Data wydarzenia: 31-10-2008

Halloween Night
Kiedy: 31.10.2008 / piątek

Artyści:

Angelo Mike [myspace.com/angelomikemusic / sentence.pl] Nukee Proff [myspace.com/nukeeproff] Optymist [myspace.com/optymist / ecler pro team / antidotum]

Start: 21:00
Wstęp: 10zł

Klimat: deep house / tech-house / minimal / progressive

Biografie Artystów:
Angelo Mike
www.myspace.com/angelomikemusic

Gram dla ludzi, i tylko z myślą o nich...

Prawdziwi profesjonaliści swoje nazwiska budują latami. Nawet największe sukcesy są dla nich tylko kolejnymi powodami, żeby dalej się rozwijać.
Angelo Mike jest właśnie takim profesjonalistą, któremu spoczywanie na laurach nigdy nawet nie przeszło przez myśl. Ale sam profesjonalizm w zawodzie DJ-a i producenta to tylko połowa sukcesu - druga to talent, który sprawia, że za artystą podążają tłumy.

Matka, żona i kochanka

Mowa oczywiście o muzyce, która Jarka Czechowskiego przerodziła w Angelo Mike’a i nieprzerwanie umacnia jego fenomen. „Łatwo jest się zachłysnąć sukcesem, oddać hedonizmowi, zapomnieć o najważniejszych życiowych zasadach. Powodem, dla którego jestem tu, gdzie jestem i wciąż czerpię radość z pracy, jest miłość do muzyki, która nieustannie przypomina mi, po co to wszystko robię.“ – mówi o sobie Angelo Mike. A co robi? Od kilkunastu lat co weekend wchodzi na DJ-kę, żeby oddać publice kawałek siebie – tak, aby poczuli jedność z historią, którą ma im do opowiedzenia. Podczas jego występów nie ma podziałów na artystę i jego fanów. Jest idealnie zgrana całość, która porwana zachwycającą różnorodnością elektroniki z upływem nocy zdobywa kolejne niezapomniane przeżycia.


Od Małopolski...

Wszystko zaczęło się w rodzinnym Nowym Sączu, w którym Jarek organizował swoje pierwsze imprezy. Gdyby sukces był łatwo policzalny, mogłoby go oddać porównanie frekwencji jego eventów – kilkanaście osób w czasach powijaków i kilkanaście tysięcy na wydarzeniach rangi polskiej edycji Sensation White.
Po drodze stać się musiało jednak wiele, by dzisiejszy sukces był w ogóle możliwy. Ważnym krokiem była przeprowadzka do Warszawy, w której przez cztery lata z rzędu Angelo Mike mógł cieszyć się zwycięstwami w plebiscycie czytelników magazynu „Laif“ na najlepszego polskiego DJ-a. Na ten tytuł ciężko pracował, grając w każdym zakątku kraju,  z niemal wszystkimi zagranicznymi gwiazdami, którzy u nas występowali.
Trudno było wyobrazić sobie poważny event bez jego obecności. Dziś jego pozycja pozwala mu na staranne wybieranie miejsc, w których występuje – takich, których profil muzyczny i możliwości techniczne pozwolą na pokazanie pasji i kunsztu Jarka w pełnej krasie.

..po Chicago

Polscy DJ-e rzadko wyjeżdżają grać zagranicę. Nie tyczy się to oczywiście uznanych producentów, którzy są cenionym towarem na całym świecie. Jarek na sukces studyjny dopiero  pracuje, a i tak ma już bogate doświadczenia z wojaży po innych krajach. Jest pierwszym Polakiem, który wystąpił na Mayday w Dortmundzie. Grał m.in. na Creamfields w Pradze i niemieckich festiwalach Soundtropolis, Nature One, House of Summer oraz Love Parade. Grał również na największym festiwalu w Irlandii - Planetlove. Wielokrotne występy w Londynie, Dublinie, Niemczech, Włoszech, Malcie czy Czechach sprawiły, że fanów Angelo Mike’a coraz łatwiej znaleźć także poza polskim podwórkiem. W grę wchodzą także Stany Zjednoczone, gdzie w chicagowskim klubie Vision Jarek zatrząsł parkietem w sierpniu 2007 roku, aby kilka miesiecy później wrócić na wielki event w Congress Theatre u boku ATB.

