Data wydarzenia: 29-3-2014

29 marzec to dzień, który powinien zapisać sobie każdy fan podziemnej muzyki elektronicznej. Odbędzie się wtedy ogromny rave kończący działalność Młotkowni w Tychach organizowany przez tyską grupę Mrockin’ Kids. W ramach trzeciej edycji Obudzić Sypialnię noszącej podtytuł „Rave & Darkness” na dwóch scenach wystąpi ponad 20 artystów (Krzyku, Auricom, PZG, Jondi Power, Eta Hox, Jerome Keys, Herodsky i wielu innych) z całego kraju, jak i zagranicy, a specjalnym gościem będzie kolektyw producencki z Holandii – The Illuminated (Moonshine Recordings / New Moon Recordings / Underslung Audio / Iron Shirt Recordings / Mindtrick Records / FKOF). Przez całą noc usłyszycie takie gatunki jak drum’n’bass, dubstep, techno, house, hardcore, break oraz całe spektrum ich odmian. Będą ciężkie dubowe basy, hipnotyzujące techniczne bity, happy hardcoreowe wokale, eksperymentalne syntezatory, rootsowe riddimy i wiele innych muzycznych smakołyków otoczonych wciągającymi wizualizacjami oraz ciekawym wystrojem.

Gdyby tego było mało „Rave & Darkness” to impreza przy okazji, której będzie także miała miejsce premiera pierwszego albumu Wudeca pod tytułem „Sleepwalker” wydawanego pod szyldem Cowshed Records. „Lunatyk” to album wypełniony dźwiękami wygrzebanymi z zakamarków marzeń sennych autora – tych kolorowych i tych bardziej mrocznych – osadzonymi w stylistyce głębokiego techno z nutą psychodelicznych eksperymentów. Nie zabraknie nieco witchhouse’owych dodatków (album będzie do kupienia na Beatporcie już od 25 marca).

Wszystko to na terenie najbardziej klimatycznego miejsca na terenie tychów, czyli opuszczonego budynku po dawnej młotowni na terenie Browaru Obywatelskiego. Postindustrialna przestrzeń rodem wyrwana z berlińskich spotów. Będzie to ostatnia okazja, aby je odwiedzić – potem z mapy dobrych miejscówek otwartych na undergroundowe zjazdy fanów muzyki prawdopodobnie zniknie na zawsze (a przynajmniej na bardzo długo, gdyż na jego terenie ma powstać coś bliżej niesprecyzowanego).

Wisienkę na torcie położą miejscowi artyści dekorując lokal. Dlatego nie może Was tam zabraknąć, gdyż wszystko wskazuje na jedno z najciekawszych wydarzeń tego miesiąca! Mrockin’ Kids zwracają się również z prośbą do wszystkich dobrych ludzi o pomoc w promocji i rozsiewaniu informacji dotyczących wydarzenia organizowanego przez nich w stu procentach niezależnie, które z małej lokalnej imprezy w ostatnich tygodniach nabrało sporych rozmiarów. Przekazujcie informację dalej, mówcie, piszcie – cokolwiek. Każdy rave to przede wszystkim ludzie zaangażowani w jego powstanie i to ich ilość decyduje o wielkości takiej imprezy, jak i klimatu panującego w jej trakcie. Do całego przedsięwzięcia przyłączyło się ponad 30 portali, marek odzieżowych i muzycznych, czy kolektywów. Tutaj każdy się liczy.

Oto pełna lista artystów, którzy wystąpią na „Rave & Darkness” 29 marca:

SCENA BASS/BREAK/HC:
- Auricom [Beats./Uptodate.pl] (Białystok)
- Black Lion [Full Flava Patology] (Warszawa)
- Blake [Unclektah] (Gliwice)
- Contact [Urban Dub](Katowice)
- DubOmen [Vinkel Sound] (Tarnowskie Góry)
- Havok (Tychy)
- Jondi Power & Syntopa (b2b)[Bass Kitchen/Mystic Dubs] (Warszawa)
- Krzyku [Scream Music] (Jaworzno)
- PZG aka Depizgator [Dobrebity.pl/Blotklaat rave] (Kraków)
- Root Shot (Dope Worx)[Warszawa]
- The Illuminated [Eindhoven/Holandia]

SCENA 4x4\House\Techno:
- Asteroid [Pogoria Kolektiv] (Sosnowiec)
- Brak Prądu (Bieruń) 
- Eta Hox [Deep Impact] (Kraków)
- Herodsky [tufu-tufu.pl] (Kielce)
- Jerome Keys [AstralTech, Aktivists Records, Erect Recordings, Flatlife Records, Hypnohouse Trax] (Filadelfia/USA)
- Larmo & Doo Ray (DJ set+drums live)[Łaziska Górne/Będzin]
- Solut (Sosnowiec)
- Wudec LIVE SET [Mrockin’ Kids, Cowshed Records] (Tychy)
- xdubx (Oświęcim)

Wizualizacje: Grzana

Projekt plakatu: Jędrzej Żwiruk (https://www.facebook.com/zwirukjedrzej)

Zachęcamy także do dołączania do wydarzenia na Facebooku oraz zapraszania swoich znajomych pod linkiem:https://www.facebook.com/events/686940828003102/

Dziękujemy za wszelką pomoc i do zobaczenia na ostatnim wielkim rave’ie w tyskiej Młotkowni!