Data wydarzenia: 31-3-2012

MARZEC @ LOG:IN KLUB
LOG:IN miasto wciąga
 
 
01.03 – EMERGENZA FESTIVAL
 

music: metalcore/hip hop rock/trash metal/nu metal/rock/grunge/rock’n‘roll

start: 19:00

wstęp: 18 PLN

FB: http://www.facebook.com/events/354755241226039/
 

BREAKING THE GODSPELL

CROSSING OVER JUNKIES

BREAKNECK

POISON HONEY

EDITT

BLIND RUSTY BOX

TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE

 
 
 
02.03 – This is HOUSE MUSIC
 
music: house music
start: 20:00

wstęp: free

FB: http://www.facebook.com/events/310296525695059/
 

BRAT MAT

TVB
MARASOUND
SEB
 
 
03.03 – OUTLOOK FESTIVAL LAUNCH PARTY WROCŁAW pres. ROCKWELL [UK]
 
music: dnb
start: 21:00

wstęp: 15 / 10 PLN (przed 23.00 lub zapisanie się na FB)

FB: http://www.facebook.com/events/366967736648214/

 
 

ROCKWELL [shogun audio – UK]

BEG [Nu Rave!]

SUBWENA: DT, Brav, MacBeat

VJ TmDm
 
opis:
 

Wielu uważa go za najlepszy festiwal z bass music na naszej planecie, a Resident Advisor otwarcie mówi o tym na swoich łamach. Mają najlepszy line-up, najlepszą atmosferę i najlepszą pogodę. W tym roku mają też serię najlepszych imprez promujących, a jedna z nich zawita do Wrocławia!

 
ROCKWELL
 

Bezapelacyjnie jeden z największych talentów sceny elektronicznej ostatnich lat. Wyniósł muzykę drum&bass w miejsca, gdzie wcześniej ciężko było ją znaleźć. Czy zyskał uznanie sceny d&b? To oczywiste, ale jest tylko ułamkiem aplauzu dla tego artysty, ponieważ Rockwell to także oficjalny remikser DJ-a Shadowa a także jeden z „Players of the Year” 2010 magazynu MixMag.

 

Już na początku kariery razem z serią powalających wydawnictw w wytwórniach Digital Soundboy, Renegade Hardware, Critical czy Darkestral z zadziwiającą konsekwencją sięgał po nagrody za singiel miesiąca. To nie przeszkodziło mu zawalczyć o jeszcze więcej wymierzając prawdziwie samurajskie uderzenie debiutanckim singlem na Shogun Audio. „Full Circle” rozniósł parkiety na całym świecie i wyznaczył nową jakość muzyki bassu.

 

Jakość produkcji Rockwella nie może pozostawić odbiorcy obojętnym. Dbałość o szczegóły, pieczołowicie poskładane dźwięki i brzmienie w każdym utworze dążą do perfekcji i prawdziwego producenckiego etosu. To powoduje że Rockwell swoją muzyką potrafi zadziwić zarówno na parkiecie jak i z dala od klubowej atmosfery.

 
DYSKOGRAFIA:
http://www.rolldabeats.com/artist/rockwell/
  
 
08.03 – DZIEŃ KOBIET – LOG:IN live! pres: WIEŚ BAND BIELANY
 
music: acoustic, blues, bluegrass
start: 20:00

wstęp: 5 PLN

FB: http://www.facebook.com/events/368622353156566/
 
opis:

FB: Prawdziwi hardcorowcy, muzyczni zapaleńcy, prawdopodobnie to oni wymyślili techno. Wieś Band Bielany – fuzja dźwięków, ogień na scenie i 100 % country!

Także pastuj kowbojki, pożycz kapelusz i przybywaj do nas potańczyć!