Następny krok

Wspomniana wcześniej polska edycja najbardziej spektakularnej na świecie imprezy tanecznej, Sensation White, to także ważny aspekt życia Jarka.
Widząc błędy i niedociągnięcia będące plagą rodzimego clubbingu postanowił sam wziąć sprawy w swoje ręce. Tak zrodziła się agencja bookingowa Sentence i agencja eventowa Essence Music. Pierwsza skupia się na profesjonalnym managemencie i promowaniu utalentowanych artystów, druga, to zgrana machina,  która w swoim dorobku ma ogromne wydarzenia we wrocławskiej Hali Ludowej oraz w Hali Arena i na Malcie w Poznaniu. Na zaproszenie Essence Music w Polsce wystąpiły m.in. takie gwiazdy, jak Armin van Buuren, Ferry Corsten, ATB, Above & Beyond i aż dwukrotnie Tiësto. Po raz trzeci odbędzie się także legendarna Sensation White, co najlepiej świadczy o zaufaniu, jakim światowi promotorzy darzą Essence Music.

„Każdy kolejny sukces otwiera drogę do następnego. Nie potrafię i nie chcę się zatrzymać. Pracuję z ludźmi, których bardzo cenię. Pracuję dla ludzi, bez których nic nie znaczę.“
        – Angelo Mike.

NUKEE PROFF

www.myspace.com/nukeeproff

ukee Proff aka Wacek Uszko to obok Angelo Mike'a i Marka Sound'a to kolejna postać wywodząca się z niewielkiej miejscowości, czyli Nowego Sącza. To oni wspólnymi siłami rozkręcali tamtejszą scenę i tworzyli fundamenty pod agencję artystyczną, której nazwę zna już niemal każdy klubowicz w kraju - Sentence. Był to początek lat 90. i od tamtego momentu chęć do promowania muzyki elektronicznej stawała się coraz silniejsza. Tak silna, że w 1998 roku Nukee miał już na koncie pierwsze didżejskie występy. Związany wówczas z grupą Ultra DJ Team organizował imprezy techniczne na terenie Polski południowej.

Lata pracy zaowocowały, a talent i ciągłe udoskonalanie swoich umiejętności dały mu możliwość prezentowania się coraz szerszej publice. Tak jak zdolności, ewoluował również styl. Początkowo była to mocna muzyka taneczna spod znaku takich artystów jak Carl Cox, Christian Smith i Jeff Mills. Z czasem jednak Nukee otworzył się na cieplejsze, acz nie mniej energetyczne dźwięki zwane powszechnie progressive oraz szeroką gamę brzmieniową w mniej typowym rytmie, czyli breakbeat. Takim sposobem hardgroove jaki prezentował na początku swej kariery, nabrał niepowtarzalnych cech, które obecnie przyciągają rzesze coraz to nowych fanów. Działo się to przy okazji występów m.in. z takimi gwiazdami jak Marco Lenzi, Umek i Chris Liebing zarówno w kraju, jak i poza jego granicami: m.in. w Chorwacji, Słowenii, Słowacji i Czechach.

