Data wydarzenia: 7-6-2013

Orange Music: Tiga & Anthony Rother & Alix Perez

Na zakończenie sezonu klubowego team 1500m2 przygotował prawdziwą gratkę dla fanów muzyki elektronicznej. 7. czerwca na scenie stołecznego klubu wystąpią aż 3 gwiazdy światowej muzyki elektronicznej. Jeden z najbardziej interesujących producentów z kręgu dubstep/drum'n'bass, ALIX PEREZ, pojawi się u boku dwóch ikon muzyki electro – TIGI i ANTHONY’ego ROTHERA.

Wizytę tak znamienitych gości umożliwiło wsparcie marki Orange Music Polska, która tym samym otwiera się na muzykę elektroniczną i klubową.

TIGA zapisał się złotymi literami w historii muzyki elektronicznej nie tylko za sprawą swych wielkich hitów „Sunglasses at Night” czy „Pleasure from the Bass", ale także jako właściciel wytwórni Turbo Recordings i odkrywca talentu Gesaffelsteina, Azari & III czy Chromeo. Utwory jego autorstwa zawsze budzą prawdziwą euforię na klubowych parkietach, łącząc w sobie to co najlepsze z electro, house’u i techno. Jednocześnie z sezonu na sezon udaje mu się zaskakiwać świat nowymi pomysłami i zachować niesłabnącą świeżość, która widoczna jest zarówno w jego produkcjach, jak i wyśmienitych miksach dj-skich.


Choć ANTHONY ROTHER dorastał na zupełnie innym podwórku, z Tigą łączy go miłość do electro. Zainspirowany Kraftwerk i klasykami z Detroit, artysta od ponad 20 lat nieprzerwanie zaskakuje rynek swymi doskonałymi produkcjami, których znakiem rozpoznawczym są charakterystyczne vocoderowe wokale. Jego talent docenili m.in. sam Karl Bartos z Kraftwerk czy Sven Vath, których to albumy były współprodukowane przez Anthony’ego.
Fani na całym świecie kochają go za połączenie surowych i ekspresywnych bitów z łatwymi do wyśpiewania melodiami. Jego hity „Father" czy „Sex with the machines" są rozpoznawane na parkietach całego świata, a mimo upływu wielu lat od powstania – nadal brzmią świeżo i oryginalnie.


Urodzony w Belgii ALIX PEREZ uważany jest za jednego z najbardziej innowacyjnych i przełomowych producentów swojej generacji. Jego wczesne wydawnictwa dla legendarnych Metalheadz, V Recordings i Soul:R zostału świetnie przyjęte przez krytykę i fanów, ale to debiutancki album („1984”) przyniósł mu prawdziwy rozgłos. Zawarta na nim muzyka to nowoczesny drum’n’bass, który pełnymi garściami czerpie z najlepszych tradycji funku, soulu i hip hopu. Dodatkowego smaczku płycie nadają kolaboracje z artystami pokroju Pevena Everetta czy Foreign Beggars.
„1984” nie tylko zdobył listy przebojów, ale przede wszystkim zapisał się w historii jako jeden z najważniejszych albumów d’n’b XXI wydanych w XXI wieku. Artysta jednak nie spoczął na laurach – jego druga płyta zaplanowana jest przez Shogun Audio na najbliższe tygodnie...Tak obfita oferta możliwa jest dzięki wsparciu Orange Music i miejmy nadzieję, że jest to wspaniały początek obecności marki na polskiej scenie muzyki elektronicznej.

Relację z koncertów będziecie mogli zobaczyć na orangemusic.pl

Więcej informacji:
www.orangemusic.pl
www.1500m2.com