Data wydarzenia: 28-9-2013

...CZAS NA COŚ INNEGO, CZAS NA COŚ WIELKIEGO...

MROCKIN' KIDS & OBUDZIĆ SYPIALNIĘ PRZEDSTAWIAJĄ:

||| OBUDZIĆ SYPIALNIĘ #2: "WE RAVE" |||

Sądzimy, że dla wielu osób utopią w świecie klubowych imprez jest klimat dawnych rave’ów, gdzie ludzie gromadzili się w jednym miejscu by przez kilka godzin odciąć się od świata zewnętrznego celebrując muzykę. Spotykali się w radości i jedności budując coś, co dało podwaliny pod współczesne sceny. 

Z czasem cała ta kultura została przejęta przez media i w dużej części skomercjalizowana. Muzyka zaczęła być produktem – nie sposobem na wyrażanie siebie. Zaczęła być lansowana i promowana wśród ludzi, którzy zupełnie nie rozumieli, czym tak naprawdę jest.

Imprezy – niegdyś klimatyczne rave’y tętniące kolorami, różnorodnością, niezależnością stały się masowymi „najebkami” przyciągającymi dzieciaki zupełnie nie pojmujące, o co w tym wszystkim chodzi. Kluby zaczęły odstraszać dawnych gości i przerodziły się w rewię najnowszej mody, lansu i cholera wie, czego jeszcze, z muzyką bez serca - a to muzyka była jednym z najważniejszych fundamentów.

Chcielibyśmy spróbować przywrócić, chociaż część z tego, czym kultura klubowa była. Chcemy z powrotem wrócić pod ziemię i wyciągnąć stamtąd najdziksze brzmienia wypełnione pasją przez ludzi, którzy ją tworzą i grają. Pierwsza edycja „Obudzić Sypialnię” to ogromny sukces, gdzie ostatni klubowicze opuszczali lokal około 8 rano. Wierzymy, że możemy zrobić to jeszcze lepiej! Surowe przestrzenie Młotkowni w Tychach mogą nam tylko w tym pomóc – zapraszamy do raju.

Otworzymy dla was króliczą norę po raz drugi serwując nie tylko muzykę wyselekcjonowaną najstaranniej, przez wyśmienitych DJi, którzy wiedzą, na czym to polega. Dodatkiem będą wegańskie przekąski z grilla – podawać je będziemy nieodpłatnie, wystarczy, że podejdziecie i poprosicie (albo sami sobie weźmiecie). Jeśli wszystko potoczy się po naszej myśli będziemy dla Was mieli również trochę świeżych owoców :) Słodkim deserem do tego wszystkiego będą wizualizacje oraz światła, które przygotujemy dla was tej nocy.

A w przerwach między tupaniem i skakaniem będziecie mogli oglądać obrazy, rzeźby oraz animacje przygotowane przez trójkę znajomych z ASP. Specjalnie do tego celu zaadaptujemy górne pomieszczenie, które do tej pory służyło jako chillróm.

DJs:
+ Ayako Mori [Japonia]
+ Jerome Keys *ERECT Recordings (USA) / Aktivists Records (Francja) / HypnohouseTrax (UK) / Astraltech (Hiszpania) / Sonic Minds (USA)* [USA]
+ Piecia *Skunk Heads* [Tychy]
+ Shari Vari [Łódź]
+ Marek Kurpios [Wrocław]
+ xdubx [Oświęcim]
+ Centi *Pure Sounds* [Tychy]
+ Caspii [Katowice]

Muzyka:
Mieszanka podziemnych brzmień takich jak: minimal, acid, d’n’b, deep dubstep, tech house, tekno, etc.

Dekoracje/światła/wizualizacje:
+ Grzana
+ Solar Light

Obrazy/rzeźby/animacje:
+ Dagmara "Kreska" Cieślica
+ Maja Różycka
+ Michał Cygan

Rave to coś, co niesie więcej niż tylko muzykę dla wstawionego tłumu. Rave to kultura szerząca niezależność, oryginalność, pozytywne nastawienie, jedność, świadomość, szacunek, otwartość, akceptację i miłość. Rave to bunt przeciwko aktualnym trendom i masowej kulturze, która sprawia, że ludzie spotykają się w klubach po to, żeby pokazać siebie i swój nowy outfit. Nie ma tutaj miejsca dla ludzi próbujących „szpondzić” ciuchami i hajsem. Nie ma tutaj miejsca dla osób, które bezmyślnie próbują pokazać, że są „bardziej spoko”. Nie ma tu także nawet skrawka przestrzeni dla malkontentów twierdzących, że wiedzą lepiej, czym jest dobra muzyka i dobry melanż. Za to jest to miejsce dla każdego, kto jest otwarty, dla każdego, kto rozumie, że inni ludzie to coś więcej niż przedmioty, a muzyka to sposób ekspresji oraz źródło zabawy niemożliwe do jednoznacznej i obiektywnej oceny. Rave to miejsce dla każdego, kto potrafi zaakceptować innych wraz z ich poglądami, wykluczając te które każą nam żyć w nienawiści i walczyć bez powodu.
Stoimy naprzeciw bezmyślnej konsumpcji, zdobywania kolejnych zbędnych przedmiotów, manipulacji gustami. Chcemy, żeby ludzie żyli razem nie próbując prześcigać się wzajemnie w każdej dziedzinie życia.
Tym właśnie dla nas jest rave. I to chcemy przynieść do naszego miasta i okolic. Chcemy, żeby ludzie tutaj stworzyli prawdziwą społeczność, której więzy będą silniejsze niż pieniądze i prawo narzucane przymusem. 
Pamiętajcie, że wasze pieniądze i dobra mogą być wam odebrane, ubrania zniszczone, a zostaną z wami tylko ludzie. Im więcej ludzi wokół was i z wami, tym silniejsi jesteście.