Panie – wstęp free, Kowboje – 5 PLN

Media:Z tytułu zadawnionej miłości do glinianych ludzików z Bolesławca - ci odważni śmiałkowie postanowili dokonać historycznej transformacji i tamże na WOŚP 2008 po raz pierwszy wystąpili jako   The Only Official Glinolud Band (tu: Parada Glinoluda, Bolesławiec 2009,  feat. Alek Mrożek). Następnie regularnie zaczęli przeszkadzać spektaklom Glinoludów - tu, tam i ówdzie...

Wiosną 2009 po dokooptowaniu nowych gitarzystów: Źeljka, Tomka i Piotra - już jako sekstet wystąpili na Ride'n'Roll Festival i pod wezwaniem WieśBand Bielany wykonali wrocławską premierę Opery O Dzielnym Kowboju Marcinie Mrozie autorstwa Korneliusza Pacudy, Krzysztofa Cedro i Roberta Szymańskiego. Autorzy nadal żyją...:)

To wydarzenie zaowocowało zachęceniem zespołu przez Korneliusza Pacudę do występu na Przepustce do Mrągowa - eliminacjach do znanego Pikniku Country gdzie do sekcji rytmicznej dołączył Slavko...

Porażka przekuta w sukces; jako jedyny amatorski zespół spośród ponad 60 kapel z całej Ojczyzny - w finałowej ósemce dostawszy się na tę scenę... jednak nie pokonał zawodowców!

Ale od tej pory jakby rozwiązał się worek z zaproszeniami na różne wydarzenia muzyczne...

W styczniu 2010 zespół został nominowany przez czytelników portalu www.Saloon.pl do nagrody Dyliżansa 2009 w kategorii Nowy Wykonawca Roku... Hmmm, może następnym razem będzie lepiej... :-)

Radość muzykowania niesiona przez nich zawsze porywała - także tych, którym słoń na ucho nadepnął... :-) Ale to nie przeszkadzało naszym bohaterom wieść wesołego i kreatywnego żywota drapieżnych hien kapitalizmu; wśród nich bowiem zauważono kilku właścicieli firm z branż różnych, dwóch agencji reklamowych, znajdziecie tam także ratownika medycznego i zaangażowanego psychoanalityka - oni nad wszystkim czuwali!

 
09.03 – impreza zamknięta
 
 
10.03 - 8. Urodziny Splendid Sound pres. KALIBANDULU [IT]
 
 
music: dancehall / reggae / hip hop
start: 20:00

wstęp: 15 / 20  PLN (rezerwacje pod adresem: bilety@splendidsound.pl)

FB: http://www.facebook.com/events/135025286618175/
 
 
KALIBANDULU [IT]
GRIZZLEE & CHEEBA
LADY NINA
REVOLDA
SENSITHIEF
SPLENDID SOUND
 
opis:
 
 

Po raz kolejny przychodzi marzec. Po raz kolejny świat nam się nie skończył. Skutkuje to mniej więcej tym, że po raz kolejny przychodzi czas na świętowanie urodzin Splendid Sound. A jak świętowanie Splendidowych urodziny to tylko w towarzystwie najlepszych europejskich ekip – nie inaczej jest tym razem! Już 10.03.2012r. w klubie LOG:IN – 8-me URODZINY SPLENDID SOUND!

 

Stawiając sobie za cel niepowtarzalność tej imprezy, kontynuujemy piękną, świecką tradycję zapraszania najlepszych ekip soundsystemowego świata. Była już reprezentacja północy - Raggabalder z Norwegii, był zachód – niemiecki Warrior Sound i holenderskie Herbalize – It, byli też oczywiście sąsiedzi w postaci czeskiego Peenie Walli. W tym roku przyszedł czas na gwiazdę z południa starego kontynentu. Panie i panowie! Po raz pierwszy w Polsce, prosto z Włoch, prosto z Mediolanu, jedyne w swoim rodzaju Kalibandulu!

