Data wydarzenia: 9-5-2015

W ramach cyklu Miejskie Granie sponsorowanego przez markę Żywiec zapraszamy do klubokawiarni Plażowa na kolejny koncert. Już 9 maja zagra JAZZPOSPOLITA!

 

Jazzpospolita od 2009 roku funkcjonuję jako jedno z ciekawszych zjawisk muzycznych. Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita jednoczy zwolenników z bardzo różnych kręgów. Bawiąc się gatunkami, łącząc nu-jazz, post-rock i elektronikę, stworzyła własny charakterystyczny styl.

 

W ciągu pięciu lat istnienia, zespół wydał trzy płyty oraz zagrał około 150 koncertów między innymi w Polsce (support trasy Bonobo), Danii, Wielkiej Brytanii, Belgii i Rosji. Jazzpospolita wystąpiła na wielu festiwalach takich jak; Open'er, Męskie Granie 2011 i 2012, London Jazz Festival, Match & Fuse, Copenhagen Jazz Festival, Comblain Jazz Festival, Garana Jazz, Kaliningrad City Jazz.

 

Uznanie dla występów Jazzpospolitej na żywo wyraziła redakcja 3 Programu Polskiego Radia, nazywając zespół “odkryciem koncertowym roku 2011”. Koncert Jazzpospolitej na finale Męskiego Grania w 2012 roku obejrzało ponad 10.000 osób.

 

Z zamiłowania do dobrego brzmienia Jazzpospolita wydała wszystkie dotychczasowe albumy na płytach winylowych. Instrumentalny i transowy charakter muzyki od początku budził też skojarzenia z kinematografią. W 2011 roku zespół zdobył przyznawaną przez widzów nagrodę na IX Święcie Kina Niemego za najlepszą muzykę graną na żywo do wyświetlanego obrazu.
W 2014 roku zespół nagrał nową płytę pod tytułem „Jazzpo!".

 

Line up:
JAZZPOSPOLITA

 

www.facebook.com/Jazzpo
+
więcej

 

09.05.2015
20:00

 

Wstęp wolny!

 

Plażowa
ul. Wybrzeże Szczecińskie 1, Warszawa