Data wydarzenia: 6-12-2013

Happy Santa Claus everybody!

Ilość sprzedanych płyt mogą liczyć w milionach! BLOC PARTY to niewątpliwie jeden z najważniejszych zespołów indie rockowych, a Kele - frontman grupy, to nie tylko świetny wokalista, którego usłyszeć możecie w takich hitach jak Helicopter, Banquet, czy Flux, ale też gitarzysta i wybitny tekściarz. W 1500m2 będzie miał okazję zaprezentować się od innej strony prezentując swój autorski set.

 

Poza gwiazdą wieczoru w 1500 zagrają też DJe związani bardziej lub mniej z Jadłodajnią Filozoficzną i innymi klubami, w których można było usłyszeć taneczną muzykę gitarową… od The Clash, The Jam , The Smiths, przez New Order, aż po Interpol, The Strokes, czy właśnie Bloc Party i ich hymn „Banquet”, bez którego nie mogło zabraknąć na żadnej Indie imprezie...

cast :

KELE - BLOC PARTY DJ SET

+

Boy Division (GSTQ)

Antek (AM Radio)

Double Trouble

Najar ( Club Collab)

Kovvalsky (Queenburger)

Niesłychany Faffini (PJDNW/Totalnie COOL)

Channel One (Bacardi)

 
+

more tba

 

Lista FB free do 23:00

Po 23:00 – 15 PLN

po 00 - 20 PLN

 
06.12.2013

22:00

 

1500m2 do wynajęcia

ul. Solec 18/20

 

Kele Okereke, frontman wielokrotnie nagradzanego zespołu Bloc Party, którego 4 płyty rozeszły się na przestrzeni ostatnich kilku lat w milionach egzemplarzy, jest jedną z czołowych postaci sceny indie rockowej.

 

Utwory, jak Banquet, The Prayer, czy Flux na stałe wpisały się do kanonu “gitarowych” imprez. Oprócz swoich rockowych inspiracji The Cure, Joy Division, Gang Of Four - Kele od początku kariery był związany z brytyjską sceną klubową, co słychać wyraźnie na jego solowym albumie The Boxer, gdzie gitarę zamienił na sampler. Wystąpił również gościnnie w utworach The Chemical Brothers, Hercules & Love Affair oraz Sub Focus.

 

W tym roku dołączy do kolegów z Foals oraz Friendly Fires i dodał do katalogu berlińskiego labelu !K7 swój mix w prestiżowej serii Dj-Kicks. Tracklista odzwierciedla to co grywa w dj setach, czyli garage’owe klasyki od Double 99 i Wookiego, obok remixów Carla Craiga i Jamiego Jonesa.

Kele w wywiadach podkreśla, że djing traktuje jako prawdziwą sztukę i na każdym występie traktuje go z prawdziwym nabożeństwem.