 

Pochodząca z Mediolanu ekipa, działa już na scenie od 13 lat. Międzynarodową sławę przyniosły im przede wszystkim naładowane energią występy na żywo, podczas których nie boją się łączyć różnych gatunków muzycznych z dźwiękami oryginalnie jamajskimi. Daje to wybuchową mieszankę porównywalną tylko z najbardziej znanymi sound systemami z wyspy. Oprócz działalności imprezowej, fanom dancehallu znani są też dzięki bardzo popularnej, pełnej ekskluzywnych remixów i dubplate'ów serii mixtape'ów o wdzięcznej nazwie „Juggling from Mars”, oraz comiesięcznym miksom najnowszych wydawnictw jamajskich wydawanych jako po prostu „Brand New”.

 

Na scenie LOG:IN nie może oczywiście zabraknąć przyjaciół Splendid Sound z Polski. Z Lublina, miasta Koziołka Matołka, przyjedzie najbardziej rozchwytywany obecnie polski sound system – Sensithief, a z Krakowa, znani z licznych występów podczas nieistniejącego już cyklu Plan: Bashment, Revolda Sound. Mało? Jak co roku, obchody rocznicowe swoją obecnością zaszczycą reprezentanci East West Rockers – Cheeba i Grizzlee, a obok nich zaśpiewa młoda i utalentowana, pochodząca ze Słupska Lady Nina.

 

Także jak byłeś w zeszłym roku, wiesz gdzie się bawisz 10-ego Marca! A jak nie byłeś? Ucz się na błędach i do zobaczenia na miejscu. Jak mawiają Jamajczycy: „Make it a date and don't be late!”

 
 
15.03 – MŁODE POKOLENIE vol. I
 
music: hip hop
start: 20:00
wstęp: 2/5 PLN
FB: http://www.facebook.com/events/278465198893041/
 
 

OZM
WIEWIÓR/YETI
C.H.T/FONOPE
SUSZ/KOWALL
CIENIU/KRINKOF
KETON/JJ-DZEJSON KIT
NONTOPERRR.
ANEMIK I ASKEZ

BEATBOX SHOW: CYMON & CROBBS

Za dekami: DJ.KUART

 
 
16.03 – ASYMMETRY 4.0 BEFORE PARTY pres. PETER KURTEN [BE]
 
music: dnb / breakcore
start: 20:00
wstęp: 15 PLN / 20 PLN
FB: http://www.facebook.com/events/180331445400835/
 
 
PETER KURTEN [evil beats – BE]
BRAINPAIN
MOPTRON
CLICKER
 
opis:
 

Organizatorzy Asymmetry Festival 4.0 zapraszają na trzecią odsłonę cyklu Before Party. Przed zgromadzoną w Klubie Log:In publiką, zaprezentują się producenci łączący metalowe brzmienia z tanecznymi rytmami. Gwiazdą imprezy będzie Peter Kurten – czołowy wykonawca muzyki drum’n’bass w Europie. Występ ten poprzedzi zaś ekstremalna elektronika w wykonaniu Brainpain, Moptron oraz Clicker.

PETER KURTEN - to jeden z najznakomitszych producentów i dj-ów europejskiej sceny drum’n’bass. Jest muzykiem rozpoznawalnym i charakterystycznym, zaś jego numery są jedyne w swoim rodzaju. Ten wszechstronnie uzdolniony artysta, w sposób śmiały łączy gitarowe riffy z elektroniczną tanecznością, ciężkim basem oraz szczyptą szaleństwa. Wynikiem tego jest mieszanka wybuchowa, zawierająca w sobie elementy wielu gatunków: d’n’b, hardcore i metalu. Występy djskie Kurtena, porywają publiczność do tańca, zapewniając niezapomniane przeżycia i emocje. Belgijski producent, na swoim koncie posiada współpracę z takimi wytwórniami, jak Genosha175, Union, Indepedenza, Mindsaw i Black Hoe. Jest także właścicielem własnej - Evil BEats.