Rave to pasja, miłość i ludzie. Tylko razem możemy się rozwijać.

Obudzić Sypialnię to klimat festiwalu zamknięty w jednej nocy, na jednej scenie.

Rozsyłajcie informację o tym gdzie się da, pomóżcie postawić kolosa na nogi.

Szukamy również ludzi chętnych do pomocy przy imprezie - w zamian darmowe wejście + zniżki na barze. Kontaktujcie się z nami poprzez nasze profile:

Mrockin' Kids:
https://www.facebook.com/bvng.thang

Obudzić Sypialnię:
https://www.facebook.com/ObudzicSypialnie

**********

[AYAKO MORI] 
DJ i producentka z Tokyo w Japonii. Jej doświadczenie z muzyką elektroniczną rozpoczęło się w roku 2000. Ayako gra jako DJ Mel w wielu klubach w Tokyo na imprezach z gatunku Techno i Tech House. Podróżując po świecie grała na festiwalach Impr (2007-2008), Big Chill (2010), Innergroove (2010-2011), Macronite (2011) w Irlandii, a także w Polsce na Magnetic (2007,2012) i LPM (2012). Jako kompozytor uczestniczy w kilku projektach: -przy tworzeniu dźwięków i utworów w żywym teatrze "Shelf "volume03 「R.U.R. (Tokyo, 2004). Jej muzyka została wydana na albumie remixowym Longstone (2007), Sakura (2011) oraz Ochre (UK). W 2013 stworzyła remix The Stolers „Nobody Knows Us” (Boiler UndergroundRecords (IT), Gravity EP / Stereophonic Recordings (PL), Dreaming Isis / exitLab Barcelona (ES) 

https://soundcloud.com/ayako-mori

[JEROME KEYS]
DJ i producent pochodzący z amerykańskiej Filadelfii. Rozpoczął swoją karierę w 1991 po tym jak 5 miesięcy wcześniej DJ Jon Forbes wprowadził go na scenę. Dzięki takiemu początkowi miał okazję grać z wielkimi DJami wschodniego wybrzeża takimi jak Scott Henry, Josh Wink, Nigel Richards, Goodwill, Trevor Lamont, Feelgood, Syntax, Boggle, Rod and Steel, Susy Cyclone, etc. 
Jerome grał na wielkich eventach i festiwalach takich jak: *BURNING MAN – Nevada, USA* *FINAL FRONTIER - Londyn* *WELCOME TO THE FUTURE TOUR * *RAVESTOCK *, *BLAST – Nowy Jork * *TEKNO DIABLO - Mexico City* *EXIT – Nowy Jork* *LA CARNIVAL - Sao Paulo* *X-GAMES - Philadelphia / Denver* *CLUB UNIVERSE - Los Angeles* *CLUB EUROPIA - Bruksela* *XLR8R - Delaware* *M25 - Warszawa* *BATALLION - Praga* *APOKALYPSA - Europa* *Club Mirage - Praga* *OverGround Club - Barcelona* *Swing - Tokyo* oraz wielu innych. 
611 RECORDS - Philadelphia and Hard To Swallow Records – Los Angeles jest z pewnością ważnym punktem w jego karierze oraz czystą przyjemnością. Obcowanie z DJami i producentami takimi jak Circuit Breaker, Josh Wink, Nigel Richards, Frankie Bones, Mike Myers, King Britt jest wspaniałym doświadczeniem. 
Jego najlepiej sprzedającą się płytą było "PURPLE EP", która w labelu Astral Tech Labelz wylądowała na drugim miejscu pod względem sprzedawalności. 
Kolejną było „1AM EP” w labelu Hypnohouse Trax, a potem „Dirty EP” w labetu Aktivists Records, kolejno na 12. i 13 miejscu pod względem sprzedawalności. 
Współpracował i tworzył z producentami z każdego kontynentu na świecie, np.: Ganez The Terrible, Marco Woods, Sterling Moss, John Rowe, Alfonso Sanchez, Justin Edwards, Homma Honganji, Pino Lopez, Olly Berry, Glen Birc, Pio Lerihan, Dj OGI, Giacomo Stallone, Errol Dix, Elektrikall, Alexs TinMan, Miss VK, Alex Jockey, Horacio Cruz & C-System, Sirius Brown, Thomas Fox, Diego del Fuego i Honey B. Posiadając tak długie i duże doświadczenie będąc producentem i DJem, zawsze chętnie współpracował z najlepszymi z najlepszych. 
Można zobaczyć jego nazwisko na plakatach z DJami i producentami światowej klasy takimi jak David Moleon, Sven Vath, Mike Dearborn, Josh Wink, Diego, James "Sterling" Moss, Frankie Bones, Carl Cox, Masser, Bob Bentley, 333, Dr. S. Gaschet, Space Girl, Kimball Collins, Heinrich Klaus, Takeshi Matemizoro, Nigel Richards, Stefan Marcheau, Bad Boy Blake, UR, Destiny, Derrick Carter, Gene Farris, Terry Mullen, Kid Capri, Devil Girl, Sympty, 3Phazegenerator, Chris Liberator, D.A.V.E. The Drummer,Maxx Polymeric, Paul Van Dyk, Diego del Fuego,P.I.N.O. Lopez, Dj Jerry oraz mnóstwem innych.

