Data wydarzenia: 10-5-2014

Czas na 8-bitową symfonię, w której disco łączy się z odgłosami gier komputerowych, a brudne trash popowe dźwięki tworzą spójną i harmonijną całość.

 

10 maja w 1500m2 pojawi się Ethan Kath - założyciel Crystal Castles! 

Crystal Castles to projekt Ethana Katha - kanadyjskiego multi-istrumentalisty pochodzącego z Toronto. Ciężko powiedzieć czy nazwa inspirowana była bajkami He-Man’ie czy jedną z gier na Atari, ale to właśnie ta druga opcja wydaje się być bardziej odpowiednia, bo za charakterystyczne brzmienie utworów odpowiedzialne są klawisze zmodyfikowane o procesor dźwięku wyjęty z Atari 5200. Choć projekt powstał w 2003 roku, głośno o nim zrobiło się dopiero dwa lata później, po pojawieniu się charyzmatycznej Alice Glass, która stała się głosem zespołu. Ich pierwszy kawałek „Alice Practice” był tak naprawdę próbą mikrofonu, ale po umieszczeniu jej w internecie od razu posypały się propozycje od wytwórni fonograficznych! 

Od tamtego czasu wydali trzy niezwykle udane płyty, z których pierwsza znalazła się na 39 miejscu 100 najlepszych albumów ostatniej dekady, a ostatnia została nagrana w Warszawie! Oryginalne brzmienie zespołu nazywane często punkiem przyszłości spowodowało, że Cristal Castles zyskało uwielbienie milionów fanów na cały świecie. 

Oprócz Ethana Katha w 1500m2 wystąpi:

ODXT czyli Dean Rosenzweig - gitarzysta składu koncertowego IAMX, solowego projektu Chrisa Cornera - lidera angielskiej grupy Sneaker Pimps. IAMX stojące gdzieś pomiędzy Depeche Mode a Placebo zyskało uznanie publiczności nie tylko dzięki swojej muzyce, ale właśnie koncertom na żywo z pełnym zespołem, a każdy z jego członków miał wpływ na kształt projektu.

 
+
 
AUTIST (LIVE SET)
STRIP DOWN (LIVE SET)
 
+ more
 
tix: soon
 
10.05.2014
start: 22:00