 

BRAINPAIN - zdecydowanie jeden z najlepszych i najbardziej charakterystycznych producentów/dj-ów w Polsce. Pochodzący z Wrocławia artysta na swoim koncie ma niezliczone ilości wydawnictw dla takich labeli, jak Ad Noiseam, Dubsaw, Black Hoe czy Betamorph. Jego twórczość, to przede wszystkim dubstep oraz drum’n’bass, a jak sam o sobie mówi: „w starciu z naturalnym wrogiem – ciszą, jest bezlitosnym, dźwiękowym oprawcą używającym ciężkiej artylerii basowej”.

 

CLICKER - to pochodzący z Wrocławia dj/producent, współtwórca kolektywu Free Mind Section. W swoim dorobku ma niezliczoną ilość zagranych imprez w całej Polsce, a jego upodobania muzyczne oscylują między ciężkim dubstepem, jungle, a drum’n’bassem. Każdy jego występ to dawka pozytywnej energii i świetnych dźwięków.

MOPTRON – czołowy dj poznańskiej sceny d’n’b. Współtwórca formacji Yellow Label, zajmujacej się promocja ciężkiego brzmienia na terenie kraju. Dotychczas grał u boku takich artystów jak: Andy C, Current Value, Forbidden Society, Cooh, Logistics, a to jedynie skrawek listy.

 

Impreza wzbogacona zostanie przez wizualizacje wrocławskiego VJ-a Optical.

 
 

17.03 – BURN MUSIC NIGHT: LIVE SHOW pres. TIGERSKIN aka DUB TAYLOR live! [BERLIN]

 
music: deep house / tech house / house
start: 22:00

wstęp: 20 PLN / 15 PLN (przedsprzedaż: login@loginklub.pl)

FB:  http://www.facebook.com/events/160470984061587/
 

TIGERSKIN aka DUB TAYLOR live [dirt crew / dessous – BERLIN]

VITEK JANSKY
BRAT MAT
TRIPPY SOUNDS aka GOGAN & TURU
Vj TMDM
 
opis:
 
TIGERSKIN aka DUB TAYLOR


Alex Kruger występujący pod niezliczoną ilością pseudonimów ma na swoim koncie ogromną ilość produkcji a wiele z nich stało się niekwestionowanymi hitami. Nagrywał dla najważniejszych wytwórni min. Poker Flat, Audiomatique, Dessous, Dirt Crew, Moodmusic, Raum musik, Morris Audio czy Opossum. Jego osiągnięcia spowodowały że stał sie niewątpliwie jedną z ważniejszych postaci na światowej scenie muzyki technicznej stąd nie bez kozery nazywany jest przez wielu jej żywą legendą.

discogs:

http://www.discogs.com/artist/tigerskin

 
 
 

22.03 - LOG:IN live! pres: JOT, FUNKY CARNIVALE, MIKE PANDA

 
 
music: funk, hip hop
start: 21:00
wstęp: 5 PLN
FB: 
 
 

Zespół Funky Carnivale ma zaszczyt zaprosić Was na premierowy koncert swojej nowo wydanej epki. Od godziny 21 klub LOG:IN będzie rozbrzmiewał rapem w  najlepszym wydaniu. Najpierw na scenie pojawi się zespół Funky Carnivale, który zaprezentuje materiał ze wspomnianej epki.

 

Następnie mikrofon przejmie legenda wrocławskiej rapgry, czyli Jot! Zagra on swoje utwory na podkładach granych przez Funky Carnivale!

 

Po tym występie każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił za mikrofonem, a to za sprawą Stylu Wolnego! To jednak nie koniec! Po koncertach afterparty w stylu dobrych, oldschool'owych produkcji hiphopowych zagra niezrównany Mike Panda!

