Data wydarzenia: 19-7-2008

Międzynarodowe Prezentacje Muzyczne Ambient to doroczna impreza z udziałem wykonawców przedstawiających różne odmiany muzyki elektronicznej od ambient i dark ambient, chillout, minimal po neoindustrial oraz różną stylistykę wizualną w ramach możliwości, jakie niesie ze sobą wideo art.

Ideą Imprezy jest przedstawienie szerszej publiczności tego, co dzieje się we współczesnej ambientalnej muzyce elektronicznej. Koncertom często towarzyszą wizualizacje przygotowane przez artystów.

Organizatorem Festiwalu jest Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Gorlicach oraz Gorlickie Centrum Kultury, Dyrektorem Artystycznym Tadeusz Łuczejko.

X edycja Ambientu odbywa się w sercu Beskidu Niskiego, w mieście Gorlice – w dużej teatralnej sali Gorlickiego Centrum Kultury. Sala mieści 400 osób. Ekran kinowy umożliwia artystom prezentacje wizualizacji i filmów.

Tegoroczny Ambient; odbędzie się w dniach 17-19 lipca. Zagrają na pewno: „HATI”, „NEMEZIS”. Prawdopodobnie „AQUAVOICE”.

Prowadzone są również zaawansowane rozmowy z Geirem Jansenem. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to gwiazda 10-tej edycji „Ambientu” będzie „BIOSPHERE” po raz pierwszy w Polsce.

http://www.ambient.org.pl/

 

http://www.myspace.com/mpmambient