Data wydarzenia: 28-6-2014

Czasami trzeba podejmować ryzykowne decyzje i postawić wszystko na jedną kartę. Wie coś o tym Ryan Karazija - Amerykanin z Kalifornii, który po rozpadzie swojego zespołu przeniósł się do Islandii i zamieszkał w Reykjaviku. W ten sposób powstał Low Roar - projekt, który łącząc delikatne dźwięki akustycznej gitary z subtelną elektroniką i niezwykłym, hipnotyzującym wokalem Ryan'a, porównywanym do takich artystów jak Thom Yorke, Bright Eyes czy Sigur Rós.

Low Roar pojawi się pojawi się u nas już w sobotę!
Jak wszystkie wydarzenia w Plażowej jest BEZPŁATNY!

https://www.facebook.com/lowroar.music

---

Low Roar powstał jako jednoosobowy project Ryana Karazija, z pochodzenia Amerykanina, który kilka lat temu wybrał Islandię, jako kraj zamieszkania i dalszej twórczości. Pierwszy album, który ukazał się w 2011 roku nakładem Tonequake Records zyskał bardzo wiele pozytywnych recenzji. W pracę nad nowym albumem, który wydany zostanie 9 lipca 2014, Low Roar zaangażował sporo artystów aktywnie działających na islandzkiej scenie muzycznej m.in. Mr. Silla z Múm, dziewczyny z Amiina, czy także Mike Lindsay (Tunng, Cheek Mountain Thief). Miksowaniem obu albumów artysty zajął się legendarny Andrew Scheps zdobywca Grammy za ostatni album Adele oraz współtwórca sukcesu Beyonce, Manu Chao, Lady Gagi, Red Hot Chili Peppers, U2, The Gossip i wielu innych.
Brzmienie Low Roar utkane jest z łagodnych rozmytych dźwięków i nastroju melancholii, co w połączeniu z jego charakterystycznym emocjonalnym głosem i niebanalnymi melodiami czyni z pozoru smutną muzykę niezwykle poruszającą i hipnotyzującą. Jest to muzyka skromna, subtelna i bardzo osobista, i tylko tak do niej podchodząc można doświadczyć prawdziwego niepowtarzalnego piękna i niesamowitego klimatu. choć muzyka jest niebywale emocjonalna to Ryan’owi daleko od tandetnej ckliwości, przesłodzenia, itp. Ryan prezentuje poziom wrażliwości charakterystyczny dla artystów takich jak Thom Yorke, Bright Eyes czy Sigur Rós.

LOW ROAR
+
more

wstęp: free

18:00
28.06.2014

ul. Wybrzeże Szczecińskie 1
Plaża przy Moście Poniatowskiego