Bryan'a Kearney'a. Ostatnio ukazała się jego debiutancka kompilacja, wydana przez brytyjski Discover.W połączeniu z jego studyjnymi sukcesami, Indecent Noise podróżował również po całym świecie, odkrywając wiele nowych kontynentów i krajów. W ubiegłym roku odwiedził między innymi Argentynę, Meksyk, Nową Zelandię, Włochy, Niemcy, Irlandię i Wielką Brytanię

 
Matt Bukovski
 

 
 

Matt Bukovski - pochodzący z Warszawy 20-letni producent muzyki trance i DJ. Jego przygoda z muzyką zaczęła się w wieku 7 lat, kiedy zaczął naukę gry na fortepianie w szkole muzycznej. Na scenie trance zadebiutował w październiku 2010 roku utworem "Fresh Air", który otrzymał bardzo dobre opinie wśród słuchaczy na całym świecie. Ma także na swoim koncie kawałki wokalne - m.in. "Swept Away" stworzony we współpracy z angielską wokalistką Tiff Lacey. Jego utwory otrzymały support takich DJów jak: Armin van Buuren, Aly&Fila, Manuel Le Saux, Pedro del Mar, Ferry Corsten, Giuseppe Ottaviani, Bobina, Estiva, Marcus Schossow, Arty i wielu innych. Matt nie zamyka się na żaden pojedynczy podgatunek trance, tworząc i grając zarówno uplifting, jak i muzykę bardziej progresywną, zawsze jednak melodyczną i nastrojową. Obecnie współpracuje z takimi wytwórniami jak Enhanced Recordings, Arisa Audio, czy Armada Music. W każdy czwarty piątek miesiąca prowadzi audycję "Surrounded" w popularnym radiu internetowym Afterhours. Ma ona postać godzinnego seta, w którym Matt zamieszcza swoje ulubione nowości trance i progressive.

 
Paul Cogito
 

 
 

Pasjonat historii, polityki i stosunków międzynarodowych, które też studiuje od trzech lat. Idealista urodzony 28.09.1990 w Warszawie. Muzyka którą kocha to Trance a w szczególności jego progresywna strona oraz mocniejsza tech trance'owa. Gra również często imprezy houseo'we z naciskiem na Tech, Electro i Progresive. Na scenie Dj'skiej od czterech lat. W sierpniu 2011 roku grał na Summer Sound Carnival w Łochowie u boku Ummeta Ozcana. Występował również na klubowych edycjach Essential Vibes u boków takich gwiazd jak: Setrise, Mark Sherry czy Indecent Noise. Największy wpływ na jego sety mają produkcje artystów takich jak: Mark Sherry, W&W, Ummet Ozcan, Skytech, Markus Schulz, Jonas Stenberg, Orjan Nilsen, Jochen Miller, Save The Robot, Umek, Koen Groeneveld, Beat Service.

 
Matthew Pear

 

Mateusz od najmłodszych lat intensywnie interesował się muzyką. Po zwiedzaniu różnych gatunków muzycznych od kilku lat na dobre zakotwiczył w szeroko pojętej muzyce elektronicznej. Jednak samo słuchanie muzyki nie było dla niego wystarczające i zaczął próbować swoich sił w miksowaniu. Styl który najbardziej mu odpowiada to klimaty Progressive i Tech Trance. Grał już w takich klubach jak Discrete, Glasshouse, Fonobar czy Luzztro. W lipcu miał zaszczyt wystąpić na czwartej edycji Global Gathering Polska. Jako członek kolektywu Essential Vibes zajmuje się współorganizowaniem imprez w klimatach Trance i Progressive na terenie Warszawy.

 
Evening
 

 
 

Mariusz Rogala - pochodzący z Łowicza DJ i jednocześnie pasjonat progresywnych brzmień, ale nie obcy jest mu też trance i techno. W swoich setach łączy świeżość najnowszych kawałków z jakością tych najlepszych, dobrze znanych i lubianych przez fanów gatunku, sprawiając, że żaden z nich nigdy nie jest zawiedziony. Swoim entuzjazmem zaraża publiczność, którą porywa do wspólnej zabawy. Inspiracją dla niego jest amerykański DJ i Producent Markus Schulz. To właśnie radość czerpana z muzyki jest dla niego największą wartością.

 
W skrócie:
24.03.2012
Essential Vibes with Bryan Kearney @ K8 Club

ul. Kolejowa 8/10, Warszawa

Start: 21:00
Wstęp: 25 zł
Time Table:
Trance Stage:

21:00 - 22:00 Matt Bukovski

22:00 - 23:00  Evening

23:00 - 00:00  Matthew Pear

00:00 - 01:30  Bryan Kearney

01:30 - 03:00  Indecent Noise

03:00 - 04:00  Paul Cogito

04:00 -     ?      Essential Vibes b2b

House Stage:

21:00 – 22:00 PLC

22:00 – 23:15 Sebastian Weikum

23:15 – 00:30 Underfunk

00:30 – 01:45 Willy & Nilly

01:45 – 03:00 St@nley

03:00 – 05:00 Raziel