Data wydarzenia: 19-4-2013

REGGAELAND PROMO TOUR
19.04.213
Klub Log:in
Pl. Solidarnosci 1/3/5


MAIN ROOM:

Radikal Guru & Ciann Finn
Pandadread
Mack
Reza


START - 22:00 | WSTEP - FREE !!!Cian Finn, popularny irlandzki wokalista reggae to gwiazda pierwszej odsłony Reggaeland Promo Tour. Zainicjowana w zeszłym roku trasa zapowiadająca płocki festiwal Reggaeland będzie w tym roku podzielona na dwie części. Jej klubowa edycja zawita już 18 i 19 kwietnia do sopockiego Sfinksa oraz wrocławskiego Log:inu. Na koncertach Reggaeland Promo Tour wystąpią też Radikal Guru, Reza, Mack oraz Pandadread.

Urodzony we wschodniej Irlandii Cian Finn przez ponad siedem lat był wokalistą zespołu Intinn. Wraz z grupą zdobył w 2010 roku wyróżnienie Best Upcoming Reggae Act in UK and Ireland. W swoich solowych projektach inspiruje się nie tylko reggae, ale też soulem i bluesem. Cian Finn, dzięki swojemu niepowtarzalnemu, wibrującemu wokalowi był wielokrotnie zapraszany do współpracy przez znanych muzyków, m.in. Mad Professora, Zion Train i Iration Steppas. Rok 2012 to dla Cian Finna dziesiątki koncertów w całej Europie oraz świetnie odebrana podwójna płyta winylowa, na której znalazły się różnorodne wersje jego popularnych utworów „Ireland” i „9 Years”. Obecnie muzyk pracuje nad solowym albumem wraz z Prince Fattym, producentemznanym ze współpracy z Grahamem Coxonem, Gregorym Isaacsem, Dub Syndicate i Lily Allen.

Radikal Guru to jeden z najbardziej znanych polskich producentów muzyki dubstep i dub. Jego rozpoznawalny styl przepełniony jest wpływami roots reggae, uk steppers oraz muzyki dalekiego wschodu. W 2008 zdobył szerokie grono słuchaczy dzięki wydanej w brytyjskim labelu Dubbed Out Records serii singli na płytach winylowych, które przez wiele tygodni nie schodziły z list bestsellerów brytyjskich sklepów z muzyką niezależną. W samym 2012 roku występował w prawie wszystkich europejskich krajach oraz w Afryce Południowej.

Kolejnym artystą, który wystąpi przed publicznością Reggaeland Promo Tour jest Reza, producent oraz DJ pochodzący z Gdańska. Jego twórczość jest mocno nasycona brzmieniami dub i roots. Produkcje Rezy pojawiają się regularnie w setach m.in. Goldiego, Marcusa Intalexa i Doc Scotta. Muzyk prowadzi dwie wytwórnie: CX oraz Cylon Recordings, której współwłaścicielem jest jedna z najważniejszych postaci muzyki drum and bass na świecie – Loxy. Reza jest pierwszym Polakiem, który poprowadził autorską audycje dla nowojorskiego radia Bassdrive oraz zagrał swój set podczas legendarnej nocy Renegade Hardware w Londynie.

Czwarty z wykonawców, których będziemy mogli usłyszeć na Reggaeland Promo Tour, Mack, to DJ i promotor, który od blisko dekady działa na scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. W 2009 roku założył pierwszy poważny polski label wydający dubstep - Moonshine Recordings, rok później kolejny skupiający się na głębokich brzmieniach - New Moon Recordings. Jest vinylowym maniakiem z ciężką torbą pełną świeżych produkcji i dubplate-ów. Jego sety djskie to mieszanka ciężkiego basu, połamanych beatów i jamajskich brzmień.

Skład koncertów Reggaeland Promo Tour vol. 1 uzupełnia Pandadread reprezentowana przez Bratrat, wychowanego na Kaszubach selektora i operatora trójmiejskiego Pandadread Sound System. Jego selekcja to przede wszystkim ciężko podane najpiękniejsze melodie jamajskiego roots reggae i bezkompromisowe brzmienia współczesnych brytyjskich produkcji dub.

Klubowa część Reggaeland Promo Tour zapowiada największy festiwal reggae w Polsce – Reggaeland. Siódma edycja imprezy odbędzie się tradycyjnie na wiślanej plaży w Płocku. Do tej pory potwierdzono koncerty jednej z największych gwiazd reggae i dancehallu Shaggy'ego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych muzyków reggae w Europie, pochodzącego z Niemiec Jahcoustixa oraz legendy brytyjskiego ska i 2 Tone, grupy The Selecter. W sumie na Reggaelandzie wystąpi ponad trzydziestu muzyków. Festiwal będzie trwać trzy dni, od 12 do 14 lipca. Do końca marca można kupić najtańsze karnety na festiwal (30 zł z polem namiotowym).

www.reggaeland.eu
www.facebook.com/ReggaelandPlockFestival


Organizatorami Reggaelandu są Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Urząd Miasta Płocka.