https://soundcloud.com/jeromekeys
http://www.mixcloud.com/jeromekeys2/

[PIECIA]
Producent muzyki elektronicznej oraz organizator imprez free-tekno. Prezentuje umiejętności w swoich live-act'ach przy użyciu samplera, syntezatora oraz automatu perkusyjnego . Razem z Miraho tworzy SKUNK-HEADS Cru. Zainteresowania muzyczne to głównie tekno-tribe, jungle, oldschool-breakbeat oraz hip-hop.

[SHARI VARI]
Muzyczna podróż Shari Vari zaczęła się jak u większości – w wieku przedszkolnym. Żyła w przeświadczeniu, że uderzenie łyżki o garnek brzmi naprawdę wyjątkowo i niespotykanie. Po wielu muzycznych doświadczeniach wybrała w końcu muzykę elektroniczną, która z niesłabnącą siłą jest przy niej do tej pory. Sam początek to zdecydowanie elektro, dzięki któremu odnalazła swoją ksywkę – Shari Vari. Po krótkim czasie fascynacji tym stylem, przyszła pora na techno, które gra w jej duszy do tej pory. Nie demonizuje jednak innych gatunków i czasem dla odmiany zagra tech-housy, które są potrzebną pauzą między masywnością i tempem jej stałego grania.
www.sharivari.pl

[CENTI]
Urodził się i mieszka w Tychach. Gra i współpracuje z kolektywem Pure Sounds od 2005 roku. Swoją przygodę za gramofonami zaczynał od klimatów hard techno i schranz z biegiem lat odkrywając moc połamanych beatów. Obecnie grywa w klimatach techstep, technoid, darkside.

https://soundcloud.com/centi_poland

[MAREK KURPIOS]
Entuzjasta płyt winylowych. Rezydent krakowskiego Bill Hickman. W przeszłości zaangażowany w kilka niezwiązanych ze sobą projektów muzyczno-radiowych, obecnie mieszkający w Krakowie, gdzie od końca 2011 niejednokrotnie organizował i rozkręcał klubowe parkiety. Skupiony na doskonaleniu dj-skiego warsztatu głównie w stylistyce house/techno, do tej pory miał przyjemność grać między innymi w Krakowie, Katowicach, Szczecinie czy rodzinnym Wrocławiu w klubach takich jak Rozrywki 3, INQbator, CityHall, Das Lokal...

https://www.facebook.com/marek.kurpios.1 
http://www.mixcloud.com/marekkurpios/

[XDUBX]
http://www.mixcloud.com/xdubx/ 
https://soundcloud.com/xdubx-1

[CASPII]
Miłośnik house'owych pląsów i pysznego minimalu. Swoje pierwsze kroki za deckami stawiał w wieku 16-stu lat w klubie KANTY (Jaworzno). Po upadku macierzystego klubu, zaszył się w domku szlifując swe dj'skie umiejętności. Po kilku latach na swej drodze spotkał Maishe z którą stworzył kolektyw dj'sko-vocalny 2une eyes. Razem tworzą smakowite dźwięki owiane ciepłym vocalem. Jego obecny dorobek to kilka housowych setów,kilka własnych produkcji oraz występy w Tyskiej Młotkowni , na Dworcu PKP Ruda-Chebzie, na Golden Vision Music Art Festival, na Open Deck's w Katowickim Inq. Obecnie organizuje nowy cykl imprez pt. "Party Tura" w Młotkowni.

https://soundcloud.com/caspii
http://www.mixcloud.com/2uneeyes/
https://myspace.com/2une.eyes

===============
Klub Młotkownia 
Browarowa 7, Tychy

Wjazd: 10PLN

Start: 21:00