Data wydarzenia: 1-3-2014

Absolutna legenda, charyzmatyczna i kontrowersyjna, osoba która wprowadziła kobiety na salony muzyki elektronicznej, bohaterka rewolucji electroclash, pierwsza dama francuskiej sceny - MISS KITTIN już 01. marca w Warszawie i obawiamy się czy nasze 1500m2 nie będzie za małe .

Miss Kittin urodziła się we francuskim Grenoble - tam skończyła Akademię Sztuk Pięknych. Przełomem była dla niej eksplozja rave w połowie lat 90-tych. Wtedy młoda Francuzka zaczęła karierę DJ-ską - grała w słynnych klubach Le Pulp w Paryżu, a także Ultraschall w Monachium, gdzie spotkała DJ Hella - szefa Gigolo Records.

Jej pierwszym wielkim sukcesem był kawałek "1982" - który Westbam wybrał na finał największej jak dotąd Love Parade - w 1998. Przy muzyce Miss Kittin bawiło się wówczas niemal 1.5 miliona ludzi. 1999 rok to wielki, choć skandalizujący hit "Frank Sinatra", ale i początek cyklicznych występy na imprezach Mayday w Niemczech , średnio dla 30-tysięcznej publiki-na które zapraszana jest do dziś.

Miss Kittin współpracowała z wszystkimi największymi sceny klubowej - Felixem Da Housecat, Svenem Väthem (w przeróbce sławnego "Je'Taime Mon Amour"), Laurentem Garnier, Chicks On Speed a także Trickym. Do tej pory wydała ponad 30 singli, remiksów i albumów dla czołowych wytwórni sceny elektronicznej Anglii, Niemiec, Francji ( m.in.Gigolo, Ladomat, Disko B, Virgin, Mental Groove i wielu innych).

Miss Kittin grała też na wszystkich najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej - od Sonar w Barcelonie, po Mutek w Montrealu. Corocznie jest też jedną z największych gwiazd sezonu na Ibizie – w poprzednim sezonie gościła m.in. na cyklu Richiego Hawtina “Enter”.

Jej renoma i popularność nie powinny dziwić, gdyż Francuzka swoje Djskie występ urozmaica śpiewem, wokalnymi improwizacjami i niezwykłym tańcem.

(Txt SQ)

Cast:
Miss Kittin (Nobody's Bizzness Records // FR)
+
more

Tix: 30/35/40
Presale: Biletomat.pl; Ticketpro.pl (sieć sklepów Empik, Saturn, MediaMakrt), Evenea.pl

https://www.biletomat.pl/wydarzenie/miss-kittin-420/

01.03.2014
start: 22:00

1500m2 do wynajęcia
ul. Solec 18/20

więcej informacji: https://www.facebook.com/events/699296613434980