Data wydarzenia: 26-12-2008

PIĄTEK - 26.12 - Archiwum Bitu - Mes & dj.Tuniziano - soundsystem

 
Wystąpią:
- TenTypMes
- dj.Tuniziano
 
Klimat: hip-hop, dancehall, raggamuffin
 
Start: 21:00
Wstęp: 10zł
 
Wstep: 10zł (przedsprzedaż) 15zł (przy wejściu)
 
Biografie:
 
TenTypMes
 

Działalność muzyczną rozpoczął od występów w grupie Flexxip. Jego pierwsze występy na produkcjach są związane z „Muzyką Klasyczną” Pezeta w 2002 roku, z albumem Reda „Al-hub” w 2002 roku i składankami winylowymi Junoumi, gdzie występował z Flexxipem i 2cztery7. Ważnym momentem w karierze Mesa był też występ na producenckiej płycie Kodex Magiery & L.A., razem z Emilem Blefem (w ramach Flexxipu) i Pezetem. Utwór Oczy Otwarte był singlem promującym „Kodex”. Do utworu powstał również teledysk.

W 2003 Flexxip wydał w wytwórni T1-Teraz płytę „Ten Typ Mes i Emil Blef:

Fach” „. Płytę promowały trzy single: Oszuści z Ciechem, List, oraz Szukam tego $. Album został uznany za jedną z najlepszych polskich produkcji hip-hopowych 2003 roku.

Rok później TenTypMes ponownie wystąpił na producenckiej płycie Magiery & L.A., tym razem na „Kodexie 2”. W utworze Rok później - Oczy Otwarte 2 obok Mesa wystąpił Numer Raz znany z występów w grupie Warszafskiego Deszczu.

Utwór ten promował płytę jako singel.

W 2004 roku doszło do sporu z poznańskim raperem Mezem o pseudonimy.

Chodziło o skracanie przez Meza ksywy do Mez, co było łudząco podobne do Mes. Nie bez znaczenia było też to że m.in. Mes posądzał Meza o propagowanie muzyki „hiphopolo”

Pod koniec kwietnia 2005 roku wydał z 2cztery7 (czyli zespołem, którego skład stanowią Mes, Pjus, i Stasiak) płytę „Funk dla smaku”, która ukazała się nakładem Embargo Nagrania i była promowana dwoma singlami: 2cztery7 z Trish i Na co ci używki na bicie Praktika. Pod koniec 2005 r. wydał w T1-Teraz solową produkcję „Alkopoligamia: Zapiski Typa”, do tej pory promowaną singlem Wjaazd).

W 2005 roku można było w międzyczasie usłyszeć Mesa na płycie „W…” Włodiego z warszawskiej grupy, Molesty Ewenement w utworze pt. Definicja.

w 2007 roku Ten Typ Mes wraz z Pjusem i Stasiakiem (2cztery7) planują wydać już drugi album tej grupy przewidziana premiera nowego albumu to koniec czewca.Obecnie Mes także rozpoczął prace nad drugim solowym krążkiem który ukaże się pawdopodobnie pod koniec roku.Oprócz tego Tego Typa Mesa już nie długo będzie można usłyszeć na długo oczekiwanej ostatniej trzeciej części legendarnej trylogi Kodex 3 : Wyrok która ukaże się jescze w kwietniu.

dj.Tuniziano

tunezyjczyk, swoją przygodę z Czarną Muzyką rozpoczął w bardzo młodym wieku. Pierwsze kroki jako DJ stawiał w klubach w Tunezji. Mixtape\'y, z których czerpał niegdyś muzyczne inspiracje to produkcje m.in. Abdela, Kheopsa, Kosta i Cut Killera. Dlatego też obecnie w jego setach przeważają takie gatunki jak R&B, Funk, Soul, Hip Hop oraz remixy na arabskich bitach.

 

W 2003 roku przyjechał do Polski i rozpoczął tutaj studia. Przez pierwszy rok pobytu grał w łódzkim klubie Cube. Od Listopada 2004 jest rezydentem warszawskiego Klubu Harlem. Spotkać go można także w innych stołecznych lokalach, a także w klubach, podczas wydarzeń, koncertów i festiwali w całej Polsce.

Tuniziano zagrał przed takimi gwiazdami jak Snoop Dogg , Busta Rhymes, Pharoahe Monch, czy DJ Premier. W Warszawie postrzegany jest jako postać niezwykle barwna i zaskakująca. Nic dziwnego więc, że grane przez niego imprezy bardzo szybko zyskały sobie pokaźne grono stałych bywalców.

W 2007 ukazała się płyta Warsaw Blend Connection - pierwsza tego typu kompilacja nagrana tlyko i wyłącznie przez DJów ze Stolicy. Na vol.1 usłyszeć można 2 partybreak\'i Tuniego. W maju i październiku tego samego roku wydał 2 mixtape\'y. \"El Remix\" to godzinna mieszanka jego własnych blendów i remixów, \"Oriental Flava\" zaś to niecodzienne połączenie R&B i hip-hopu z indyjskimi i arabskimi rytmami. W 2008 ukazały się dwa pierwsze mixtape\'y klubu Harlem, oba w 1/3 nagrane przez Tuniziano. Zarówno jego sety, jak i całe \"Harlem Mixtape\" volume 1 i 2 utrzymane są w klimacie sobotnich imprez R&B DE RUE, podczas których wspólnie z rezydentami klubu, Tuni rozgrzewa swoją publiczność najbardziej rytmicznymi kawałkami muzyki hip-hop, R&B i funk. Kolejny, trzeci już mixtape w 100nagrany przez Tuniziano pod tytułem \"WEST COAST STORY\" jest to krążek z kalifornijskimi klasykami czarnej muzyki.