 
 

JOT- legenda wrocławskiej sceny. Swoją karierę rozpoczął w 1994 roku, kiedy to powstały jego pierwsze projekty. W 2010 roku światło dzienne ujrzała jego pierwsza legalna płyta pt. "Stan Równowagi". Pochodzą z niej takie hity jak "Głośno", "Piątek" czy "To Nie Tak Miało Być" z gościnnym udziałem Jazzy. Kilka miesięcy temu Jot dał przedsmak swojej następnej płyty wydając epkę "Odliczanie".

 
 

FUNKY CARNIVALE - hiphopowa orkiestra nie ograniczająca się ściśle do jednego nurtu. John Coltrane, A Tribe Called Quest, James Brown czy Jamiroquai to tylko kilku artystów, których elementy możecie znaleźć w twórczości zespołu. Niezależnie jednak od muzycznych fascynacji jednego można być pewnym - Funky Carnivale to niespożyte pokłady energii, które z łatwością są przez nich przekazywane na koncertach. https://www.facebook.com/funkycarnivale

MIKE PANDA - DJ, producent, kolekcjoner winyli, inicjator cyklu imprez "Dobrze Dziś Wyglądasz" i prowadzący audycję o tym samym tytule we wrocławskim Radiu Luz. W swoich setach łączy new beat'owe brzmienia, deep house, disco/boogie lat 80 i wiele, wiele innych pokrewnych gatunków muzycznych. Nie zapomina jednak o klasyce z hiphopowej biblioteki i ją właśnie zaprezentuje podczas czwartkowej imprezy. https://www.facebook.com/mikepandapl

 
 
23.03 – LUZmaker Workshop – Ogłaszamy koniec zimy!
 
 
music: deep/tech house/ electronika/
start: 17:00 warsztaty, 22:00 impreza
wstęp: free
FB:  
 
 
KORGcommanders
DOT-DOT
HUSH HUSH PONY
SIVY
DRAQ
CRUZOE
 
opis:   
 

Po raz kolejny, macie okazję bawić się z Akademickim Radiem LUZ jednocześnie w klubie i na antenie! LUZmaker to impreza, która integruje Akademickie Radio LUZ, wrocławską scenę muzyki klubowej oraz Was słuchacze, imprezowicze, Wrocławianie!

 

Już wiecie, że Radio LUZ jest w formie! Zima nam nie była straszna, więc teraz przegonimy ją i powitamy WIOSNĘ! Tym razem zapraszamy na edycję specjalną przygotowaną pod patronatem djSHOP.pl - LUZmaker Workshop.

 

Impreza zostanie podzielona na dwa bloki:

 

- Workshop, na którym będziecie mogli zobaczyć prezentacje sprzętu DJ/Live Act oraz poznać na czym polega magia zarażania muzyką na imprezach.

- LUZnight. Czas kiedy instruktorzy Workshopu wystrzelą was najpierw w kosmos abyście potem mogli spaść prosto w objęcia wiosny.

 
 
 
 
 
 
 
24.03 – BROKEN STRUCTURES vol. 5 pres. RIDO [CZ]
 
music: dnb
start: 22:00
wstęp: 10 PLN
FB: http://www.facebook.com/events/108332205957061/
 

RIDO [metalheadz – CZ]
GAARA

RESET
DZAKO

M.BUILDER
SALTEA
 
 

Nasz gość zza południowej granicy sporo ostatnio namieszał na połamanej scenie.
Rido związany z takimi wytwórniami jak Metalheadz, Disturbed, Uprising, Obsessions, Citrus rec.zaserwuje nam potężną dawkę Drum & Bass'u z najwyższej półki.

Mocny suport zapewnią ekipy Neuropunks i SPD Crew.
 