Autorytetami, które wywarły na nim największe wrażenie w dziedzinie muzyki elektronicznej, wprowadzając nowe trendy i brzmienia stali się tacy artyści
jak: Massive Attack, Chemical Brothers, Prodigy, Underworld, Leftfield oraz didżeje i producenci: Nick Warren, John Digweed, Dave Seaman, Jeff Mills, Marco Carolla, Christian Smith i Johannes Heil. Elementy zaczerpnięte z muzyki prezentowanej i produkowanej przez nich można często usłyszeć w jego setach. Setach, po których słuchacze zapamiętują dwa słowa: Nukee Proff!
OPTYMIST
(ecler pro team/camden town/substanzart) Pierwszy, jedyny, niepowtarzalny – takimi słowami zaczynają się setki reklam proszków do prania, wybielaczy i odświeżaczy powietrza. Wszyscy mamy szczerze dość pompowania rzeczy zwykłych i robienia z nich cacek godnych pożądania. Tylko czy to oznacza, że słów „pierwszy” i „jedyny” nie moża już użwać bez narażnia się na podejrzliwość odbiorców? Nie, jeśli mówimy o sprawdzonych i niezaprzeczalnych faktach. A tylko takie moża przytaczyć w przypadku Pawła Mazura - DJ-a występującego pod pseudonimem Optymist. Ten niezwykle pogodny młodzieniec o adekwatnym przydomku jest bowiem jedynym polskim artystą który dostał siędo prestiżwego grona Ecler Pro Team (www.eclerdjdivision.com). Znaleźć się w jednej grupie z Ricardo Villalobosem, Luciano, Misstress Barbarą Satoshim Tomiiem, Funk D'Void czy Antoinem Clamaranem to nie lada wyczyn. A to tylko część nazwisk z Ecler Pro Team, które fanów muzyki elektronicznej przyprawiają o szybsze bicie serca!
Optymist jest także współzałożycielem pierwszej w Polsce sponsorowanej grupy DJ-ów, Camdentown Crew. To przedsięwzięcie jest jednym z wielu dowodów, potwierdzająych zdolności Pawła zarówno w zakresie miksowania płyt,  jak i organizacji klubowego życia. Aktywność artystyczną przejawiał już w bardzo młodym wieku – robił to na tyle intensywnie, że szkoła muzyczna był jedynym słusznym wyborem śieżki edukacji.
Nietuzinkowi ludzie nie mogą być jednak tuzinkowymi uczniami, i tak Paweł zamiast doskonalić się w kontrabasie czy puzonie, kupił parę gramofonów, mikser, słchawki i popadł bez reszty w hip hop. No może nie do końca bez reszty, bo po kilku latach zafascynował się elektroniką, do której przeniósł wszystkie umiejęności nabyte podczas grania bardzo wymagającego hip hopu. Perfekcyjna technika i miłość do skreczy to teraz główne walory i znaki rozpoznawcze Optymista. Walory, które doskonale adaptuje do takich gatunków, jak tech house, minimal, pumpin czy tribal techno. Łączenie stylów i technik tak weszły mu w krew, że w 2003 roku wraz z perkusistą Tomaszem Deutrykiem i kongistą Grzegorzem Drozdem założyli formację Intrus Group.
Wracając do zdolności menedżrskich – organizację imprez rozpoczął już w
1999 roku w swoim rodzinnym Świdniku. Wkrótce jego predyspozycje i wysiłki zostały dostrzeżone przez magazyn „XL”, który opisał jego pracę w artykule „Najlepiej zorganizowane imprezy 2001 roku”. Ale Optymist nie potrzebował dodatkowych zachęt do działnia. Ogólnopolskie trasy czy imprezy na lubelszczyźnie – Paweł radzi sobie świetnie na każym podwórku.
Grał już w niemal każdym zakątku naszego kraju. Ale nie tylko! Na koncie ma także zagraniczne występy zarówno w klubach, jak i na festiwalach. Do tych najważniejszych należą Delahoya w Rumunii, Fett Techno w Niemczech, Dukes w Londynie oraz Soundtropolis i Creamfields w Polsce. Richie Hawtin, Dave Clarke, Fergie... lista wielkich artystów, z którymi występował też jest już zdecydowanie zbyt długa, by ją podawać w całości. Jeśli więc wolisz bawić się przy ogromnej dawce energetycznej muzyki, zamiast czytać litanię zagranicznych nazwisk, Optymist jest DJ-em, którego poszukujesz.
www.optymist.com