Data wydarzenia: 20-9-2014

20 września w 1500m2 to czas konfrontacji dwóch przeciwieństw. Jednego znamy dobrze i jest naszym stały gościem - drugi pojawi się w Polsce po raz pierwszy.

Jeden to twórca hipnotycznych groove’ów i luźnego brzmienia - drugi to muzyczny terrorysta, kradnący sample ze wszystkiego co go otacza.

W końcu jeden to podopieczny Johna Digweeda - drugi Chrisa Lebinga

 
Specjalnie dla Was - na jednej scenie zagrają Henry Saiz i Tommy Four Seven!
 

Tommy Four Seven czyli człowiek odpowiedzialny za rekordowo długie sety - w tym 12 godzinny w Berghain.

Głównymi cechami charakterystycznymi są ciężkie brzmienie, niezwykłe umiejętności techniczne i własne nagrania oparte na field recording'u.

 

W 2008 przeprowadził się z Londynu do Berlina, po to, by wkrótce staćsię czołową postacią wytwórni Chrisa Liebinga - CLR Records.

W przemysłowej dzielnicy otworzył swoje studio, które wykorzystuje do tworzenia ostrych i niezwykle ciężkich dźwięków.

 

W 2011 roku ukazał się jego album "Primate", który uświadomił krytyków muzycznych, że mająoni do czynienia z jednym z najciekawszych artystów techno ostatnich lat. Oprócz tego, ma na koncie nietuzinkowe remiksy dla Lucy i Traversable Worhmole Tommy. Jego utwory zyskały uznanie i były remiksowane m.in przez takie postacie jak Robert Hood, Regis, Sigha czy Speedy J.

 

Henry Saiz to odkrycie Johna Digweeda, który zwrócił uwagę na jego pierwsze numery wydane przez Global Underground i Paradigm Musik Imprints.

 

Dzięki niemu w 2009 roku wydał w Bedrock remix utworu Guy'a J'a, który przez wielu dziennikarzy i krytyków został okrzyknięty najlepszym kawałkiem roku.

To nie koniec wyróżnień, bo prowadzony przez niego label Naturasonoris w 2011 roku został uznany przez Deejay Magazine za najlepszą wytwórnię roku.

 

W 2014 ukazał się jego drugi album "Reality Addendum” - piękna muzyczna podróż po gwiazdozbiorach elektroniki, pełna egzotycznych i hipnotycznych dźwięków. Głębokie wokale łączą się na niej z niesamowitym groovem, a luz wybrzmiewa z każdego z 9 dostępnych na tej płycie utworów.

 
Line up:

Tommy Four Seven (Official) (CLR / DE)

Henry Saiz (dj set) (Bedrock / ES)

+
more
 
tix: 25/30 zł - bilety jednodniowy

40 zł - karnet dwudniowy na imprezę 19.09 Shaun Reeves & Ryan Crosson oraz Tommy Four Seven & Henry Saiz

 
 

presale: Biletomat.pl - bilety online Ticketpro Polska oraz wszystkie salony Empik w kraju.

 
wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/1478601685727028
 
20.09.2014
22:00
 
1500m2 do wynajęcia
ul. Solec 18/20
 
 

Śledźcie nas na Instagramie @1500m2 i Snapchacie tysiacpiecset - bo pojawią się darmowe bilety!