Data wydarzenia: 29-5-2013

Kolejny czołowy berliński DJ przyjeżdża do 1500m2. Marcel Dettmann to jeden z synonimów współczesnego techno, człowiek instytucja i gwarancja niemieckiej solidności, nieodłącznie kojarzącej się z surowymi, szorstkimi brzmieniami.
Za gramofonami po raz pierwszy stanął w 1994 roku. Pięć lat później był już związany z Berghain, którego rezydentem i twarzą jest do dzisiaj. Jego sukces tkwi jednak nie tylko w doświadczeniu i umiejętnościach, ale przede wszystkim w znajomości historii, którą przedkłada nad techniczne sztuczki. Dzięki wiedzy na temat Detroit, Chicago oraz produkcji z Wysp Brytyjskich jest w stanie rekonfigurować historię i poprzez klasykę tworzyć nową jakość w swoim rdzennym środowisku. “Wycieczka z przewodnikiem po najbardziej innowacyjnym i wybiegającym w przyszłość techno” pisał o jego miksie Berghain 02 Resident Advisor, nagradzając płytę tytułem najlepszego miksu 2008 roku.
Marcel Dettmann zajmuje się również produkcją, ma na koncie pełnowymiarowy album a także sporo singli i EP-ek. Wśród remiksowanych przez niego twórców znajdują się Fever Ray czy Junior Boys. Artysta promuje również swoich kolegów, wydając w nazwanej własnym imieniem oficynie muzykę Normana Nodge’a, Wincenta Kutha i Patricka Gräsera.
Techno zdefiniowało jego życie, dało przestrzeń myślom, działaniom i kreacjom. Marcel Dettman to techno.

MARCEL DETTMANN ( MDR / OSTGUT TON // DE )
+
JACEK SIENKIEWICZ (RECOGNITION // PL ) LIVE
BLCKSHP (1500m2 // PL)

Tix: 30/35

Bilety dostępne za pośrednictwem Ticketpro Polska (sieć Empik, Saturn, MediaMarkt) oraz internetowo via Muno.pl

http://www.muno.pl/bilety/zamowienie/marcel-dettmann-1500m2-warszawa-25398,1284/

Bilety również dostępne w dniu imprezy na bramce.