Data wydarzenia: 21-5-2008

Nazwa imprezy: OPTIMAL
Kiedy:21.05.2008
Gdzie: Klubokawiarnia Archiwum (ul.Akademicka 4/Lublin)
Artyści:
Fresh / Sfinks / Sopot
Optymist / Ecler Pro Team / Substanz Art
Klimat: tech-house/elektro/minimal
Wstęp: 10zł
Start: 21:00


Biografia FRESH / Sfinks / Sopot


Zacznijmy od tego, że Fresh jest profesjonalnym didżejem, który dzięki swojemu ośmioletniemu doświadczeniu za deckami widział większość z tego, co ma do zaoferowania scena klubowa na świecie.

Swoją podróż ku sławie rozpoczął w 1995 roku, kiedy to wrócił ze stolicy Anglii wyposażony w aspiracje i - przede wszystkim - w umiejętność dostrzegania dobrych produkcji. Wszystko dzięki wielu nocom spędzonym w legendarnym Club UK.

Jego ambicje w połączeniu z pędem do technicznej perfekcji pomogły mu w zdobyciu rezydentury w jednym z najlepszych klubów w Polsce, sopockim Sfinksie. Fresh nieprzerwanie podtrzymuje swoją prestiżową pozycję, z czego - przyznajcie - może być dumny. W ciągu swojej sześcioletniej rezydentury występował u boku takich gwiazd, jak Steve Lawler, Hernan Cattaneo, Lee Buridge, Dave Seaman, Sven Vath, Ian Pooley, Christian Smith, Layo & Bushwacka, Freestylers, Dub Pistols i wielu innych.

W 2001 roku został zaproszony na największą imprezę Europy - berlińską Love Parade. Fresh lubi także kosztować tego, co mają do zaoferowania inne europejskie miasta i wziął udział w kilku największych imprezach klubowych w Europie. Co powiecie na rozgrzewający trzytysięczną publiczność set przed występem Carla Coxa? Albo na udział w polskiej edycji Creamfields wraz z takimi gwiazdami, jak Sasha, czy Timo Maas? Mało tego, Fresh zagrał także jako przedstawiciel Polski na Creamfields Opening Party w kolebce festiwalu, klubie Nation w Liverpoolu.

Obecnie jest jednym z bardziej wziętych didżejów w Polsce. Jego kalendarz imprez jest wypełniony trzy miesiące do przodu, a przychylność dla jednego z prekursorów sceny ciągle rośnie. W 2004 roku Fresh rozpoczął ekspansję do północnej części Europy, wędrując na drugą stronę Bałtyku, do Sztokholmu. Przemierzył także większość regionów Europy Centralnej odwiedzając sąsiadujące z Polską kraje: Rumunię, Litwę i oczywiście klubową mekkę Czech, Pragę.

Głód undergroundu w połączeniu z pasją do dobrego disco pomogły Freshowi i jego energetyzującym występom utrzymać się krok przed peletonem. Docenili to także organizatorzy najlepszych klubowych imprez w Europie zapraszając go do dzielenia się z tłumem unikalną mieszanką ciepłej electroniki. To właśnie Fresh potrafi robić najlepiej.