Data wydarzenia: 12-2-2016

Niepowtarzalny, nieprzewidywalny i niezastąpiony - Ricardo Villalobos to jeden z najoryginalniejszych twórców muzyki elektronicznej, prawdziwa ikona sceny, koneser czarnych płyt, w końcu DJ, którego sety można śmiało nazywać muzycznymi dziełami sztuki.

Urodził się w Chile, ale jako kilkulatek przeniósł się z rodziną do Niemiec. Nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach, dlatego w jego produkcjach i setach didżejskich wyraźnie słychać muzyczne tradycje Ameryki Południowej. Debiutancki album Ricardo Villalobosa - „Alcachofa” był jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń 2003 roku, a pochodzące z niego „Easy Lee” czy „Dexter” przeszły do kanonu elektroniki.

Ricardo Villalobos, oprócz prowadzenia solowej kariery, brał udział w wielu artystycznych projektach, z których warto wymienić współpracę z Maxem Loderbauerem. Razem odkrywali piękno jazzu, reinterpretując klasyki wytwórni ECM. Latem ubiegłego roku ponownie połączyli siły, czego owocem jest doskonały album „Safe In Harbour”, nagrany pod szyldem Vilod. Ricardo nie jest obca również polska muzyka - wraz z Jackiem Sienkiewiczem zmierzył się z twórczością Czesława Niemena (płyta Ricardo Villalobos & Jacek Sienkiewicz - „Pilgrim”).

Długie i pełne niespodziewanych zwrotów sety didżejskie Ricardo Villalobosa to główny punkt najważniejszych festiwali na świecie. W Polsce ostatni raz zagrał w 2012 roku na płockiej plaży. Jego występ w ukochanym 1500m2 będzie najważniejszym muzycznym wydarzeniem sezonu i niecodziennym muzycznym doznaniem, nie tylko dla jego fanów!

O należny odbiór muzyki Ricardo Villalobosa i dreszcze na ciele zadba soundsystem marki Funktion-One (Official) na głównej scenie.

-----------------------------------------
LINE UP
-----------------------------------------

gimnastyczna (main stage):
Ricardo Villalobos
DJ Umho
Jacek Sienkiewicz LIVE
Thoria LIVE
Leon

biblioteka (Othercult stage):
Sonosanto (Voxnox Records / Germany)
Opiune (Bassline / Łódź)
Spectribe (SLAP / Wrocław)
SIENN (SLAP / Warszawa)
Tralien (A.T.O.M. / Poznań)
Truant (Luzztro / Voraus)

Technosoul stage:
Michał Wolski
Dtekk
Essence

-----------------------------------------

Bilety / Tickets:
I pula - 69 zł (wyprzedana)
II pula - 75 zł

Przedsprzedaż wyłacznie na Biletomat.pl - bilety online
https://www.biletomat.pl/imprezy/ricardo-villalobos-3238/

-----------------------------------------

Organizatorzy:
Playground
BASSLINE
1500m2 do wynajęcia

-----------------------------------------

Patroni medialni / Partnerzy:

4fun.tv, Czwórka - Polskie Radio, muno.pl, BlaBlaCar, Technosoul, Aktivist, FreshMag, HIRO, FTB.pl, Gigster.pl, Music is, Klubowa.pl, HouseMafia.pl, Kluboterapia, iDance.pl, TopDJ.pl, Deep House Polska, Grubanuta.pl, Pozdro Dla Wiksiarzy

-----------------------------------------

Lokalizacja / Venue:
Klub 1500m2
ul. Emilii Plater 29, Warszawa