RIDO (aka Pavel Ridosko) jest dynamicznie rozwijającym się producentem pochodzącym z Pragi. Do elektronicznej muzyki przyciągnęły go ciężkie beat'y The Prodigy. Po odwiedzinach w Londynie w 1998r. postanawia być kimś więcej niż biernym słuchaczem, kupuje komputer i rozpoczyna podróż w głąb dźwięku. W 2000r. wydaje swoją pierwszą 12kę w lokalnej wytwórni "Js" i kolejną w roku 2001. Rok 2004 to przeprowadzka do Sydney, gdzie studiuje inżynierię dźwięku w SAE. Po powrocie do Pragi cały swój czas poświęca produkcji. Pierwsze wydawnictwa międzynarodowe to 'Dark Thief' i 'Density' w labelu "Intersection Recordings". Kolejne wydawnictwo 'Anatomy' znalazło się na EPce niemieckiego labelu "Shadybrain". Następnie pojawia się soulful-tech slammer z wokalem Spikey Tee "Life is Strange" wydany w holenderskim labelu "Fokuz Recordings". Jednak jego kariera nabiera tempa gdy jego utwór 'Strangers' zostaje zauważony przez Kryptic Minds i Leon'a Switch'a. Utwór wydaje "Defcom Recordings", do którego to labelu Rido przystaje bez oglądania się w przeszłość. Jego nowe produkcje 'Somber World' i 'New Hope' mają być wydane w "Defcom" w 2008r. Głębokie i niepowtarzalne brzmienie inspirowane są zarówno przez futurystyczne aspekty współczesnego dnb, jak i przez muzykę orkiestrową oraz filmową. Jego produkcję usłyszeć można w setach takich DJs jak Teebee, Noisia, Kryptic Minds, Nocturnal i wielu innych. Oprócz dnb, Rido komponuje i aranżuje także muzykę dla TV, reklam, a ostatnio skomponował i nagrał swoje pierwsze dzieło dla Czeskiej Telewizji Państwowej.

NEUROPUNKS
Jeden z najbardziej liczących się kolektywów na polskiej scenie drum & bass. Powstał w 2005 roku, zrzeszając członków nieistniejącej już grupy Jungletroll. Kilka lat działalności na scenie zaowocowało bardzo dobrą znajomością realiów na niej panujących. Szereg niezwykle udanych imprez przyniósł im rozgłos w całym kraju. Mają opinię ludzi z jasną wizją tego, co chcą osiągnąć. Nie boją się wyzwań – wręcz przeciwnie – uważają je za jeden z filarów ich działalności. Takie podejście owocuje bardzo dobrymi kontaktami ze światową czołówką producentów i dj’ów d&b.
Neuropunks to nie tylko muzyka. Równie mocną stroną kolektywu jest grafika. Świadczą o tym liczne pozytywne opinie ludzi ze sceny oraz zlecenia na projekty od osób trzecich.

Neuropunks to grupa ludzi pełnych entuzjazmu i pasji. Arks, eM, Fob, Gaara, Jestemelf, N.One, N0id, Reset oraz Upalny, poprzez swój zapał i konsekwencje w tym co robią, osiągnęli jako kolektyw status wysokiej rozpoznawalności na scenie d&b zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

 

SPD CREW

To działający we Wrocławiu kolektyw organizatorów i dj's. Grupa liczy trzech członków - łączący w swoich setach cięższe podgatunki drum and bassu M.Builder i Dzako oraz grający wszystkie odmiany breakbeatu Saltea. Stawiając na rozwój i wsparcie polskiej sceny organizują obecnie imprezy z rodzimymi producentami i djami sceny dnb (Broken Structures) i breaks (Break Freaks).

 
 
 
29.03 – SPLENDID SOUND SYSTEM
 
music: reggae, ragga, dancehall
start: 21:00
 
 
30.03 – 71 RAP TIME
 
music: hip hop
start: 20:00
 
 
31.03 – LOG:IN ART FASHION
 

Log:in Art to nowa platforma wymiany doświadczeń dla stylistów, młodych zdolnych projektantów czy młodych artystów. To idealna okazja na prezentację swoich osiągnięć oraz pokazanie najnowszych kolekcji. Log:in Art to synergia artystów, biznesu i prawdziwych koneserów piękna.