Data wydarzenia: 13-6-2012

13 czerwca w rzeszowskim Chilli odbędzie się kolejna imprezka specjalna w ramach cyklu "Pikantne Środy". Tym razem odwiedzi nas Oscar Burnside - jeden z najmłodszych i najbardziej cenionych producentów muzyki elektronicznej w kraju. Warto podkreślić, że Oskar ma już na kocie swój autorski album nagrany w wieku 16 lat! U jego boku zagrają jak zawsze rezydenci pikantnych śród czyli Cream i Nexy. Kosmicznie zapraszamy!


LINE UP >
OSCAR BURNSIDE / Dirty Stuff Records / Krosno Odrzańskie
NEXY / Sentence / Nitodrum / Rzeszów
CREAM / Sentence / Houseradio / JarosławINFO >
Data: Środa, 13.06.2012
Adres: Chilli Music Club, Rzeszów, ul. Kopernika 12
Wjazd: 5 zł (w tym gratis dostajesz piwo lub 2 shoty)
Start: 21:00
Rezerwacje miejsc: (017) 853-25-55
Muzyka: tech-house, progressive, house, electro, techno, nu disco, mnml


DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOK >
www.facebook.com/events/439310042749984


OBSERWUJ PIKANTNE ŚRODY W SERWISACH >
www.soundcloud.com/pikantnesrody
www.facebook.com/pikantnesrody
www.myspace.com/pikantnesrody
www.twitter.com/pikantnesrody


WIĘCEJ INFORMACJI >
www.pikantnesrody.pl
www.chilliklub.pl
www.sentence.pl
www.facebook.com/sentencerec
www.soundcloud.com/oscarburnside
www.myspace.com/oscarburnside
www.facebook.com/pages/Oscar-Burnside/347408810476
www.nexy.pl
www.facebook.com/nexymusic
www.soundcloud.com/nexy
www.djcream.pl
www.facebook.com/djcreammusic
www.soundcloud.com/creamdj
www.intervau.com
O PIKANTNYCH ŚRODACH >

Night Session to cykl imprez odbywający się od kilku lat, w każdą środę w rzeszowskim klubie Chilli. Podczas „pikantnych śród” dominuje muzyka elektroniczna, przede wszystkim: tech house, progressive, trance, house, techno, electro, nu disco oraz minimal. To wybuchowa mieszanka dźwięków, które ciężko usłyszeć w radiu czy telewizji.

Nad oprawą muzyczną środowych imprez w Chilli czuwają rezydenci cyklu czyli Nexy i Cream, a także goście specjalni zapraszani na cieszące się największym zainteresowaniem imprezy Night Session Special.

Dotychczas odwiedzili nas m.in.: Angelo Mike (Jarek Czechowski), Karol XVII & MB Valence, Schimek, Poziom-X, SLG, Diana D'Rouze, Siasia, Jakub Rene Kosik, Carla Roca, Chris da Break, Adamus, Glasse, Levy, Matush, Dervish, Kuba Sojka, Gregor Es, W (Double U), Simon S (Simon Mattson), Thomas Langner, Cherry aka BreakNtune, Come T, KD3, Calmy Nate, V_Valdi, Sebastian S, Hellboy, Larix, Alan White, Lukash Andego, Reedd, Deas & Lubica, Wanya Simonee, Ann D, Steca Si, Rui Aber, Tuxedo, EFG, Deep Fog, Shari Vari, Mourner, Lament, Adam Toxic, Milkwish.

Pikantne środy są jedynym takim cyklem imprez w regionie, na którym regularnie pojawiają się artyści znani z występów na największych eventach. Reprezentują oni ścisłą czołówkę didżejów oraz producentów muzyki elektronicznej.

W ramach środowych imprez odbywają się również oficjalne rozgrzewki przed Mayday i Soundtropolis, a także coroczny konkurs dla młodych didżejów: New Faces.


>>


OSCAR BURNSIDE - Biografia

Oscar Burnside (ur. 16 sierpnia 1994) - w rzeczywistości nazywa się Oskar Szafraniec, artysta, muzyk silnie związany ze sceną techno i minimal, charakteryzuje się mrocznym brzmieniem. Jest uważany za najmłodszego producenta na świecie. Zaledwie 10 letni Oskar, zainteresował się muzyką elektroniczną, którą pokazał mu Wujek. Krok po kroku poznawał ją i już wtedy w młodym Oskarze rozwijała się pasja i chęć realizowania się w tym, co robi teraz. Początkowo wystarczało mu samo miksowanie utworów, każdego dnia z uśmiechem na twarzy grał, rejestrował, odsłuchiwał i poprawiał swoje dzieła. Drzwi dotychczas zamknięte otworzył mu internet, dzięki niemu mógł emitować nagrania w radiach, wysyłać do oceny znanym muzykom z całego świata, poznawać coraz to nowsze gatunki, eksperymentować z brzmieniami. Wiedział, że chce robić więcej, że chce oddawać kawałek siebie we własnych kompozycjach, móc pokazać słuchaczom co tkwi w jego wnętrzu - długo nikt nie musiał czekać, około rok od rozpoczęcia wszystkiego Oskar zaczął działać w dziedzinie produkcji, jako 13-stolatek wydaje swój pierwszy remix utworu System Collapse w wytwórni NuZone Tools. Rok 2008, kilka miesięcy od pierwszego release młody muzyk wypuszcza własny kawałek Dark Side w tym samym labelu.Po dobrym starcie Oskar nie spoczywa na laurach, pracuje coraz więcej, a jego wysiłek owocuje w coraz lepsze pozycje. Rok 2009 był niewątpliwie przełomowym, wydawnictwa dla polskich labeli: Dirty Stuff Records, Dice Rec jak i zagranicznych: Shufflemod (Argentyna) oraz Frequenza Rec (Włochy) zyskały spore uznanie w środowisku klubowym i zostały opisane min w DJ Magazine Polska. Właśnie wtedy wszyscy zainteresowali się postacią skromnego twórcy. Dla wielu było niewiarygodnym, że 15-latek jest producentem tych ambitnych utworów na wysokim poziomie.Współpraca z artystami z Polski i zagranicy, takimi jak Pr1mo, Siasia, Nihil Young, Alex D’Elia czy Robin Jacobs, ogromne poparcie wśród takich muzyków jak Alexi Delano, Markus Wessen, Giash, Phil Kieran, Jonas Wahrlich czy wielu innych, utwor ze Schizophrenic EP (Frequenza Rec) na 21 Beatport Top 100 Techno, nadchodzące nowe wydawnictwa, współpraca z labelem Der Hut – gdzie w marcu 2010 ukazał się pierwszy vinyl release czy otrzymanie tytułu odkrycia roku 2009 wg. DJ Magazine.. to tylko drobna część tego co osiągnął Oskar. Przede wszystkim kocha sztuke, wyjątkowość, łamanie reguł. W 2011 r został wybrany do 5 najlepszych polskich artystów muzyki elektronicznej w Kluboterapia Awards. Prowadzi niezależny label - Oscar Burnside Recordings. Niedawno wydał długogrający album muzyki poważnej/ambientowej - Water Under Dream. Jest wokalistą i tekściarzem w zespole rockowym - Clockwork oraz pracuje nad wieloma innymi projektowami.