Data wydarzenia: 23-8-2014

Sid LeRock - czyli jedno z najgorętszych nazwisk kanadyjskiej sceny elektronicznej. Na koncie ma 6 albumów i ponad 50 singli! Remiksował Depeche Mode, Placebo i Fairmont. Współpracował z DJ-em Koze, Adą i Metope.

 

Urodził się i dorastał w północnym regionie Ontario, co chwila przeprowadzając się z jednego małego miasteczka do jeszcze mniejszego i zimniejszego miejsca. W pewnym momencie wylądował w miejscowości Windsor, która znajduje się bardzo niedaleko Detroit. Dzięki temu sąsiedzkiemu położeniu młody Sid trafił na pierwsze imprezy techno, które zdecydowanie przypadły mu do gustu. Złapał bakcyla i postanowił pójść na studia inżynierii dźwięku w Toronto, by móc ze swojego hobby uczynić zawód.

 

Sukces jego pierwszych utworów sprawił że stał się on jednym z pierwszym artystów północnoamerykańskich, których podbili Europę. Jego popularność na starym kontynencie była tak duża, że w pewnym momencie zdecydował się on przeprowadzić do Berlina, gdzie wydał swój pierwszy album. W ciągu kolejnych lat nawiązał współpracę z takimi wytwórniami jak Kompakt, Shitkatapult czy Landomat 2000. Założył też własną wytwórnie “Cereal/Killers”.

 
Line up:

Sid Le Rock (Kompakt / US)

+
Truant
Adam Sadam
Zack Parano
 
23.08.2014
start: 20:00
 

WSTĘP WOLNY